Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az osztrák örökösödési háborúb...

Az osztrák örökösödési háborúban megtörténhetett volna, hogy a poroszok elfoglalják Ausztriát, Magyarország pedig kiválik a birodalomból független államként?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert az Empire Total Warral játszok és a játékban így történt

2020. márc. 26. 03:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen, feltéve, hogy a poroszok elfoglalják ausztriát
2020. márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen, és megnyerhettem volna az eurojackpot főnyereményt, de nem nyertem meg. Semmi értelme a "mi lett volna ha" kérdéseknek. Bocs.
2020. márc. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon, ha miért álltak volna meg, ha még nagyobb lehet a birodalmuk? Főleg, hogy a magyar nemesség kiállt a Mária Terézia oldalán.
2020. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Annyi erejük nem lett volna hogy Magyarországot is megszállják
2020. márc. 26. 10:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi erejük nem lett volna hogy Magyarországot is megszállják"


Aztán miért nem?

2020. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Gondolom nagyobb ellenállásba ütköztek volna


Ha meg a magyarok nem támogatják Mária Teréziát,akkor Bécs porosz város lett volna

2020. márc. 26. 11:50
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom nagyobb ellenállásba ütköztek volna"


Ha az egyesített magyar-osztrák haderőt megverik és Bécs elesik, akkor miért nem bírták volna egymagába megverni a magyar haderőt?

2020. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De megszállni nem akarták volna az országot


Én úgy képzeltem el,hogy Magyarország fellázad és elszakad,közben a poroszok megszállják és magukhoz csatolják Sziléziát,Csehországot és Ausztriát,ezzel a Habsburg Birodalom gyakorlatilag megszűnik

2020. márc. 26. 12:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország fellázad és elszakad"


"Vitam et sanguinem pro rege nostro"-ez megtörtént és nem is gondolták csak úgy meg magukat.

2020. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok latinul,nem értem
2020. márc. 26. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!