Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy esetleges Magyarország...

Egy esetleges Magyarország légterébe történő támadó behatolásnál, a légiharc során mi alapján dől el, hogy hőkövetőt, félaktív radarost, vagy aktív radaros rakétát lőnek a Gripenek? Békeidőben milyen fegyverezettel vannak szerelve?

Figyelt kérdés
Valamint a fegyverzetet tekintve mik a lényegi különbségek a régi 29-esek és a mai Gripenek között?Csupán azért érdekel,mert hallottam hogy a 29-es rendelkezett sisakcélzóval is.
2020. márc. 26. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, fogalmam sincs de ha tippelhetek akkor szerintem azzal amivel belett mérve. Ha radarral akkor mindenbizonyára radarossal. A hőkövetős az ha jól tudom csak egy bizonyos távolságon belül használható
2020. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint légi harcra gondolsz? Azzal tüzel amivel befogta a célpontot és lőni tud. Ha messzebbről sikerül befogni a célt akkor Amraam (félaktív) a lehető legtovább bevilágítva a célt a saját radarral (de még kerülve hogy rakétát tudjon indítani), közel légiharcban meg sidewinder (infra), vagy végszükség esetén gépágyú (manőverező légiharcban).

Teljesen más fegyverrendszer a MIG29 és a Grippen, mind rakéták, mind radar mint minden más tekintetben. Az egyik NATO kompatibilis a másik meg orosz.

2020. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én eddig abban a hitben voltam hogy az AMRAAM aktív lokátoros.

Egyébként köszönöm a válaszokat :)

2020. márc. 26. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A világ legkönnyebb kémkedése
2020. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A régebbi változatok voltak aktív lokátorosak, a mostaniak félaktívak, amíg meg van világítva a cél addig azt a jelet követi csak célközelben, illetve ha megszűnik a rávezető jel akkor vált át a saját lokátorára.

#4-es: ez nem kémkedés, a világ minden országában így képzik a pilótákat :)

2020. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ez miért jó,hogy egy ideig a gép vezeti célra?

Nem az lenne az ideális,hogy miután elindította a rakékétát,a gép le tud lécelni egyből,csökkentve a kockázatát hogy őt is bemérik?


A másik ami még érdekelt,hogy a pilóta mikor tudja hogyha célba vették,illetve ha rakétát indítottak rá?

Pl a bemérés tényét ugyanúgy érzékeli hőkövetősnél és radarvezéreltnél is?


Köszi egyébként hogy válaszoltok :)

2020. márc. 27. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, célszerűbb a "fire and forgot" elv, de célszerű minél tovább megvilágítani a célt mivel

- A rakéta radarja elég szűk sávban "lát" célirányba kell állnia.

- A fedélzeti radar sokkal erősebb mint a rakétáé. Nagyobb távolságból könnyen elveszítheti a jelet, főleg ha a célpont aktív (pl. zavarás), vagy passzív ellenintézkedést tesz (pl. lebukik és a tereptárgyakról visszaverődő "zaj" zavarja a céltartást).

- Amint bekapcsolt a rakéta radarja azonnal el is "árulja" magát merre jár, esélyt adva a célpontnak a manőverezésre, ellenintézkedésre.


A katonai gépeken van besugárzásmérő. A jelerősségből, intenzitásból tudható hogy aktív rávezetés történik - sőt az is elemezhető hogy milyen típusú radarral, melyik irányból, milyen távolságból mérik (de ez már a számítógépek harca). Az aktív, félaktív rakétaindítás a rávezetési jelből érzékelhető, ill. ld. fent ha a rakéta saját radarja bekapcsolt.

Van passzív infraszenzor is, ez kis távolságból érzékelni tudja a rakéta hajtóművének a jelét.

2020. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem hogy észlelik-e a hőkövetős bemérés tényét,mert egy ex Hornet pilóta youtube csatornáján vadászgépes filmeket elemzett,és a Behind Enemy Lines című filmre azt mondta,hogy a pilóták nem tudják érzékelni a hőkövetős bemérést,csak az elindított rakétát.
2020. márc. 29. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami felvan szerelve a kèszenlèti gèpre azzal fog löni.
2020. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!