Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy kell a kakasos és külön...

Jeffrey Spender kérdése:

Hogy kell a kakasos és külön szánbiztosítós pisztolyokat harcképessé tenni, mint az M1911-es?

Figyelt kérdés
Glock 17-es volt a tanulófegyverem és SIG P320-as a szolgálatim, ezeknek annyi a működtetésük, hogy betárazzuk, felhúzzuk a szánt és onnantól csőre van töltve, nincs rajta semmi manuális biztosító, mégis a ránézésre kicsit bonyolultabb pisztolyokkal, mint az M1911-essel szemeznék és érdekelne előre, hogy működik.
2020. márc. 31. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A glock és a p320 striker elsütésű, A 1911 stb pedig kalapácsos(kakas). Az elsütés kioldja a kalapácsot az rácsap az ütőszögre. Ezáltál a ravaszuk működése sokkal finomabb, nem olyan takony elsütésűek.

Személy szerint én a kalapácsos pisztolyokat preferálom.

2020. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom felmerül a kérdés benned hogy miért nem kalapácsos megoldást használják akkor a glocknál stb. A válasz egyszerű, minél kevesebb mozgó alkatrészt akartak használni ezért találták ki a strikeres megoldást, mivel egyszerűbb. sok helyet és súlyt tudtak ezzel spórolni a minőség kárára. Az alap katonai doktrínáknak viszont megfelel mivel másodlagos fegyver csak a pisztoly hogy könnyű legyen és működjön.


Ez személyes vélemény de a gond inkább ottvan hogy a rendőrségnél is előszeretetten rendszeresítették ezeket pedig sokkal nehezebb velük megtanulni lőni stb. Ha autók lennének akkor összehasonlításban a glock az lada lenne egy cz75 például meg ferrari.

2020. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akartam semmit bonyolíttatni meg átterveztetni a Glock-on meg SIG-en, hanem csak a szebb külső miatt M1911-esre térnék át, az meg ránézésre túlbonyolított, és olyankor melyik külső billentyűt hogyan kell kezelni, meg csőre tölteni és ilyesmik.
2020. márc. 31. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
csőre töltöd és utána a szán hátsó felén található a biztosító azt feltolod úgy van bebiztosítva így nem tudod elsütni. A 1911 esnek meg van markolatbiztosítója is a markolat hátsó részén.
2020. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az elülső billentyű pedig a szánakasztó

1911 esnek a szétszeddése picit bonyolultabb a cső elején kell eltekerni a ilyen cuccot ami tartja a szánrugót (a legtöbb pisztolynál a szánakasztót kiszeded és szétesik)

2020. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kakassal meg semmit nem kell csinálni, magától működik ?


Mert kellett lőnöm P9RC-vel, Kiválót kaptam, de mire tűzkész állapotba hoztam, megszenvedtem vele, nem kaptam rá semmilyen kiképzést.

2020. márc. 31. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
nem kell semmit. Egyes pisztolyoknál van DA funkció ergó lehajthatod a kakast vagy biztosító helyett van fesztelenítő ami lehajta neked így az első lövésnél átkell húznod a kakast ilyenkor nehezebb húzni a ravaszt (mint a revorvereknél) De 1911 az csak SAs szóval nem rendelkezik ezzel a funkcióval.
2020. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!