Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez igaz volt a német katonákra...

Ez igaz volt a német katonákra Magyarországon?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy a német katonák, amikor itt voltak éléggé rosszul bántak a mieinkel. Mi kaptuk mindig a legalja ellátmányokat és végeztük a piszkos munkát. Továbbá, ha valami megtetszett nekik, akkor azt elvették. Egyik YouTube videó alatt olvastam egy sztorit, egy válaszoló nagyapjáról, hogy amikor az oroszok megostromolták a fővárost, a németek fogták magukat és elmentek

Gyalogosok az illető magyar katonának vették el a terepjáróját ehez, őket meg otthagyták.


Valóban így kezelték a szövetségeseiket?



2020. ápr. 3. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Ez igaz. A német eléggé egy ocsmány népség.
2020. ápr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Ruszkik még rosszabbak voltak, meg az amcsik
2020. ápr. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Igaz volt. A legjobb ellátmányt nyilvánvalóan megtartották a saját csapataiknak, technikában (fegyverzetben) is csak azt adták át amit nagyon muszáj volt. Élelmiszerben, meg egyebekben meg harácsoltak, zabráltak.

Gyakorlatilag megszállók voltak ugyanúgy - egy megszálló hadsereg meg így szokott viselkedni. Az oroszok lehet még rosszabbak voltak, de ettől a németek sem felebaráti szeretetből voltak itt. Lenéztek minket (mondjuk gyakorlatilag minden nációt amelyik nem német).

A fővárost nem hagyták itt, ugyanúgy beszorultak az ostromgyűrűbe a német csapatok is. A piszkos munkát, a legveszélyesebb dolgokat ettől még a magyarokra osztották - mindenhol a csatlóssal végeztetik amit csak tudnak, hogy a saját erőket kíméljék.

2020. ápr. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Történészként a Harmadik Birodalom a kutatási területem, és meg kell cáfolnom az állítást. A német hadseregben szigorú szabályok és elvárások voltak a katonák felé, kötelező volt az ellenség és a civilek méltóságának tiszteletben tartása, hát még a szövetségeseké. Tiltott volt a fosztogatás, gyilkolászás, nemi erőszak. Különösképpen a sokat démonizált Waffen SS-nél. Golyó általi halál vagy akasztás járt érte, ha valaki ilyesmivel szégyent hozott az egységére. Tudom fura, mert az amerikai akciófilmeken nem ez a jellemző, ott minden német katona minimum egy lucifer, de talán hallottátok azt a mondást, hogy a történelmet a győztesek írják. A náci ideológiáktól pedig mai napig rettegnek az uralkodó politikai ideológiák hívei, így mindenféle módon próbálják besározni a régi korok embereit, akkor is ha azok nem voltak nácik, csak a német hadseregben harcoltak, adott esetben kényszerből. Lényeg a lényeg a német hadsereg katonáira nem volt jellemző a kegyetlenkedés, többségük uriemberként viselkedett, persze kivétel mint mindenhol itt is vannak. A Totenkopfosok például valóban megsemmisítő gyilkolászó egység voltak, de ők úgy a német haderő 2%-át tették ki. Ha igazán kegyetlen embereket keresel azt az oroszoknál lehet megtalálni.
2020. ápr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyámék elbeszéléseiből tudom, hogy a német katona pedáns volt, tisztálkodott, nem nyúlt semmihez ami a háziaké volt, sőt naponta kaptak tőlük ezt azt.

Az oroszok akik szintén hozzájuk voltak beszállásolva, lelövöldözték a két disznót, felzabálták a baromfiudvart, kiitták a kölnivizet az üvegből, szitává lőtték a vekkerórát, el rabolták a karórákat, az ékszereket, az asszonyoknak férfiruhába kellett bújniuk, hogy meg ne erőszakolják őket (nem mindegyikük úszta meg), feltüzelték a bútorokat - annál melegedtek, stb.

A padlásra viszont egyik ruszki sem mert felmenni, félt, hogy ott esetleg van még német katona.

2020. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Van a YouTube-on egy sorozat: A w. Magyar hadsereg a donnál cimmel. Na ott a bakák elmondják hogy milyenek is voltak a "szövetségeseink". Pl. az ALAP megszólítás az "Ungariche hund" (Magyar kutya) volt. $z@rházi egy népség voltak! Nem baj ha a visszaemlékezőknek hiszek nem pedig az itt válaszoló "történésznek"?
2020. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az oroszok? Úgy ahogy itt leírta a másik válaszadó. Nagyanyám úgy mesélte hogy mikor Tatárszentgyörgyre ért a front, a faluban is volt nemierőszak. 3 orosz kapott el egy 30 körüli asszonyt. Igen ám de másnap beszéltek az oroszok parancsnokával a történtekről. Az felsorakoztatta az állományt, a csaj rámutatott mind a 3ra és a parancsnok mindenféle kérdés nélkül fejbelőtte mind3st a g€¢¡be.

Nem jó dolog a háború.

2020. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát elég szerteágazó vélemények vannak. Gondolom mindkettőre volt példa. Történész, nekem eléggé személyesnek tűnik a válaszod. Ezzel nincs baj, de akkor legalább ne csinálj úgy mintha nem szubjektívan beszélnél (vagy ne add ki történésznek magad). Ettől függetlenül a nagy részét elhiszem annak, amit mondasz.


Pluszba hozzátenném, hogy az oroszokról nem kérdeztem semmit, úgyhogy aki az oroszokkal jön ott már egy kicsit gyanúsnak érzem a dolgot. Ne menjünk el ebbe az irányba, az oroszokról jól tudjuk milyenek voltak. Aki meg az amerikaiakat hozta rossz példának, azt végképp nem értem, amerikai csapatok nem is voltak itt.


Én névlegesen ezt a Forgotten Weapons YouTube csatorna alatt olvastam, egy fegyverekkel foglalkozó csatorna és éppen a Király gép"pisztoly"t mutatták be, úgyhogy voltak magyarok elég sokan a videó alatt. Ott osztotta meg az egyik válaszoló, hogy nagyapjáéknak az ostrom alatt elkobozták a terepjáróját (katonák voltak ők is) és azzal mentek el. Innen jutott eszembe a kérdés, ezt összeegyeztetve azzal, hogy a magyar nem tartozott az árja népek közé a fajelméletükben, gondoltam arra, hogy ez nem egyedi eset volt. De persze a közkatonák nagy része nem volt náci, úgyhogy érthető, ha ez nem volt igaz nagy mértékben.


Jöhetnek még a válaszok, aki tud az küldhet forrást is.

2020. ápr. 4. 00:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz a németek se voltak jók hozzánk inkább csak kárt okoztak de az oroszok még rosszabbak voltak
2020. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én olyan történetet hallottam, hogy itt a falunkban mind a németek, mind az oroszok emberségesen bántak a helyiekkel. Jó, az oroszokkal volt némi gond viselkedésben, de a parancsnokuk megbüntette őket, ha olyat tettek.
2020. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!