Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Speciális önkéntes tartalékos...

Speciális önkéntes tartalékos katona ( bővebb infót szeretnék) ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tud valaki valamilyen infót erről az újonnan bevezetett speciális önkéntes tartalékos katona kikepzesrol valamit? Tudtommal azokat várják, akik a virushelyzet miatt elvesztették a munkályukat. Mik a feltételek? Valaki gondolkodik azon hogy elmegy és elvégzi? Kérem segítsen aki tud előre köszönöm :)



2020. jún. 6. 17:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

A nevében benne van: azt jelenti, hogy valaki, aki kap némi pénzt, viszont emiatt nem lehet munkanélkülinek nevezni. Ezért a pénzért kap látszatkiképzést, elvégez látszatmunkákat, amikor pedig nincs szükség rá, dobják. Akkor nem lesz rá szükség, amikor a gazdaságra rá lehet fogni ismét, hogy "dübörög". Addig pedig az a szerepe, hogy Orbán Viktor úgy nézzen ki, mint a haza megmentője. És bizony sokan fogják elhinni ezt a mesét.


Kérdező, a helyedben értelmes állás után néznék. Amelyek van jövője, amelyből meg lehet élni. Ha egy darabig vegetálni akarsz csupán, vedd úgy, hogy semmit sem mondtam.

2020. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ :)


Szeretném kipróbálni , hogy milyen lehet katonának lenni, és úgymond most “pont kapóra jött ez a lehetőség”, nem kell szerződést aláírni , stb . Kipróbálnám , és ha tetszik, tovább maradnék szerződéses/hivatásos állományban .

2020. jún. 6. 19:07
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyes, nem dobnak ki, 6 hónapra elnyújtották a szerződésesnél jelenlévő 5 hetes alapkiképzést. De bármikor kiléphetsz. Én megye, ugyanis nem tudok mit kezdeni az életemmel. Valószínűleg, ha bejutok, megyek utána szerződésesnek, ott legalább valami hasznosat tehetek az életben.
2020. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
3mas, akkor ugyan azt a kiképzést fogjuk majd kapni, mint a szerződésesek? Akkor talán többet is mint az eddigi ött-k vagy ömt-k, nem?
2020. jún. 8. 12:51
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a tájékoztatón azt mondták, hogy ugyanaz, mint a szerződésesnél, csak ami ott 5 hét, az itt 6 hónap. Amit nem tudok, hogy az 5 hetesben van-e elmélet, mert itt alap katonai ismereteket, lövészeti és harcászati kiképzést kapunk elvileg a fél év alatt, de rajta van a papíron, hogy miből is áll. A szerződéses keményebb, plusz oda nagyobb az elvárás a felvételin. Ezért megyek én először ide, ez jó kis betekintés, felkészülés.
2020. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Már ha átjutok a pszichón.
2020. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Igen én is pont így vagyok vele. Melyik megyében vonulsz?
2020. jún. 8. 15:30
 8/35 anonim ***** válasza:
Zala. Te?
2020. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Én Pesten szeretnék, várom az erkölcsimet... remelem lesz ram való ruha 😆
2020. jún. 8. 20:13
 10/35 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne?
2020. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!