Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nézik le a szerződéses...

Miért nézik le a szerződéses és hivatásos katonák a tartalékosokat?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg azért mert a tartalékosok = operetthadsereg.
2020. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyszerűen ez emberi adottság. A katonaságnál nem lehet megszólítani a magas rangút. Csak aki közvetlen feletted van. Milyen dolog már ez? Nem csoda, hogy a "lenézés" gyöeret vert a seregben. Amiért ezt látják a katonák, ők is ugyanígy lenéznek másokat
2020. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

"A katonaságnál nem lehet megszólítani a magas rangút. Csak aki közvetlen feletted van."


Jól hangzik, csak nem igaz. Az más kérdés, hogy a katonának jellemzően nincs dolga csak a felettesével illetve az alá tartozókkal.


"milyen dolog már ez"

- úgy hívják, hogy szervezés.


"Nem csoda, hogy a "lenézés" gyöeret vert a seregben"

- a tartalékosok a homokzsák cipelésén kívül semmilyen módon nem vethetők be a katonaságnál. Lőni nem tudnak, harcjárműveket, fegyverzetet kezelni nem tudnak, nem ismerik a hadsereg belső működését stb. Régen a tartalékosok = leszerelt katonák, vagyis olyanok akik anno kijárták a sereget. A mostani tartalékosok a gyakorlatban értelmezhető harcászati / műszaki képzés nélküli wannabe rambók.


Kb mintha egy 15 éve ácsként dolgozó embert és egy 3 hetes faipari gyorstalpalót elvégzett diákot hasonlítanál össze.

2020. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
3 Katona mondta, hogy nem lehet megszólítani csak a közvetlen felettesét vagy aki egy rangban van. Azt meg nem tudom elfogadni, hogy szervezés miatt lenne így. Köszönni az igazgatónak is köszön a sima dolgozó. Sőt van amikor együtt beszélgetnek. De hogy ilyen a seregben ne lehessen az nagyképűség. Nem csoda hogy a lenézés terjed
2020. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"De hogy ilyen a seregben ne lehessen az nagyképűség. Nem csoda hogy a lenézés terjed"


Kit érdekel, hogy te mit tudsz elfogadni, mint laikus? A hadseregben speciális szabályok vannak és az, hogy te ezt a nagyképűséggel azonosítod az csak a tudatlanságodat mutatja.


Én meg nem tudom elfogadni, hogy ráz az áram. Mondjuk attól még ráz, és amikor ilyen hülyeségeket hangoztatok akkor a villanyszerelők jogosan néznek le.

2020. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Én azt nem is tudtam, hogy egyik katona lenézi a másikat. Eddig csak arról volt tudomásom, hogy a katonát nézik le a civil emberek.

Rudod: mindenki katonának születik, de az okosabbja továbbtanul.

2020. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Kit érdekel, hogy te mit tudsz elfogadni, mint laikus? A hadseregben speciális szabályok vannak és az, hogy te ezt a nagyképűséggel azonosítod az csak a tudatlanságodat mutatja"


Ne haragudj, de azt nem tudom elfogadni, hogy olyan speciális szabályok legyenek, hogy ne lehessen megszólítani a magasabb rangút. Ez már beképzeltség/gőg, az antiszocialitás megnyílvánulása.


A világon semmi sem indokolja, hogy ne lehessen megszólítani egy másik embert/kollégát, mert éppen magasabb a rangja. Semmiféle természettudományos, technikai oka sincsen. Nem más ez csupán pitiáner emberi kicsinyesség!!

2020. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

"Ne haragudj, de azt nem tudom elfogadni, hogy olyan speciális szabályok legyenek, hogy ne lehessen megszólítani a magasabb rangút. Ez már beképzeltség/gőg, az antiszocialitás megnyílvánulása."


Nem erről van szó. Katonéknál ezerszer fontosabb a hierarchia mint egy bármilyen más cégnél. Ennek nem a gőg az oka hanem az, hogy míg ha te (egy akármilyen cégnél) nem hajtod végre a felettesed parancsát, vagy okoskodni kezdesz akkor nem történik semmi azon kívül, hogy kirúgnak addig a seregben ha nem hajtod végre a parancsot akkor lehet hogy meghal egy ember, lehet hogy meghal ezer vagy kitör a világháború.


A parancsvégrehajtás alapja pedig a hierarchia ez így van az állatvilágban is és így van pl a cirkuszi idomároknál is. Alapvetően nincs haverkodás. Az is sokkolni fog, hogy ez a világ nagyjából összes hadseregénél így van. Tudod miért? Mert ez az amitől egy ilyen hatalmi szervezet működni képes.


Egyébként informálisan teljesen más a katonaság, békeidőben egy átlagos állami céghez hasonlít ahol ugyanúgy megvan a társalgás a különböző beosztású katonák között.

2020. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Az egész önkéntes tartalékosi rendszer motivált szerződéses, hivatásos katonák nézőpontjából csak egy bohóckodás, aminek nulla a harcértéke.


És azon sem csodálkozok, hogy irritálja a hivatásosokat és szerződéseseket, hogy az önkéntes tartalékosi rendszerben csillaghullás van politikai embereknek nulla teljesítményre.

Pl. a megyei kormánymegbiztottakból úgy csináltak tartalékos ezredeseket, hogy csak "szemlélő" szerepet töltenek be, egyetlen perc kiképzésük sem lesz, de parádézhatnak az egyenruhájukban társadalmi eseményeken.

[link]


30 alatti átlagos NER-lovagok (államigazgatásban tanácsadó, középvezető) is simán kapnak őrnagyi rendfokozatot. Aztán parádéznak esküvőjükön aranyparolis díszegyenruhában, templomból kijövet hasonló haverjai adják a kardalagutat.

2020. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

3 Katona mondta, hogy nem lehet megszólítani csak a közvetlen felettesét vagy aki egy rangban van.

14 eve vagyok szerződéses, de ilyen marha szabalyt sosem hallottam.

Alapvetően nincs haverkodás.

Elmeletben, valosagban epp ellenkezőleg.

2020. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!