Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy ismerősöm javaslatára...

Egy ismerősöm javaslatára komolyan elgondolkoztam katonatiszti főiskolára való jelentkezésen. Mik a jelentkezési feltételek? A tanulás után kapok pénzt? Karrierlehetőség?(többi lent)

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, érettségim van. Az angol nyelvtudásom majdhogynem anyanyelvi szintű, de nyelvvizsgám nincs (nem tudom ez mennyire releváns). Jelenleg fizikai munkát végzek, tehát a fizikumom jónak mondható. Maga a katonaság, illetve bármi ahhoz kapcsolódó dolog mindig is érdekelt, de soha nem jártam rendészeti iskolába, nem tudom hogy ezt mennyire veszik figyelembe. Az a tervem, hogy ha felvételt nyerek, akkor ezen a pályán is szeretnék elhelyezkedni, majd később karriert építeni.


Főleg olyan emberek válaszai érdekelnek, akik esetleg jártak tiszti főiskolára/egyetemre, illetve van tapasztalatuk ebben a témában.



2020. júl. 4. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Most próbáld ki magadat először a katonaságban, fél év bármikor abbahagyható lehetőség fut jelenleg. Aztán ha tetszik, a következő szemeszterre tudsz jelentkezni.
2020. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétel a rendészetis iskolai háttér, a büntetlen előélet viszont igen.


Érdemes megnézned a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar oldalát, mindent részletesen leírnak: [link]


Ha valami nem tiszta, akkor keresd meg őket a kérdéseiddel, a címeket megtalálod az "Elérhetőségek" menüpont alatt.

2020. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor menj a katonasághoz, ha jó hossszú nyelved van, és azt nem félsz használni is. :( (tapasztalat)
2020. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az NKE oldalán minden jelentkezési feltételt megtalálsz. Dióhéjban annyi, hogy van fizikai és szellemi alkalmassági vizsgálat is.
2020. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Jelenleg fizikai munkát végzek, tehát a fizikumom jónak mondható. "


Szóval napi szinten lefutsz a 3200 m-t, csinálsz fekvőtámaszt, felülést?


Ja angolból minimum középfokú államilag elismert nyelvvizsga kell.

2020. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Meg ha szeretsz x opni 2 f aszt egyszerre
2020. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!