Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lenne ha Magyarország...

Valaki127 kérdése:

Mi lenne ha Magyarország egyszer csak hadba hívná a hadra fogható embereket, és nekiállna logikusan átgondolt sorrendben visszafoglalni a Trianon előtti területeket? Milyen ellenállásra számíthatnánk? Mekkora lenne a mi és az ellenségeink serege?

Figyelt kérdés
Nyerni lenne esélyünk? Ha elfoglalunk mindent, meg tudnánk tartni?

2020. aug. 26. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Már ott bukó az egész, hogy egy embert se sikerülne berángatni ilyesmire.
2020. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül: Ha jól sejtem Románia, Ukrajna, Szlovákia, Ausztria biztos, hogy ellenség lenne. Horváth országot legyőzni akarod, vagy megint szövetséget kötni?

Az "ellenség" létszáma és harci tapasztalata (Ukrajna) jelentősen magasabb lenne.

Az Összeszedjük a hadrafogható embereket manapság egy érdekes kérdés. Ma már nem elég a jobbta át, balta át, ez a puska eleje című kiképzés (már a II. magyar elithadseregnél sem volt az). Komoly haditechnikához hozzáértő személyzet kell. Ezeknek a kiképzése évek. A fegyverek megvásárlása drága és hosszú folyamat. Ez nagyon nem jön össze

2020. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Először is, meg kellene kérdezni az elcsatolt területeken lakókat, hogy egyáltalán akarnának-e Magyarországhoz tartozni?

Egyrészt ezeken a területeken jócskán csökkent a magukat magyarnak vallók száma, másrészt Románia és talán Szerbia kivételével sokkal jobban fejlődik a gazdaság. Vagyis szerintem egyáltalán nem biztos, hogy kitörő örömmel fogadnának minket.


Másodszor, az első támadásunk után a környező országok egyöntetűen ellenünk fordulnának. Hiszen mindegyik kapott területeket a régi Magyarországból, néhányan igencsak nagyot... Mindegyik meg akarná védeni a "saját" területeit. Vagyis egyetlen szövetségesünk sem lenne, miközben egy szövetség ellen kellene harcolnunk, amely teljesen körbeveszi az országot, és amelyek közül csak egyedül Romániának háromszor akkora hadereje van, mint nekünk... Egyszerűen esélyünk sem lenne ellenük.


És ez még csak a környező országok hadserege - de ne felejtsük el, hogy ezeknek az országoknak jó része NATO tag, vagyis a NATO alaptörvénye értelmében a NATO megvédené őket egy agresszió esetén - még akkor is, ha mi is NATO tagok vagyunk. Vagyis a környező országokon kívül a NATO haderejével is szembe kellene néznünk... Ugye nem kell jobban részleteznem?


De most őszintén, egyre kevesebb a jelentőssége annak, hogy ki melyik országhoz tartozik. Ahogy a szomszédaink egymás után beléptek/belépnek az EU-ba, megszűnnek a határok, szabaddá válik az utazás, a költözés, már messze nem választanak külön minket az országhatárok... Igen, amiatt lenne jelentőssége, hogy ne üldözzenek, ne verjenek meg senkit, csak azért, mert magyar. De szerintem ezen inkább az emberek nevelésével lehetne segíteni. Hiszen a nemzeti öntudatok kialakulása előtt - egészen az 1800-as évek közepéig - szinte egyáltalán nem számított, hogy ki milyen anyanyelvű volt. Ez a nemzetiségi alapon történő összeférhetetlenség, gyűlölködés egy kb 150-200 éves dolog, aminek szerintem nagyon véget kellene vetni.

Ém legalábbis nem érzem magam sem értékesebbnek, sem értéktelenebbnek, mint egy szlovák, vagy szerb, vagy ruszin, vagy horvát, vagy román...

Jó lenne, ha ezt mindenki így érezné - és nem csak mi, hanem ők is. Sokkal kevesebb konfliktus lenne közöttünk.

2020. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 meszike91 ***** válasza:
92%
Csúnyán el lennénk verve.
2020. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván meg lehetne csinálni, csak nehezen, okosan. Nem tudom, pontosan hogyan, de nem lehetetlen. Ha gazdaságilag sokkal erősebbé válnánk például, vagy jól kapcsolódnánk be egy háborúba (lásd Trianon). De sokkal könnyebb lett volna akkor megakadályozni, akkor gyakorlatilag mi voltunk az esélyesebbek, Románia egy 10-ed akkora hadsereggel foglalta el az országot, mint a mi fél évvel korábbi hadseregünk. Kárpátalját vagy a Felvidéket, Délvidéket simán visszafoglalhattuk volna. Volt, hogy állítólag felajánlották Kárpátalját még 90 után is a SZU széthullásakor. De nem léptünk megfelelő időpontban, ahogy 1919-ben sem.
2020. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A modern hadseregeknek nem a létszám a legfőbb ismérve, hanem a technikai felszereltség és annak korszerűsége. A környező országok közül egyedül Szlovákiával van pariban a hadseregünk, az összes többié erősebb (létszámban, felszerelés nagyságában is).

Ha teszem fel megtámadnánk a Szlovákokat... nos annyival nem erősebb a magyar hadsereg hogy győzni is tudjon, elfoglalnánk pár 10 km-s sávot a határon túl, de utána megállítanának a hegyek. Azokon már nem törünk át, nincs meg hozzá a fölény. Meg 1 km-t sem tennénk meg máris jönne a "piros telefon" a NATO-tól hogy hátrébb az agyarakkal, de azonnal. Ha a szép szóból nem értenénk, akkor küldenének "békefenntartókat" és jól megreguláznának minket, hogy példát statuáljanak.

Ja egyébként meg "imádnivaló" amikor lőporszagot sosem szagolt, 2 km-t lefutni képtelen emberek fantáziálnak arról, hogy a magyar katonáknak mit kellene tenniük. A valóság nem Call of Duty videójáték.

2020. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Polgárháború lenne és puccsal leváltanák a kormányt.
2020. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
'38-ban és '68-ban is áttgrott a hadseregünk felvidékre. Egyik sem volt sikertörténet.
2020. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, hogy a többi trianoni ország szépen megvárná míg végig megyünk a sorrendben, akkor nagyon buta vagy! Rögvest a meg támadott ország segítségére sietnének.
2020. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Okkal lettek a régi országhatárok minden irányból megnyirbálva, szinte minden új határunk síkvidéken van, így nagyon nehezen védhető egy külső fenyegetés ellen. Plusz szláv népek vesznek körül minket, egyedül vagyunk mint a kisujjam. Ezért zsákutca a számunkra a nacionalizmus.

Nézz szembe a tényekkel: be lettünk fenyítve a lehető legmegalázóbb módon és a NATO-tagság (amelynek azért pozitívumai is vannak) végérvényesen konzerválta ezt a helyzetet. Soha nem leszünk már egy katonai értelemben vett nagyhatalom.

2020. aug. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!