Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonapolitikailag mennyire...

Jeffrey Spender kérdése:

Katonapolitikailag mennyire jó vagy rossz döntése, hogy Felszámolnák a komplett harckocsizókat a Brit Hadseregben ?

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 27. 15:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

A felvetés jogos, hogy a jövő hadviselésben nem fog komoly szerep hárulni rá. Mellesleg az amerikai tengerészgyalogság is épp szabadul a harckocsiktól. Viszont itthon mindenki örül a Leopárdoknak.

De valóságban milliószor fontosabb lesz, hogy hogy van összehangolva a hadigépezet, hogy képes adatokat megosztani és feldolgozni korszerű eszközökkel (gépi tanulás). Szóval a nehéz vas, főleg ha az nincs beleintegrálva egy adat alapú, összehangolt rendszerbe, tényleg nem jó semmire.

2020. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

A Tengerészgyalogság döntését nem értem, a Világháborúban a Szigetharcok során jól jöttek a Shermanek, a Szárazföldi Erőknek több tízezer Shermanjük volt Európában, a Tengerészgyalogságnak 500 - 1,000, de saját Sherman, a Sherman-eket váltották az M60-as Patton-ök és most az M1 Abrams-ek és valami vak, zavaros gondolat hatására kitalálták, hogy mégsem kellenek. De ! A leállított Abrams-ek azok nem a Kohóba mennek, hanem a Szárazföldi Erőknek adják át, és a Lengyelországi hadgyakorlatra kisszámú, de a lehetőségekhez képest teljesen új modernizációval bíró Abrams-ekkel vonultak fel az Amerikaiak, a Szárazföld Erő, az Army.



A Harckocsik azok nem faék egyszerű nehéz vasak, hanem alapjáraton Kombinált, többrétegű páncélzattal bírnak, és Célba is kell találni, mindegy, Analóg, vagy Digitális, de Tűzvezetéssel bírnak, ami halálosan pontos tud lenni, 19 / 20 találat a 2,2 méteres célpont ellen, 2,000 méterre, ami még mozog is, és Városban a Gyalogságot védi, hogy bekerítsék és kommunikálni kell, szóval nem értem, miért selejteznék.

2020. aug. 27. 21:39
 3/34 anonim ***** válasza:
52%
Annyi hogy a mai világban egy terepjáró, házi páncélzattal tele fegyveressel nagyobb harcértékkel bír mint egy tank még városon kívül is.
2020. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A gyakori kérdések oldalán visszatérő parttalan vita hogy váltsuk ki a harckocsikat Willys Jeep / UAZ / Toyota-kal, mire vannak ezek a Gépromboló hajlamok ?
2020. aug. 28. 00:11
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem vagyok előfizető, ezért csak a cikk elejét olvastam. Ha jól értem, nem a fegyvernemet, hanem a két fő típust tekintik elavultnak. Gondolom kiírnak egy pályázatot korszerűbb eszközökre.

Ha jól értelmezem az aktuális (nyilvánvalóan nem a teljes igazságot tartalmazó) publikációkat, akkor az aktuális irány a kerekes (gumi vagy kompozit) jármű a jobb manőverezés és gyorsabb mozgás miatt, esetleg a kis hőkibocsájtás miatt hibrid hajtással. Valószínű a páncélozott járművek megint ketté fognak válni, a "nehéz harckocsikra" (A mai tankok utódai) és (használjuk rá a régi szót) a gyors és könnyű tankettákra. Térjünk rá vissza 10 év múlva. Kiderül.

2020. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

A US tengerészgyalogság nagyon szépen közzétette, hogy a döntés háttéreben az áll, hogy elsősorban Kína számít mostantól a fő vetélytársnak, és a csendes óceáni térségben semmire se mennének harckocsikkal. Helyette visszatérnek gyors reagálású partraszálló műveletek modern változatához, minél könnyebb és gyorsabb eszközökkel inkább a többközegű hadviselésbe hangolják bele a tevékenységüket.


"A Harckocsik azok nem faék egyszerű nehéz vasak, hanem alapjáraton Kombinált, többrétegű páncélzattal bírnak, és Célba is kell találni, mindegy, Analóg, vagy Digitális, de Tűzvezetéssel bírnak, ami halálosan pontos tud lenni, 19 / 20 találat a 2,2 méteres célpont ellen, 2,000 méterre, ami még mozog is, és Városban a Gyalogságot védi, hogy bekerítsék és kommunikálni kell, szóval nem értem, miért selejteznék."


Mindez nem sokat számít, ha több száz/ezer kilométerről A2/AD eszközök árnyékában közelébe nem tud jutni a harctérnek.

2020. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem felszámolják csak csökkentik a létszámát. A korábbi doktrínák még széles körű, mozgóháborúval számoltak aminek ugyebár a nehézfegyverzet, azon belül is tank az "alapja". Ezért voltak igen nagy létszámban rendszeresítve - nem csak UK-ban, hanem az USA-ban és a SZU-ban is. A harckocsinak most is van létjogosultsága, de már nincs szükség rá olyan számban, ezért csökkentik a számukat.

Pont ezért küldik nyugdíjba az A-10-eseket az USA-ban, már nem kell nagy létszámú harckocsizó ékekkel számolni ami ellen kifejlesztették. Nem megszűnik a harckocsi, csak más szerepkört kap.

2020. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
54%

Igazuk van!


Egyik tábornokok mondja is a cikkben, hogy a jövő a távvezérelt illetve autonóm (magától végzi a küldetését) harci drónoké. Ami már elavulóban van azt le kell állítani, hogy átvehesse a helyét az ami sokkal jobb és az új körülményekhez igazodik.


[link]


Én is számos példát mondhatnék, pl. komoly harctéren (ahol mindkét félnek korszerű hadereje van) a helikopterek mar elavultak, mert nagyon sebezhetőek, munkájukat jobban elvégzik a kisebb-nagyobb repülő drónok, akár felderítés, tűztámogatás vagy csapásmérés a feladat, legújabban már sebesültek harctérről kimentésére is kezdik alkalmazni.


Egy zászlóaljnyi harckocsi, tüzérségi osztálynyi önjáró löveg, 1-1 tucat könnyű és közepes helikopter hiába bármilyen korszerű (ezeket vette hazánk mostanában) mai komoly harctéren már elavult őskövület, ha az ellenség szárazföldi/repülő harci drónokkal, manőverező töltetekkel támadja, amik olcsóbbak is sokkal.

2020. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Rég voltam, két új és érdekes hozzászólást írtatok, "külön - külön" válaszolok.
2020. szept. 2. 17:23
 10/34 A kérdező kommentje:

#6-os:

"A US tengerészgyalogság nagyon szépen közzétette, hogy a döntés háttéreben az áll, hogy elsősorban Kína számít mostantól a fő vetélytársnak, és a csendes óceáni térségben semmire se mennének harckocsikkal. Helyette visszatérnek gyors reagálású partraszálló műveletek modern változatához, minél könnyebb és gyorsabb eszközökkel inkább a többközegű hadviselésbe hangolják bele a tevékenységüket."


A Tengerészgyalogság Sherman-jei is Japán Tankettákkal küzdöttek, és most is az Abrams-eknek kínai PT-76-os leszármazottak az ellenfelei, amit persze az M136 AT4-es is el tud intézni, de egy Abrams kellemesebb háttér. És megfelelő módosításokkal, mert az Abrams ordító hibája, hogy Gázturbinás, iszonyatos hőleadással, nem lehet vonulni mögötte gyalogságnak, addig a Régi M60-as Patton-ök vagy most a Briteknél és Németeknél a Challenger-ek és a Leopárd 2-esekkel nyugodtan lehet mozgó fedezéket a gyalogságnak kísérletezni.


"Mindez nem sokat számít, ha több száz/ezer kilométerről A2/AD eszközök árnyékában közelébe nem tud jutni a harctérnek."


A harckocsikkal nem önállóan, eszetlenül érkeznek csatatérre, és kezdenek rohamba, támadásba, hanem Légifölény, és nem biztos, hogy ki tudják ellenük játszani a területrombolókat, mint a tüzérséget, a harci helikopterek gondoskodnak róluk.

2020. szept. 2. 17:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!