Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A délszláv háborúban a civilek...

A délszláv háborúban a civilek is gyilkolásztak?

Figyelt kérdés

Tegnap egyik barátommal ezen vitatkoztunk. Biztos vagyok benne, hogy volt olyan, hogy pl. egy városban pár szerb haver összefogott és elment gyilkolni mondjuk horvátokat.

Ő szerinte nem volt ilyen, és az emberek csak azért tették amit tettek mert különben őket ölték volna meg.



2020. szept. 5. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
a délszláv háborúban minden előfordult, amit el tudsz képzelni
2020. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Tudod az emberek sokmindent csak azért nem csinálnak meg mert a rendszer büntet érte. Ám de ha ez a büntető rendszer megszűnik olyan dolgokat hoz ki az emberekből hogy azt azelőtt elsem tudta volna képzelni. És az a valódi természete


Biztosan veled is előfordult már hogy haragszol valakire és legszívesebben likvidálnád. Ha nem járna érte börtön stb. ami féken tart valószínűleg azon nyomban kinyírnád ahogy felhúzta az agyad .

2020. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Igen, bár előtte beálltak általában valamilyen félreguláris alakulatba és fegyvert kaptak. Olyan előfordulhatott, hogy a rendfenntartási vákuumban - amikor sok mindennek nem volt következménye (márpedig egy háború ilyen) - akkor valaki átment egy üldözött nemzetiséghez tartozó a haragosához (vagy csak mert meg akart tőle valamit szerezni) és agyonverte.
2020. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Fizettél, és sportból lehetett vadászni őket erdőkben, mint az állatokat, volt is erre egy kifejezésük.


Ilyen az ember, az ösztönéből fakadóan teljesen más erkölcsi paradigmában létezne, ha nem korlátoznák őket jogilag. Régen az volt, hogy ami az én érdekem az a jó, ami ellenérdekem az a rossz. Nem kell messzire menni, ott a 2. VH, a világ egyik legfejlettebb, legokosabb országa, ugyanakkor koncetrációs táborba mészárolt le tömegesen ártatlanokat.


Harmadik világban ugyanezt csináljuk, csak a négerekkel afrikában, ahány fület leadsz annyi sört kapsz. Sportból lehet csinálni, valaki oroszlánra, valaki négerre... Ha hirtelen megszűnne minden jogszabály, itt nagyon gyorsan újból beköszöntene a "sötét középkor".

2020. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen eset volt. Ahogy az 1-es írja, előfordult ott minden, amit el tudunk képzelni (meg amit nem). A civil lakosságot (bár nagy részük addig is birtokolt fegyvereket) sok helyen a hatóság emberei fegyverezték fel, pl. szerb nemzetiségűeket gyakran a helyi szerb rendőrség. Nem láttam erről statisztikákat, mivel a civilek által elkövetett gyilkosságok aránya elég kicsi ahhoz képest, amit a félkatonai/katonai egységek követtek el; de történt ilyen is, bírósági ítéletek is születtek hasonló ügyekben Horvátországban, Boszniában, Szerbiában is. Szerbiai vagyok, akkoriban voltam egyetemista :)
2020. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!