Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen egy sikeresen katonai...

Milyen egy sikeresen katonai karrier?

Figyelt kérdés

2020. nov. 24. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

A mi gimnáziumunkban azt hirdették, mindenki katonának születik, de az okosak továbbtanulnak. Épp ezért csak a trógerek mentek katonának.

De mondom, mi jó gimnázium voltunk.

Remélem segítettem.

2020. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én katonának akarok továbbtanulni
2020. nov. 24. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Katonának/rendőrnek még az én időmben is az ment akinek semmihez semmi fogalma nem volt. De azért tegyünk különbséget: azokból járőrőző/szondáztató/trafizó és első soros "ágyútöltelék" kiskatonákon túl nem lett semmi.


És akkor van a másik szint a hadseregben is, amihez már kell a komoly, egyetemi szintű tisztképző. Kijárod az alapkiképzést és hozzácsapsz valamilyen szakot az NKE-n. Vagy bekerülsz abba az elit körbe, akik vadászgéppilótának felvesznek, kitanulod a helikopter vagy tankvezetést, azok is már kezdéskor többet, mint az "ágyútöltelék", és jobban is vigyáznak rájuk és megbecsülik őket.

2020. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Kinek mi a siker.


Mélyszegény családból származó vagy állami gondozásból kikerült fiatalnak bőven siker az, ha fiatalon legénységi állományú szerződéses katona lesz, sikeresen katonai karrier, ha altiszt lesz.


Egy erős gimnázium jobban tanuló diákjainak meg már kevés a tiszti karrier is.

Vagy pl. ma honvédségnél, rendvédelmi szerveknél sokkal minőségibb emberek a női tisztek, mint a férfiak, mert nőknek nem csak a sok pénz keresete a prioritás, hanem az is hogy össze lehessen egyeztetni 2-3 gyermek vállalásával, ebben meg a közszolgálat sokkal humánusabb, azon belül meg a tiszteket fizetik a legjobban.

2020. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyre szabott, hogy ki, mire tekint "karrierként"! akinek van arra igénye hogy fejlődjön, időről-időre szintet lépjen, az végig tanulja az életét, hogy egyre feljebb és feljebb jusson úgy rendfokozatban, mint beosztásban. Az ilyen ember akkor érzi befutottnak a karrierjét, ha magas rendfokozattal és/vagy beosztással, az adott szervezettől tud nyugdíjba vonulni. Vannak olyan emberek is azonban, mint pl. én, - akinek nincs arra igénye, hogy "a fellegekbe emelkedjen". Én a jelenlegi beosztásomban érzem magam elememben, ehhez értek és semmi nincs, amiért ezt a beosztást - szabad akaratomból - hátrahagynám. Mindent elértem, amit a beosztásomban ember elérhet - és ezzel befutottnak tudhatom a karrierem. Ezzel együtt él bennem a felelősségtudat, hogy ezzel még nincs vége a karrieremnek, mert kötelességemnek érzem azt, - amit nap mint nap meg is teszek, - hogy mielőtt véget ér a szervezetnél a karrierem, minden tudásomat, tapasztalatomat átadjam a nálam jóval fiatalabb, energikusabb kollégáknak. Sokuk tanultabb nálam és manapság már nem hülye gyerekeket vesznek fel hivatásos katonának, de a rutinnal és a tapasztalattal, amit átadok nekik, rengeteg felesleges ugratótól kímélem meg őket, amiért hálásak is nekem.
2020. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként meg az öreg* ezredesek szoktak mondani, hogy szívesebben lennének újra kemény f.szú hadnagyok. Úgyhogy nem kell sóvárogni a 20 év alatt elérhető beosztásokért, hanem élvezni kell a fiatalságot.


*fegyveres szerveknél már 45+ évesek öregnek számítanak

2020. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsásaatok meg de az hogy katonának az megy akinek nincs esze baromság.


Egy nagyon okos rokonom évekig katonáakodott, és elég magas tisztséget ért el.

Ez nem inteligencia kérdése, hanem elhivatotségé.


Mindenki más területen elhivatott.

2020. nov. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális ember nem megy el a honvédséghez
2021. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!