Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Örményország miért gondolta,...

Örményország miért gondolta, hogy örökre megtarthatja az Azerbajdzsántól elfoglalt területeket és nemzetközi támogatást kaphat a háborúban?

Figyelt kérdés
Szerintem már évek óta látszott, hogy vesztésre állnak, Oroszország sem fog kiállni mellettük, ha kitör a háború. Az örmények mégsem mutattak kompromisszumkészséget, hajlandóságot a nagyhatalmak, mediátorok (Oroszország, USA, Franciaország) által ajánlott békefolyamatra.

2020. nov. 27. 21:51
 1/3 meszike91 ***** válasza:
100%
Tévesen mérték fel az erőviszonyokat.
2020. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az USA már az elejétől belesz.rt ebbe az ügybe, de a franciák sem csináltak sokkal többet pár kiadott nyilatkozatnál. Az orosz intervenció véleményem szerint meglepetésszerűen alacsony szintű volt, nem erre fogadtam volna. Pl. Szíriában már vagy másfél éve a törökök ellen harcolnak, tehát nem lett volna meglepő, ha itt is szembemennek velük, ez is csak egy újabb proxyháború lett volna. De így végül ők lettek a mediátorok, az örmények pedig szopórollerre kerültek.


Szerintem az örmények sem ezzel számoltak, mert azt mindenki tudta, hogy az azeriek egyrészt sokkal fejlettebb haditechnikával rendelkeznek, másrészt hogy Erdogan aktívan támogatni fogja őket. Egy komplett vezérkart küldött Azerbajdzsánba (lényegében ők irányították a hadműveletet, nem az azeriek), és katonákkal is támogatta őket, még ha "csak" zsoldosok formájában is.


Örményországnak ez kb. Trianon szintű tragédia most. A miniszterelnök (Pasinjan) de facto megbukott november közepén. Azóta nem olvasgattam belpolitikai anyagot róluk.

2020. nov. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit akartam, hogy Erdogan politikája igencsak jelzésértékű kell hogy legyen a Nyugat számára. Kőkemény birodalmi törekvései vannak, Kemal Atatürk revíziós politikájához hasonlóan. És ahogy anno, most is az oroszoktól kapnak támogatást (ez a legvalószínűbb magyarázat arra, hogy Putyin miért nem avatkozott be). Ennek hátterében egykor a nácik elleni közös fellépés, most pedig a NATO szétbomlasztása áll. Bár nem valószínű egy orosz-török szövetségi rendszer létrejötte a belátható jövőben, kapcsolataik javulása teljesen átrendezné a fél Közel-Keletet, a Kaukázust, a Balkánt és a kelet-európai színteret.
2020. nov. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!