Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha valaki állandó gyógyszert...

Ha valaki állandó gyógyszert szed, elég komoly problémára, besorozható?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 11:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
milyen állandó probléma? nyilván van, ami kizáró ok, és nem a gyógyszer miatt, hanem a betegség miatt.
2020. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Magasvérnyomás-betegség (elsődleges) vérnyomáscsökkentő és ezen kívül még szívgyógyszer béta-blokkolót
2020. dec. 16. 11:50
 3/39 anonim ***** válasza:
31%

Az egyetemen, ahova jártam alapmondás volt, hogy mindenki katonának születik, de az értelmesebbje továbbtanul.

Szerintem ez az okosodási lehetőség előtted is nyitva áll. Nem feltétlenüül kell neked a legostobább, legtrógerebb népséghez csatlakoznod...

2020. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%

Valószínüleg az. A honvédség - tudom hogy egyesek számára hihetetlen - de eredtileg arra van felkészülve, hogy rendkívüli hürülmények között (pl háborúban) tevékenykedjen. Az állományának alkalmasnak kell lennie arra, hogy ellátás nélkül is tudjon bizonyos ideig ténykedni. Harci körülmények között lehet hogy a szükséges élelmiszert sem biztosítják, nem pedig a speciális gyógyszereket.

Általában még bizonyos élelmiszer llergia is kizáró körülmén (Pl.: cöliákia)

2020. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Jaaj 3-mas, egyetemista vagyok egyébként:D csak éppen menekülni akarok, mert hallottam, hogy alaptörvénybe iktatták a besorozhatóságot is, és érdekel, hogy az alapbetegségem kibúvó-e
2020. dec. 16. 11:54
 6/39 anonim ***** válasza:
87%
Milyen besorozás? Magyarországon kb. 20 éve nincs sorkatonai szolgálat. Vagy nem Magyarországon élsz?
2020. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, 4-es, köszönöm!
2020. dec. 16. 11:55
 9/39 anonim ***** válasza:
53%

3.-nak.


Na az ilyenek miatt okádok a sok diplomás senkitől.

2020. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
#6 hallottam a hírekben, hogy belevették az alaptörvénybe a melegek jogainak eltiprásán kívül (amivel abszolút nem értek egyet, de mindegy, pedig nem vagyok homokos) a férfiak besorozhatóságát is vészhelyzet esetén.
2020. dec. 16. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!