Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az NKE-re felvesznek nyelvvizs...

Az NKE-re felvesznek nyelvvizsga hiánya és rossz tanulmányi eredmények mellett?

Figyelt kérdés

Olvasd végig!

Itt van a továbbtanulás stb. Katona vagy rednőr szeretnénk lenni, vagy esetleg elsajátítani egy szakmát. Apám meg minden áron azt akarja, hogy informatikus legyek,(nem tom mé) de most kitálalta, hogy az NKE-n van vmilyen alapszak képes, ami 2 éves, nem ad diplomát, nem kell hozzá nyelvvizsga, stb. elvileg ilyen főiskolai iskolának felel meg.

Ilyen képzés tényleg indul az NKE-n? Vki tudná linkeli?



2021. jan. 16. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találtam ott Felsőfokú szakképzést ami 2 éves lenne. Egyébként ha rossz a tanulmányi átlagod akkor a mérnökinfó sem jó opció mert ott nagyon kemény a matek inkább valami szakma
2021. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én most néztem utána, de nem nagyon láttam ilyen képezést.
2021. jan. 16. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
RTK-n meg mostmár hhk-n is kötelező idén a nyelvvizsga
2021. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy apukád az OKJ képzésre gondolt, az nem ad diplomát és két éves. Vagy ha Honvédség, akkor az MH Altiszti Akadémia is két éves. Nyelvvizsga, jó pontszámok kellenek az NKE-re.
2021. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az legyél amit szeretnél tanulni, amit szeretnél dolgozni. Nincs joga a szüleidnek eldönteni, mert ez a te életed, és ezzel évtizedekig befolyásolhatod.


Egyébként NKE-n nincs FSZ szak, a felsőoktatási képzésekre kötelező a nyelvvizsga

2021. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak 2 éves képzések diploma nélkül, de az nem egyetemen. Ilyen Adyliget vagy Körmend, stb.

Egyetemre kell a nyelvvizsga és a jó tanulmányi átlag szinte kötelező. De nem csak itt, mindenhol, az egyetem magas színvonalú, egyértelmű hogy csak jó átlaggal vesznek fel.

2021. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

A nyelvvizsga kell, de a tanulmányi eredmény miatt ne aggódj. Nincs két éves képzés, hanem a normál 4 éves alapképzés van. Ezekre a szakokra kifejezetten alacsony a ponthatár, szóval simán bekerülsz.

Csak a nyelvvizsgát hozd addig össze és meg is van a belépőd.

2021. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

6-oshoz annyi, hogy HHK-ra minimum pontszámmal felvesznek. És hát

Át is rugdosnak minden tantárgyon, szóval oda nem kell annyira jól tanulni.

2021. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Én azt hallottam annyira azért nem rugdosnak át embert . Állítólag nehéz szak . Van olyan nehéz, mint egy mérnöki képzés
2021. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
RTK-n is átrugdosnak mindenkit, ide járok, ezt hidd el nekem! Nyelvvizsga meg kötelező már a jelentkezéshez is.
2021. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!