Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van esélyem bekerülni?

Van esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés
Szeretnék felszerelni katonának, viszont már kétszer is kezeltek pszichiátrián, megjártam a zártosztályt is. Depresszió, öngyilkos gondolatok, szorongás miatt kezeltek. Ha ezt így megemlítem a pszichológiai alkalmassági vizsgálatkor, nem fogják azt mondani, hogy viszontlátásra?

2021. jan. 24. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen, azt fogják mondani. Te adnál fegyvert depressziós, öngyilkossággal foglalkozó, szorongó ember kezébe?
2021. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mikor történt, bár ne vedd biztosra, hogy felvesznek
2021. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha kordában van tartva gyógyszerekkel, talán. Egyébként én akkor kiestem volna a kötelező sorkatonaság alól is anno?
2021. jan. 24. 17:38
 4/18 A kérdező kommentje:

#1


Egyébként a honvédségnél nem csak fegyveres szolgálat van. Ezt tudnod kellene.

2021. jan. 24. 17:40
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez kizáró ok, ha fegyveres lennél, ha nem.
2021. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Nyilvánvalóan nem fognak felvenni. Ezt tudnod kellene.
2021. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Kizáró ok.

Én anno így úsztam meg a kötelező sorkatonaságot, sorozás előtt csináltam egy kamu öngyilkossági kísérletet :D

De ha meg tényleg öngyilkos, depressziós hajlamú vagy, akkor inkább ne is akarjál katona lenni - pszichésen nagy megterhelés egy labilis embernek.

2021. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem csak fegyveres szolgálat van, még mindenki kap fegyvert a kezébe képzés közben. Sajnos hiába a pszichológia, mindenkit nem tudnak kiszűrni és néha olyan kezébe is fegyver kerül akiébe nem kéne.. Párom katona és nemrég szerelték le az egyik társát, aki fenyegette őket, hogy ha fegyvert kap a kezébe a határon lelövi őket...

Szerintem nem ilyen hivatásról kéne álmodnod, ha tudod magadról, hogy milyen gondjaid vannak/voltak.

2021. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként szoftverfejlesztő informatikus vagyok, ilyesmi munkakörbe szeretnék elhelyezkedni a honvédségen belül.
2021. jan. 24. 18:19
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hahó, de attól még ugyanúgy kap fegyveres képzést mindenki, az is aki irodában csücsül egész nap. :)
2021. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!