Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jelentkeztem katonának és...

Jelentkeztem katonának és tatára helyeztek viszont nem nagyon akarnék haza járni ez vajon megoldhato lenne hogy hétvégén bent maradjak vagy mindenképpen haza kell mennem hétvégén?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
A nagyobb helyőrségek üzemeltetnek nőtlen szállót. Keresd meg a közvetlen parancsnokodat és mond el neki a gondodat! Nem háromperces lesz a történet - és a legrosszabb esetben egy környéken bérelt ingatlanban, de meg fogják oldani a gondodat. Utána kell járnod majd a pótlékoknak is a pénzügyön, - igénybe vehetsz támogatásokat, mint például albérleti hozzájárulás, de gondosan járd körbe a kérdést és akkor megoldjátok közösen a problémádat. Azzal az eséllyel számolnod kell, hogy a hajlék szerény lesz és nem jellemző az sem, hogy egy lakórészben egyedül fogsz lakni.
2021. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoval akkor hétvégére egy bérelt ingatlanban lennék?
2021. febr. 12. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem tudják megoldani, akkor igen, lehetséges ilyen megoldás is. Régebben volt a honvédségnek rengeteg szolgálati lakása, de eladta őket a honvédség, - kedvezményesen meg lehetett venni (gondolom az elővásárlási jog mentén) a lakásokat. Sokan éltek is ezzel a lehetőséggel, - voltak komplett tiszti lakótelepek, mint amilyen van a Zrinyi mellett is. Nem tudom kik, ill. kiknek csináltak anyagi forrásokat az eladásokkal, - nem akarok összeesküvés elméleteket gyártan és ismeretlenül megrágalmazni sem senkit, - de a lényeg az, hogy az állam kivonult az alkalmazottjainak lakás támogatásából. Voltak család minták a néhai Magyar Néphadseregben. Általában egy nő, egy férfi, két gyerek, egy lakás és egy - kgst gyártású - autó volt az átlagos családmodell a tisztek, tiszthelyettesek esetében. Megszűntek ezek a dolgok a szerzett jogokkal együtt. Helyette lakbér támogatást lehet kérni és nem tudom van-e még valami, mert én nem vettem igénybe soha semmilyen kedvezményt, akár mennyire is kedvezőtlenül alakultak számomra időközönként a dolgok. A részleteknek neked kell utána járnod.
2021. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hány fős egy átlag laktanya szoba???? ha még egyáltalán vannak vagy így hívják őket
2021. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!