Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyetemre járás közben lehet...

Egyetemre járás közben lehet végezni tanfolyamokat?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy egyetemi tanulás mellett tudnék-e más képzéseken részt venni?

Pl: nyáron rohamlövész képzésen.



2021. febr. 18. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

(Rohamlovesz kepzes, legalabbis a regi 5 hetes mar nincsen, amire “barki” jelentkezhetett. Ami rohamlovesz lett helyette, ahhoz szolnokon kell legyel allomanyban, hogy jelentkezhess ra).

Alapvetoen nem engedelyeznek olyan tanfolyamokat, amik nincsenek a kepzesbe beepitve.

De van ellenpelda. Pl a pitbullra el tud menni egy vegzos hallgato, ha a kmzhez akar majd kerulni.

2021. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem, hogy lenne akadálya. Én például egyetemista koromban tanultam meg autót vezetni. Nyilván egy fegyveres tanfolyam érzékenyebb téma, de akkor sem gondolom, hogy az egyetemnek ebbe bármi beleszólása lenne, és valószínűleg nem is érdekli.


Nyilván ha a tanfolyam, amelyre járni akarsz, önmagában illegális, akkor nem ez a helyzet. De feltételezem, nem ilyet akarsz.

2021. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemnek es a zaszloaljnak annyi koze van hozza, hogy ok dontik el hogy mire mehetsz. Es a 4 ev alatt nem igazan engednek el ilyen tobb hetes tanfolyamokra :D meg a 2 napos teljesitmenyturakra is huzzak a szajukat ha nem hetvegen mesz. Ez nem egy civil egyetem. Beiratkozas utan te mar a honvedseg allomanyaba tartozol.
2021. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem volt szó arról, miféle egyetemről akar valaki tanfolyamra menni.

Egy egyetem alapvető követelménye, hogy bizonyos tanórákon részt kell venni, bizonyos vizsgákat eredményesen le kell tenni. Ez időhöz és helyhez kötött dolog. Ami ezen felül van, arra az egyetemnek nincs ráhatása. Legfeljebb annak a tanfolyamnak, ahová menni akar valaki. Ha az ottani kikötéseknek is képes megfelelni, semmi akadálya. Egyéni döntés.

2021. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez civilek számára is elérhető és katonai jellegű: [link]
2021. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a seregnek szüksége van az adott végzettségre, tudásra akkor igen, de az "óráiddal" össze kell tudni egyeztetni ahogy a #3-as is írta.
2021. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!