Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen Szíria politikára...

Milyen Szíria politikára lenne szükség az EU, USA, NATO részéről?

Figyelt kérdés
Szíria ma sokkal nyomorúságosabb, kilátástalanabb helyzetben van, mint a háború, menekülthullám csúcsán 2014-2015-ben. A libanoni válság és a nemzetközi szankciók miatt a lakosság teljesen elszegényedett Szíriában, 70-80% max napi 1 euróból él, 50-60% a munkanélküliség, már megjelent az éhínség is. A fiatalok jövője kilátástalannak tűnik az országban.

2021. febr. 25. 23:51
A kérdező szavazást indított:
Jó az eddigi politika, fenn kell tartani Szíria elzárását, elszigetelését.
Meg kellene nyitni egy menekültfolyosót Törökországon át Európába, Németországba, hogy segítsék a szírek kimentését, túlélését, új élet kezdetét.
Fel kellene oldani a blokádot, embargót, szankciókat, segíteni kellene az ország fejlődését, hogy a szíriaiak odahaza is képesek legyenek boldogulni.
Katonailag kellene lépni, NATO megszállásra, majd ENSZ igazgatásra, protektorátusra lenne szükség.
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Még kéne szüntetni izraelt,a helyét meg átadni szíriának.
2021. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kellene mérni a helyzetet. Meg kellene nézni, hogy ki tudná leginkább stabilizálni a békét és a rendet. Ez akár Asszad is lehet. Hatalomra segíteni, feltételekkel persze. Utána megszűnne a háború. Lenne egy újjáépítési alap. Ezt támogatná az EU, de olyan módon, hogy neki is legyen belőle előnye. A menekültjog megszűnne, békés, stabil közegben élhetnének a szírek is. Egyszerre oldanánk meg több problémát: bevándorlást, menekültválságot, háborút stb. Kb. 2-3 év alatt ezt meg lehetne csinálni.
2021. febr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben arra, hogy a "nagyhatalmak" (NATO "blokk" + Izrael kontra törökök kontra irániak + még az oroszok is ott vannak) akik ütközőzónának használják Szíriát megegyezzenek a színfalak mögött. Amíg egymást csépelik és a résztvevő feleket hadianyaggal látják el, vagy közvetlenül beavatkoznak katonailag addig nem lesz béke. Ha majd "kihoznak" egy győztest, vagy megegyeznek az ország érdekszférák mentén történő felosztásában akkor utána lehetne rendezni a helyzetet.
2021. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mostanra teljesen egyértelmű, hogy csak az Asszad-kormány az egyetlen stabil erő az országban, megbukni pedig nem fognak. A megoldás pedig az, hogy a többi játékosnak be kellene szüntetni a kurdok és az egyébk kormányellenes lázadók támogatását.
2021. febr. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 az életképes stabil erő az lesz akit a nagyhatalmak lepacsiznak az asztal alatt. Azt az egyet támogatja az egyik fél, az ellenfeleit meg már senki. Gyorsan elbillenne a háború mérlege, utána mindenki más besorakozna a győztes mögé a "helyiekből". Most viszont teljes patthelyzet van, egyik fél sem képes kiszorítani a másikat amíg azt folyamatosan támogatják kívülről.
2021. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene beleszólniuk annyi.
2021. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5


A kormányerők már uralják az ország nagy részét, egyértelműen ők az életképes, stabil, megbízható erő.

2021. febr. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!