Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tábori csendőrség is megérte...

A tábori csendőrség is megérte a pénzét anno?

Figyelt kérdés

Hallottam már, hogy a kakastollas csendőrök igencsak keményen tartották a rendet, sőt némelyikük talán kicsit többet is megengedett magának mint amennyit lehetett volna...

Na már most, ugyanez volt a helyzet a tábori csendőrséggel is a honvédség keretein belül?

Engem főként az első világháborús időszak érdekel, a keleti fronton. A fronton is kegyetlenek voltak? Ott mivel lehetett végül is hírhedtté válni? Követtek el valamilyen gaztetteteket?



2021. febr. 28. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Harci viszonyok között kesztyűs kézzel nem igazán lehet a rendet fenntartani. Pláne olyan körülmények között ahol a "fegyelmezendők" erkölcsi morálja az emberélet elvételére - fogalmazzunk úgy - igen alacsony, avagy idegileg, mentálisan "kissé" már instabilak lehetnek. A tábori csendőrség a katonákat "vegzálta", nem túl sok kecmec volt a szökevényeknek, dezertőröknek, az ellátmányt dézsmálóknak, parancsmegtagadóknak.
2021. márc. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

S ezek tudatában, akkor van rá esély, hogy az én egyik felmenőm, aki egy évet töltött a fronton mint csendőr tizedes, hogy neki is volt része a dezertőrök kivégzésében stb.?

Úgy tudom, hogy a keleti fronton, különösképp a Monarchia hadseregén belül meglepően sok volt a parancsot nem teljesítő, szökni próbáló katona.

2021. márc. 1. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

A tábori csendőrök - akármilyen kegyetlen módon is viselkedtek - az akkori törvények szerint tevékenykedtek. Ha összehasonlítanánk őket a békebeli csendőrséggel, akkor igen "light"-os volt a tevékenységük. Ezeknek a legénységi állománya ugyanúgy sorozott volt mint a honvédség állománya. Az, hogy milyen parancsot kaptak, az nem az ő felelősségük.

Nem vegzálták feleslegesen a katonákat (ők is azok voltak).

2021. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
A Don-Kanyarnál ténykedő tábori csendőrök teljesítményét az NKVD záróosztagai, illetve a háború végén tevékenykedő SS statárium csapatai is megirigyelhették. Mi el se tudjuk képzelni, hogy az ember - még a saját honfitársaival szemben is - mire képes, ha olyan helyzetbe kerül.
2021. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ez a második világháború. Engem az első világháborús érdekel.
2021. márc. 24. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy tizedes nem sok önálló döntést hozott, parancsokat teljesített.

A tábori csendőrség munkáját meg nem úgy kell elképzelni, hogy amennyiben fegyelemsértővel találkoztak, azt lelőtték.

A honvédés rendvédelmi alakulata volt, de nem ők ítélkeztek, volt Katonai Törvényszék, még a statárium idején is rögtön ítélő bíróság döntött, nem egy tizedes.

Az más kérdés, hogy az illető mennyire volt agresszív, ha arra alkalma adódott - az már egyén függő lehetett, de a rá bízott fogollyal el kellett számolni, agyon nem üthette.

2021. ápr. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!