Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért voltak a szövetségesek...

Miért voltak a szövetségesek tankjai repülői kézifegyverei bombái tengeralattjárói olyan elmaradottak a németekhez képest?

Figyelt kérdés

Miért voltak a szövetségesek tankjai repülői kézifegyverei bombái tengeralattjárói olyan elmaradottak a németekhez képest a II.VH-ban?


Még az atombomba top 10 tudósából 8 is Németországban tanult.

Tényleg a minőség (németek) és a durva mennyiség (szövetségesek) harca volt a II.VH ?


A szövetségesek nem voltak képesek a háború alatt olyan jó és gyors repülőt fejleszteni mint a ME262 vagy Dornier do 335,

Nem voltak képesek olyan tengeralattjárót építeni mint a Type XXIII tengeralattjáró amit a szövetségesek képtelenek voltak a rombolóikkal elpusztítani. NEm tudtak olyan fegyvereket készíteni mint a V2 rakéta, és nem tudtak közel sem olyan modern gyors géppuskát sem készíteni mint az MG42. Vagy olyan modern kézifegyvert mint az első gépkarabély a Sturmgewehr 44.

A szövetségesek még az intelligens bombát sem ismerték mint a német Fritz X.

HArckocsijaik pedig elbújhattak a német Tigris mellett, ami a hasonló kaliberű Churchill és Stalin IS Tank sem rendelkeztek olyan átütőerővel, és gagyi optikájú távolságmérőik miatt nem tudtak olyan távol pontosan lőni sem.



#fegyver #II. világháború #német minőség #a minőség harca a mennyiséggel
2021. márc. 20. 13:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
87%

Ez a Kérdező egy vicc.... Privátba leírja ugyanazt, mint válasznak.. Ez valami troll.


Nagy "németjeid" a Donnál ott hagyták a magyarokat a szarban, inkább arról regélj, ne libsizz, meg zsidózz jó ember!

2021. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:

Értelmetlen a kérdezővel vitatkozni mert csak a neki tetsző válaszokat fogadja el, ha mást mersz írni akkor egyből átmegy személyeskedésbe.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..


Először azzal vádolt hogy én vagyok kürasszir másik nickje, mikor közlöm vele hogy azt sem tudom kicsoda ő akkor továbbra is hajtogatja a hülyeségeit. Mikor közlöm vele hogy nincs akkora lexikális tudásom mint neki vagy akivel vitázik és nekem 15.-én is dolgoznom kell mert európa nem áll meg 15.-én, akkor én vagyok a hazátlan bérenc.

Kedves kérdező én ott és akkor abbahagytam az értelmetlen vitatkozást. Nem külföldön dolgozom hanem külföldi megbízókkal, ezért kellett 15.-én is dolgoznom.

Én ugyanúgy tisztelem a német fajt mint bármelyiket aki engem is emberszámba vesz de fogadjuk már el a tényt hogy elvesztették mindkét világháborút. Hogy minket is megaláztam közben és az országot is megcsonkították az legalább annyira a mi sarunk is (rossz oldalra tettünk). És ugye lehet itt nagy magyarkodni a fotelból de tett utána valaki is valamit amikor még lehetett volna? Mert azért a közelmúltban nem egy nép tett keményen a függetlenségéért és az nem a magyar volt (ír,palesztin,kurd), még ha nem is túl nagy sikerrel de megpróbálta.

2021. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:

42-es a stílusod teljesen hasonló kurvászár felhasználóhoz. Mi van ha te az ő második regje vagy? Hogy tudod bizonyítani hogy nem az vagy, amikor a stíluson megegyezik vele?

Nemzetközi proletárságodra annyira büszke vagy...

2021. márc. 22. 14:42
 44/69 A kérdező kommentje:
41-es Zsidózni te szoktál, mint az antiszemita hőseid: Churchill és Roosevelt elnök.
2021. márc. 22. 14:43
 45/69 anonim ***** válasza:

Nem megmondtam :) Ha nincs neki megfelelő válasz akkor jön a személyeskedés:) De ma ráérek egy kicsit, folytassuk proletárul :)

Nem arra vagyok büszke hogy munkásosztályból származom hanem arra hogy 42 éves koromra még oly alacsony iskolai végzetséggel is amit te nem is tudsz értékelni összehoztam egy akkora vagyont amiről te csak álmodhatsz. Nekem van összehasonlítási alapom egy Peugeot és egy R8 között, neked nagy valószínűséggel sosem lesz.

Most jöhet az adócsaló vállalkozó titulus a bérenc és és a hasonlóság a másik stílusához után. Apropó ha hozzátesszük hogy nő vagyok mint múltkor megjegyeztem akkor még kaphatok k...-betűs titulust is??? Lécci-lécci :)

2021. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 A kérdező kommentje:

" értékelni összehoztam egy akkora vagyont amiről te csak álmodhatsz."

És Mégis mi lenne ha te elsápadnál ha meglátnád hogy én mit hoztam össze?

Tanulatlanságod műveletlenséged biztosan nem cserélném el.

Már átlalánosban is un. pajkos gyerek voltál , ami virágnyelven kódszó a hülyegyerekre, nehéz volt a fejed, így gimibe sem mehettél, egyetemi diplomákról pedig már nem is álmodhattál.


Használtan vett kocsid sem érdekel.

2021. márc. 22. 15:11
 47/69 anonim ***** válasza:
Édes Istenem! Kérdező! Minden rendben van Veled?
2021. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már sajnos nem az eredeti témájáról szól. Egyet kell értsek a #45-el, ha nem a Kérdezőnek tetsző válasz érkezik, elkezd személyeskedni, a másik személyét mocskolni, és kombinálni a másikról. Nekem privátban olyanokat írtál Kérdező, hogy csak etnikailag vagyok magyar, mert nem értek egyet a német imádatoddal. Csak, ha te ennyire imádod a németeket, akkor te még is mi vagy?


Szerintem egyébként troll vagy, vitatkoztam már sok hungaristával, de senkivel sem fajult így el, illetve még ők is elfogadták az ellenvéleményt.

2021. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:

"A szövetségesek nem voltak képesek a háború alatt olyan jó és gyors repülőt fejleszteni mint a ME262 vagy Dornier do 335"


Aha... Dorinerből épült vagy 30 darab az sem lett bevetve aktívan.


Az ME-262 meg minden volt csak jó nem. Nyilván gyors gyors volt és valahol előremutató. De ennyi. Mellette oylan gyermekbetegségei voltak amit alapjaiban kellett volna kiküszöbölni, például a hajtóművek néhány órás (!) repülési élettartama. Vagy a baromi lassú leszállási sebesség és kis sebességnél zéró manőverező képesség.


Hiába csilálod meg a leggyorsabbat, ha közben az ellenfél csinál 1000 darab "átlagos" de kiforrott repülőgépet.


Mellette a németeknek is ott voltak a tömegtermékeik, mint a BF109-es vadászgép ami elavult gép volt, de faék egyszerűségű egy szövetséges Mustanghoz képest. És a pilóták is szerették.

2021. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Létezik egy vicc:


Egy ember száguld az kocsijával, közben bemondja a rádiója, hogy egy őrült szembemegy a forgalommal az autópályán.


Erre az illető megjegyzi: "Mit egy, száz!"


És ez a száz mind Kürasszír. :)

2021. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!