Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A japánoknak mi volt a hosszab...

A japánoknak mi volt a hosszabb távú terve a csendes-óceáni szigetvilág őslakosságával a háború után?

Figyelt kérdés

A németeknél egyértelműen volt egy olyan elképzelés, hogy kelet felé kell terjeszkedni és ott kialakítani egy új német életteret(Lebensraum). Ehhez nyilván meg kellett támadni a Szovjetuniót és későbbb majd megtörni az ottélők ellenállását, teljesen betagolni őket az új rendszerbe.

Japán is aránylag elég kis területtel és magas népsűrűséggel rendelkezik. Nekik is volt a némethez hasonló elképzelésük, hogy lakosságcserét hajtsanak végre pl. a Fülöp-szigeteken vagy inkább csak stratégiailag volt szükségük rá és gazdaságilag akarták kizsákmányolni?



2021. ápr. 18. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

"Ehhez nyilván meg kellett támadni a Szovjetuniót és későbbb majd megtörni az ottélők ellenállását, teljesen betagolni őket az új rendszerbe."


Ne finomkodjunk: a németek a helyi lakosság egy részét a koncentrációs táborokba, egy részét Szibériába, egy részét pedig a gázkamrába akarták küldeni. Semmi betagolásról, integrációról nem volt szó.


A japánok elsősorban bábállamokban gondolkoztak, lásd Mandzsukuo. A hivatalos ideológia szerint a Nagy-kelet-ázsiai Közös Felvirágzás Övezet a nyugati imperializmus elleni védelem céljából jött létre, tehát a japánok a gyarmatokon új államokat hoztak volna létre, amik névlegesen független tagjai lettek volna az Övezetnek. A valóságban az egész egy japán imperialista törekvés volt, a cél az volt, hogy a gyarmati kormányokat leváltsák japán bábkormányokra.

2021. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából az hogy rabszolgaként dolgozzanak és szolgálják ki a japán gazdaságot. Nem volt élettér elméletük, nem akartak a saját országukból kiköltözni, csak az erőforrásokat, nyersanyagokat, munkaerőt akarták mindenhonnan.
2021. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Gyarmatosítás.
2021. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy Kínában sorozatosak voltak a megdöbbentő atrocitások, ami talán annak volt köszönhető, hogy a nagy népességű elfoglalt városokban nem hagytak elegendő rendfenntartó erőt a japánok, mert a harctereken nagyobb szükségük volt rá, így a renitens civil lakosságot csak üggyel-bajjal tudták kordában tartani , ezért harcoló alakulatokat vontak hátra, amelyek iszonyú brutalitással tettek rendet. Némelyik város, mint Nanking elfoglalásakor is szörnyű mészárlás történt, de a másfajta népeket nem bántották.

Azt harsogta a japán propaganda, hogy 'Ázsia az ázsiaiaké' és úgy mentek oda, mint felszabadítók, mert minden sziget valamelyik nyugati ország, Hollandia, Nagy Britannia, vagy az USA érdekeltsége volt, így a Solomon's, a Gilbert's, vagy a Fülöp szigetek bennszülöttjeivel barátságos volt a viszonyuk, bizonyára tényleg azért, mert nem ellenségnek tekintették őket.

Abban azért igaza van a kettes válaszolónak, hogy valóban főleg az erőforrások kellettek nekik, meg volt is egyfajta felsőbbrendűségi érzetük a japánoknak, de aki nem volt az ellenségük, azokkal tisztességesen bántak.

Akikkel viszont háborút viseltek, azokkal meg roppant kegyetlenek voltak, de mondjuk a saját katonáikat is ütötték, verték, szóval más mentalitás jellemzi őket.

2021. máj. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!