Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Macron hogyan szorítaná...

Macron hogyan szorítaná vissza Oroszországot, Törökországot? Győzni fog?

Figyelt kérdés

A hírek szerint a Macron vezette Franciaország egyre inkább keménykedne, mint az EU vezető nagyhatalma.

[link]

Putyin, Oroszország átlépte a "vörös vonalat" Ukrajnával, a Krím elcsatolásával és a nemzetközösség mégsem ért el eredményt Macron szerint, ezért ő keményebb lenne.


Korábban Törökországgal is szembeszállt:

[link]

hadihajókat is küldött a törökök ellen, a görögök támogatására:

[link]



2021. ápr. 18. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Kár, hogy Magyarországon nincs Macronhoz hasonló politikus, aki hiteles liberálisként kiáll a szólásszabadság mellett a totalitárius rendszerekkel szemben, a radikális iszlámmal is szembement meg a PC-s hülyékkel. Nekünk bezzeg csak ilyen tesco-s 'liberálisok' jutottak, mint nyomorult Fekete-Győr András.
2021. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Jövőre ott is választások lesznek,Micro most keménynek próbál mutatkozni ez minden.küldhetne komoly haderőt ukrajnába de csak a száját jártatja.
2021. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

#1


El vagy tévedve egy kicsit. Macron is ugyanilyen tescósként kezdte. Csak a közelmúltbeli iszlám támadások után keményített be, és fogott össze a nacionalistákkal.


A kérdéshez:


Sehogy. A NATO nem fog nyílt fegyveres konfliktust vállalni az oroszokkal, a franciák önmagukban még annyira sem. Így is háborúznak elég helyen már.

2021. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Jaj, Franciaország a második világháború alatt is bátran harcolt...


Kemény 1 napig,azóta a fehér zászló a hadseregük jelképe.

2021. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy. Ő is csak játsza magát, mint Putyin, Erdogan, hogy ő is erős vezető és az ő országa erős nagyhatalom.


A vörös vonal sincs olyan világosan lefektetve és maga Franciaország is olykor feszegeti a határokat, semmibe veszi a nemzetközi normákat, jogot. Franciaország is részt vett a Szerbia elleni NATO agresszióban 1999-ben és támogatták Koszovó egyoldalú elszakadását, ami szembement az ENSZ alapokmánnyal, agresszió tilalmával, kikezdte az országok szuverenitásának, területi egységének sérthetetlenségét, felsőbbrendűségét a szeparatista mozgalmakkal szemben. A Krími Köztársaság is úgy döntött, hogy él az önrendelkezés jogával és elszakad Ukrajnától. Oroszországnak nem is kellett lerohanni a félszigetet, már ott voltak 20000 katonával az ukrán-orosz egyezmény keretében fenntartott katonai bázisokon. De persze ettől még Oroszország is jogsértést, agressziót követett el Ukrajna ellen, túlment a korábbi megállapodásokon, megsértette szuverenitását, amikor felvonultak a katonák, támogatták a szeparatizmust, népszavazást, elszakadást.


Korábban Lavrov is rámutatott, hogy a nyugati nagyhatalmak kettős mércét használnak. Valójában sokkal inkább természetes, belátható, hogy a Krím, Szavasztopol Oroszországhoz tartozik, mint hogy a kelet-afrikai Mayotte Franciaország része, vagy Gibraltár, Falkalnd, Chago a briteké. A Krímet egyébként is a moszkvai vezetés ajándékozta Ukrajnának 1954-ben, előtte is Oroszországhoz tartozott és orosz többségű. A nyugati demokráciák csak akkor tartják fontosnak a népszavazást, helyi népakaratot, ha az nekik kedvező.

De ettől még nemzetközi jogi szempontból egyértelmű, hogy Franciaország jogsértést követett el 1974-ben Mayotte elcsatolásával a Comore-szigetektől, 2011-es annexiójával és az Egyesült Királyság 1965-ben amikor elcsatolták a Chago-szigeteket Mauritiustól. Az ENSZ közgyűlés és a BT többsége, nemzetközi bíróság is kimondta ezt ugyanúgy, ahogy kimondták, hogy Oroszország jogtalanul csatolta el a Krímet Ukrajnától.


Franciaország mégis semmibe veszi az ENSZ határozatát évtizedek óta. Macron sem adja vissza a vitatott területeket a Comore-szigeteknek, akkor Oroszországnak miért kellene visszaadni a Krímet Ukrajnának? Ebben Putyin után sem várható változás.

2021. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
#5 tökéletesen összefoglalta!
2021. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Sehogy, ez csak retorikai izmozás ami sokkal inkább "befelé" a saját választói irányába szól. Kb. a "make great USA again" franciásított verziója. Egyedül a NATO nélkül még Madagaszkár ellen sem küldene csapatokat. Nemhogy nekimenjen Oroszországnak, vagy Törökországnak amiktől azért pár ezer km elválasztja. Ja és utóbbi még NATO tagállam is.
2021. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
# 1-es megmondta a frankót.
2021. ápr. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a bökkenő, hogy nem Franciaország az EU vezető nagyhatalma.
2021. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az a bökkenő, hogy nem Franciaország az EU vezető nagyhatalma."


Katonailag igen, a britek mellett...

2021. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!