Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A japán háborús bűnösök...

A japán háborús bűnösök közül, akiket életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek, miért kaptak amnesztiát? Illetve japantól vagy Amerikáról kapták?

Figyelt kérdés

#Japán háborús bűösök
2021. máj. 18. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kicsit hulyén nézett volna ki, hogy az amerika ellenes háborús bűnösöket elítélik, miközben az amcsik még mindig vannak olyan demagógok hogy bizonygatják hogy az a két atom milyen k.rva szükséges volt a civilekre...
2021. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, az szükséges volt
2021. máj. 18. 15:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kiegyeztek az amerikaiakkal. A japán tudósokat, csak úgy, mint a német kollégáikat az amerikaiak feltudták használni a kommunisták elleni harchoz.
2021. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. máj. 18. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt van például, az általában ,,japán Mengeleként" emlegetett Isi Siró:

[link]

Bármilyen kegyetlen emberkísérletei is voltak, jelentős eredményeket ért el az orvostudomány terén. Az amerikaiak meg úgy döntöttek, hogy ők foglalkoztatják tovább. Több hasznuk van belőle mintha lecsuknák vagy felakasztanák.

És miért is lépték meg ezt az etikátlan dolgot? Mert megtehették...Rengeteg japán háborús bűnös megúszta valami módon a felelősségre vonást, vagy azért mert az amerikaiaknak érdekében állt valami okból, vagy szimplán csak nem ütötte meg az ingerküszöbüket az illető korábbi tevékenysége. Igazából a japán hadsereg állományának 10-15%-át(ez már százezres nagyságrend) simán háborús bűnösnek lehetett volna minősíteni közlegényektől kezdve a legfelsőbb tábornokokig, ha minden egyes esetet felderítenek. Japán talán a legkegyetlenebb, emberéletet leginkább semmibe vevő hadviselő fél volt.


Plusz érdekesség, hogy amíg a németek kollektív bűntudatban vannak azóta is(amit már rég túlzásba is vittek amúgy), a japánok az akkori dolgokat erősen elhallgatják a mai generációk elől. Több videó is van, hogy japán fiatalokat kérdezgetnek az utcán a második világháborúról és sokan alig tudnak róla valamit(legtöbben az évszámokat sem találják el). A közoktatásukban csak felületesen, tessék-lássék módon van róla szó, aki nem néz utána saját érdeklődéséből az nemigazán van tisztában vele mi történt akkoriban.

2021. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

"Igen, az szükséges volt"


Nem, nem volt szükséges. Japán a szovjet nyomásra adta meg magát, azért az atomot használták indoknak, hogy elkerüljék japán felosztását a szovjetek és az amerikaiak között (lásd korea).


Vagy ha ennyi kellett volna akkor szerinted a kamikaze piloták hogy jönnek a képbe. Japánban majd hogy a mai napig inkább a halál mint a kudarc. Viszont ha már elkerülhetetlen a kudarc, akkor inkább a "kisebbik" rossz.


Arról nem is beszélve hogy CIVILEKRE LETT LEDOBVA, ami igen csak súlyos nemzetközi háborús jogokat sért az összes Geneva egyezmény értelmében, de persze, amíg a győztesek csinálják, addig rendben van.

2021. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

#6

Nagyon nagy tévedésekben élsz, de talán segíthetek kijavítani a tévedéseidet.


"Nem, nem volt szükséges. Japán a szovjet nyomásra adta meg magát, azért az atomot használták indoknak, hogy elkerüljék japán felosztását a szovjetek és az amerikaiak között (lásd korea)."


Csak halkan megjegyzem, hogy az amerikai elemzők 250-500 ezer amerikai, illetve 1,5-3 millió japán halottal számoltak, ha az amerikaiaknak atombomba nélkül kell Japánban partraszállni, plusz 1-1,5 év még a háborúból, melyből már az amerikai közvéleménynek is elege volt.


"Vagy ha ennyi kellett volna akkor szerinted a kamikaze piloták hogy jönnek a képbe. Japánban majd hogy a mai napig inkább a halál mint a kudarc. Viszont ha már elkerülhetetlen a kudarc, akkor inkább a "kisebbik" rossz."


Hát épp ez az, ezért a mentalitás miatt kellett megtörni a japánokat. Az atombombák ledobása után, augusztus 15-én Tokióban volt egy megbeszélése a haditanácsnak, ahol a vezetők fele a harc folytatása, a másik fele pedig a megadás mellett döntött. Ekkor lépett közbe Hirohito, aki kimondta, hogy már pedig a háborút le kell zárni. Olyannyira fanatikus volt a háborúpárti japán elit, hogy megakarták ölni az Uralkodót, és puccsot hajtottak végre, amely szerencsére megbukott.


"Arról nem is beszélve hogy CIVILEKRE LETT LEDOBVA, ami igen csak súlyos nemzetközi háborús jogokat sért az összes Geneva egyezmény értelmében, de persze, amíg a győztesek csinálják, addig rendben van."


Csak szólok, hogy mind Hirosimában, mind Nagaszakiban kikötőkre dobták a bombákat. Utóbbiban a Császári Flotta hajójavító üzeme volt, arra hajították a bombát, nem lakókörzetekre. Az atombomba sugara sajnos a város többi részét is érte, de nem az volt a cél. Egyébként az amerikai légierő a támadások előtti napokban a japán nagyvárosokra röplapokat szórt, melyben figyelmeztették a civileket, hogy hagyják el azokat, mert súlyos támadás várható. Az ellenség népét figyelmeztették, hűű mekkora g@cik az amcsik... Az ellenség lakosságát figyelmeztetik, mekkora állatok.. Egyébként az akkori egyezmények nem tiltották a civilek bombázását, német és japán tiszteket sem ítéltek el polgári célpontok támadásáért, de ezt az apró tényt a jenkifóbok mindig elfelejtik.


Azt vágod, hogy a japcsik mire készültek? Pestissel akarták lefertőzni az USA nyugati partját, de arra nyilván elégedetten bólogatnál.


Jaj, de unalmas már ez a jenkifóbia. Csak igazából egy valamit nem értek. A jenkifóboknak akkor most mi a bajuk, kiket szeretnek? Szidják a szovjeteket is, de a mai oroszokat szeretik, mert ők az amcsikkal szemben állnak. A nácikat kedvelik, de az általuk irtott oroszokkal is szimpatizálnak. (persze, a vörös ruszkikkal már nem xd)


Nehéz megérteni a logikát.



Korábban, kamaszként én is kicsit jenkifób voltam, viszont bizonyos kérdésekben mára kikupáltak nálam jóval okosabb emberek a témában, szóval nem látom egysíkúan az eseményeket. Nekem is időbe telt ezt az újfasiszta propagandát levetkőznöm, de mára sikerült.

2021. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Érdemes belegondolni abba,ha a japánoknak lett volna először atombombája akkor vajon mennyit gondolkodtak volna rajt, hogy erkölcsös lenne e bevetni?

Azonnal dobták volna le Kínára, amint elkészült az első bomba(ha netán eltudják juttatni addig akkor Kaliforniára is).

Ha a németeknek lett volna először ők is letarolták volna vele Moszkvát, a következő meg Londonra pottyant volna.

2021. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

"Csak halkan megjegyzem, hogy az amerikai elemzők 250-500 ezer amerikai, illetve 1,5-3 millió japán halottal számoltak, ha az amerikaiaknak atombomba nélkül kell Japánban partraszállni, plusz 1-1,5 év még a háborúból, melyből már az amerikai közvéleménynek is elege volt."


Aham...


[link]


"The US Strategic Bombing Survey concluded that, even without the use of the atomic bombs, without the Soviet Union entering the war and without an Allied invasion of Japan, the war would have ended before December 31, 1945 and, in all likelihood, before November 1, 1945. "


[link]


"Gen. Dwight Eisenhower said in 1963, “the Japanese were ready to surrender and it wasn’t necessary to hit them with that awful thing.”"



[link]


Nem vagyok "jenkifób", csak tanultam történelmet, és írtam érettségit. (Mind magyart, mind amerikait (SAT & SAT Subject test-eket is).


Rengeteg nagy dolgot tett az USA, viszont katonai ügyekben kifejezetten semmibe veszik az emberi jogokat. Azzal érvelni hogy "de a japánok meg.." pedig egy retorikai fogás, amivel eltereled a szôt. Nem a japánok szerepéről volt itt szó. Mert ezzel akkor visszamehetnénk nem hogy Pearl Harborig, hanem a feudális japán átalakulásáig.


"Jaj, de unalmas már ez a jenkifóbia. Csak igazából egy valamit nem értek. A jenkifóboknak akkor most mi a bajuk, kiket szeretnek? Szidják a szovjeteket is, de a mai oroszokat szeretik, mert ők az amcsikkal szemben állnak. A nácikat kedvelik, de az általuk irtott oroszokkal is szimpatizálnak. (persze, a vörös ruszkikkal már nem xd)"


Senki nem beszélt a szovjetekről. De mivel érzed az érveid gyengeségét, gondolom úgy gondoltad ez belefér...


"Korábban, kamaszként én is kicsit jenkifób voltam, viszont bizonyos kérdésekben mára kikupáltak nálam jóval okosabb emberek a témában, szóval nem látom egysíkúan az eseményeket. Nekem is időbe telt ezt az újfasiszta propagandát levetkőznöm, de mára sikerült."


Pedig úgy néz ki nem sikerült kikupálódnod... és pont hogy egysíkúan látod a dolgokat...


De értem, mivel nem értek veled egyett, ezért máris újfasiszta vagyok. De szép, történelmi sjw-vel még nem találkoztam...

2021. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem volt különösebb politikai ok a további bebörtönzésükre. Már javában dúlt a hidegháború, hasznosabbnak vélték ha a japán közvélemény minél jobban támogatja őket, ahhoz meg elengedtek pár foglyot. Az amcsi közvéleményt meg már nem érdekelte annyira a dolog (nem is kapott sajtóvisszhangot, szép csendben eresztgették ki őket).
2021. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!