Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katona faterom milyen büntetés...

Katona faterom milyen büntetésre számíthat ezért?

Figyelt kérdés

Szolgálat közben tisztította a fegyverét és véletlenül lelőtte vele a társát akit fejlövés ért és sajnos azonnal meghalt. A Hadbíróság előtt van az ügy már 1,5 éve. Apám írt bocsánatkérő levelet az elhunyt családjának és azt is felajánlotta, hogy 25.000.- forinttal hozzájárul a temetési költségekhez.


Apám ügyvédje szerint maximum 1-2 év fogház lesz belőle, mert ez szimpla baleset volt, apám erről nem tehetett, hogy a társa pont rossz helyen állt amikor ez a szerencsétlenség történt.



2021. máj. 28. 04:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

20!

Alapvetően minden fegyvernek van könyve. (sajnos vezetve már nem biztos, fegyveres beok sokáig nem voltak feltöltve, nem volt ember, most meg már képzés sincs).

A lövegeknél minden nyilván volt tartva (persze más kategória mint egy kézi fegyver) .

Lövés szám, kis és nagy karbantartás, próbalövés, vízlövés (tif, nyif, akkumulátorcsere stb).

2021. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Jeffrey Spender ***** válasza:

#21


Én is tervezek tartani fegyvert, és vezetni is fogok lőnaplót, hogy mennyiszer hogy volt használva.

2021. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Milyen kategóriában szeretnél sportolni?
2021. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Jeffrey Spender ***** válasza:

MDLSZ tag vagyok, 2 éve, ősszel lett meg a fegyóvizsgám, és veszek is "polgári" gépkarabélyt, mint amilyen az AR-15 az Oberland Arms / Luvo / Magnum fegyverbolt, vagy a Steiner Scenics Szajga AK-i.


Nem akarok törvényt sérteni, de nekem másabb véleményem van az egész fegyvertartás kérdéséről, olyanok hoztak a témáról régóta törvényt, akik nem értenek hozzá, és keveredik minden.


Papíron Mindenki Sportlövő, aki AR-15 / Szajga AK-t tart, de reálisan hétvégi élménylövészetre, vagy Katonai / rendőri magángyakorlás miatt, mert a Seregben a képzés színvonala kanyarban nincs az IDPA / IPSC lövőkhöz képest, és végül vannak ezek a külön elhivatott Sportlövők.



A követelmények Jók, én csak a Jogcímeken változatnék, Gyűjtői ill. Munkavégzést adnám jogcímeknek a fegyvertartás mellé, és én is Munka ill. Gyűjtőiség miatt csinálom.

2021. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A sereg az más tészta, még most is.

Régen még rosszabb volt.

Ki is ábrándul az ember hamar.

Szakmailag alulképzett bentragadt (tsz) alkeszek voltak akik "diktáltak", a pénz kevés volt, jövőkép semmi (20+ évvel ezelőtt) . Le is léptem hamar, pedig szerettem, tudtam is, ennek is tanultam. De ez van. Ma már klasszisokkal jobb.

A fegyverek szeretete már csak a szakma miatt is megmaradt.

2021. máj. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#25


Én 2019 júliusában voltam Alapkiken, és minden létező hülyeséget elkövettek, oktalan szabadidő megvonás, a foglalkozás legbutábbakhoz igazítása, és Alapkiken túl is botrányos az Ügyintézés, fél éveket ülnek az egységhez besorolási és hasonló papírokon, és ilyenkor Lőklubban tanulom, amit a Seregben kéne.

2021. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%

A probléma az,hogy a fegyver tisztítást a tár kivételével, majd töltetlenség ellenőrzéssel kell kezdeni.

Szóval ne hibáztasd a társát,hogy rossz helyen állt, mert a faterod hibázott, nem is kicsit.

2021. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Kamu, honvédségen belül híre ment volna
2021. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!