Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szakmai vizsgával az idegenlég...

Szakmai vizsgával az idegenlégióba?

Figyelt kérdés
Sziasztok,a napokban feltettem pár kérdést az idegenlégióval kapcsolatban ide, mivel terveim szerint jövőre ilyenkor már kint leszek. Ezt egyetlen szakmai vizsga választja el, ahogy májusban végzek terveznék kimenni. 19 éves leszek ekkor. Viszont kimondott terveim vannak, nyílvan az első hogy csináljam meg a felmérőket stb, de ezekmellett van egy kimondott célom, plongeur oktató szeretnék lenni a 2REPbe, ezt már 14 éves korom óta tudom mióta búvárkodom. A kérdés, a végzettségeimet nézik akár előléptetésnél,vagy akadályoz abban hogy valaki kiképző legyek? Az érettségi +2 év,egy részről ez sok idő, más részről a fizikumom most nagyon jó.. Összeszedve , egy szakmai vizsgával lehetek kiképző?

2021. jún. 30. 11:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

Azt ugye tudod, hogy a legostobább gyökerek vetemednek arra, hogy ilyen aljas szemét katonai egységhez csatlakozzanak.

Egy rejtő idézettel mondanám, mert azt a legutolsó trógerek is megértik: mindenki egyenruhásnak születik, de a normálisabbja továbbtanul.

2021. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De a kérdésem nem ez volt, mindenkinek saját véleménye van, saját érdeklődési köre... A kérdésre érdekelne a válasz.
2021. jún. 30. 11:56
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Itt nem fog érdembeli választ kapni.Érdeklődj a cél szervnél.Biztos van kommunikációs platformja.

De előtte szedj magadra egy kis francia nyelv tudást,ne ott verjék beléd szószerint...

2021. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

A korábbi válaszolóval ne foglalkozz. Megkeseresett, frusztrált libsi, szánalomra sem méltó.


A Légiónál felesleges ezzel kapcsolatban érdeklődni, nem válaszolnak a kismillió érdeklődő csipcsup kérdéseire egyesével.


Az első tanácsom: csináld meg az érettségit! 19 évesen feleslegesen kimenni, mert gyerek fejjel 99 százalék hogy a válogatón sem jutsz túl. Leszerelés után sem fog rosszul jönni, ha van egy érettségid, mivel az manapság már mindenhol alapkövetelmény. 21 évesen sem késtél még el semmiről, sőt 25 évesen sem. Ott kezdődik a katona, 25 évnél, szokták mondani.


A második tanácsom: felesleges és nagyon káros is ilyen konkrét tervekkel kimenni. Így garantáltan nem fog sikerülni! Mindig a jelenre és legfeljebb a következő lépésre koncentrálj! Mindig jót mosolygok, mikor a gyerekek a gép előtt irogatva eldöntik hogy ők már pedig mesterlövészek lesznek a Légióban... amit te írtál, az egy fokkal jobb, de hasonlóan lehetetlen kategória, érettsegivel vagy anélkül. Kell hozzá 10-12 év szolgálat (ennek minimum a fele búvár egységben), parancsnoki ajánlás és rengeteg szerencse.


A terved előtti legnagyobb akadály az, hogy nem létező dologról beszélsz... a plongeur jelentése búvár, a 2REP-ben nincsen búvár egység. Megelolegezem neked hogy a 3. kétéltű századra gondoltal a 2REP-en belül, de búvárkodást ők sem tanulnak, csak alap vízi túlélést és harcászatot.

2021. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,a 3CIE-be kapnak 13 kiképzést, sőt az Oxygair palackos merülésre is kiképzik őket, több fokozat is van... De akkor megfogadom a tanácsaid, érettségi után megyek.
2021. jún. 30. 15:17
 6/21 A kérdező kommentje:
Pontosabbam 13 hetes kiképzést
2021. jún. 30. 15:17
 7/21 anonim ***** válasza:
Nos, mikor én szolgáltam (2013-2018), elég biztos vagyok benne, hogy nem így volt, bár csak hallomásból tudom. Talán azóta változott. Mindenesetre ne arra alapozd a légiós karriered hogy búvár kiképző leszel. Sok sikert!
2021. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
Első és 3. válaszadóként megkérdezhetem kédező, jelenleg hány tárgyból állsz bukásra???
2021. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben tiszteletben tartom az infóid #9, több francia feljegyzés is van a REPes búvárokról hiszen akkor nem lennék ilyen biztos benne...Itt egy feljegyzés magyar nyelven-----"Az Idegenlégiónál a 2° REP 3. CIE légiósai rendelkeznek vízi jártassággal/búvár képesítéssel ("plongeur"), az 1°, 2° (és anno 6°) REG-nél "plongeur de combat du génie" képzettséggel rendelkeznek a légiósok.


A 2° REP 3. CIE-nél a búvár "plongeur" alapképzés 13 hétig tart (az első 6 hét egyben, a további képzési hetek a következő 1 évben lesznek végrehajtva.


A század tagjait kiképzik az "Oxygair" légzőkészülék használatára.A "plongeur" képzésre csak önként jelentkezők pályázhatnak, fizikálisan és orvosilag is meg kell felelniük a követelményeknek, illetve rendelkezniük kell ejtőernyős képesítéssel (kb. 2008-tól).


Az ESAG-nál (École Supérieure et d'Application du Génie, Angers városában) a kiválasztási tesztek sikeres abszolválása után az önkéntes megkezdi alapfokú képzését (formation élémentaire/FSE)..... És a többi.

2021. jún. 30. 15:31
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves #10 nem tudom mi a bajod, biztosan sokan bántalmaztak, vagy az életedben nem sikerült valami, ha kicsit intelligensebb lennél, nem így nyílvánulnál meg, a tanévnek amúgy vége, jó tanuló vagyok 4es átlaggal.. Csak minél előbb ott szeretnék lenni.... Sok boldogságot ha eddig nem volt meg!
2021. jún. 30. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!