Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik lesz szerintetek a...

Melyik lesz szerintetek a következő olyan ország a közeljövőben, amit az USA majd jól megtámad és katonai megszállás alá helyez? (természetesen a "szabadság" és a "demokrácia" nevében...)

Figyelt kérdés
Új katonai fejlesztések tesztelése és a sokmilliárdos fegyverbiznisz ugyebár...

2021. júl. 14. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem vagy ukrajna, vagy fehéroroszo. Most nagyon kekeckednek itt a fekete tengeren, és eddig is szerették volna ukrajnát amerikai érdekszféra alá.
2021. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Kuba vagy Haiti.
2021. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha nagy a faszuk és tényleg kemények, akkor Észak-Korea, Kína, vagy Oroszország.
2021. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is inkább Kuba, Ukrajnát nem mernék nyíltan.
2021. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Kuba. Már most aktív operatív műveleteket folytatnak a rendszer belülről történő megdöntésére. A második esélyes Irán, de ott is inkább operatív eszközöket alkalmaznak. A harmadik esélyes Észak-Korea. Nyíltan nem fog szárazföldi csapatokat küldeni sehova, de légicsapás, deszant akció bármelyik ellen elképzelhető.
2021. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Fehéroroszország esetén az orosz medve harap. Úgyhogy nem ajánlatos. Észak-Korea esetében a kínai sárkány harap, úgyhogy azt is kihagyják.

Ezzel a morálisan leromlott amerikai hadsereggel tényleg inkább a Kubához, Haitihez hasonló gyemgébb államok jöhetnek számításba. A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (Észak-Korea) jól kiképzett és fanatikus hadereje már önmagában is túl nagy kihívás.

Kuba esetében is fennáll, hogy a kínaiaknak vagy az oroszoknak terveik vannak ezzel a támaszpont-lehetőséggel és olyan könnyen, tárgyalások nélkül nem mondanak le róla.

Most már olyan világban élünk, hogy az USA önállóan, a másik két szuperhatalom jóváhagyása nélkül egy métert sem nyomulhat előre a nemzetközi színtéren.

2021. júl. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Le lett szavazva a hatos, pedig alapvetően igaza van. Biden tata, meg a demokraták hőzönghetnek, de az USA nem fog proxyháborút kezdeni az oroszok vagy a kínaiak közvetlen érdekszférájában, szomszédságában.
2021. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
A megszállás nem jövedelmező erre már rájöttek. Inkább bizonyos csoportokat pénzel illetve felfegyverez hogy az robbantsa ki a cirkuszt
2021. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

#6 az USA hadserege se nem demoralizált, se nem legyengült. Korábban sem kérte a SZU véleményét, csak arra figyelt olyan helyen avatkozzon be ami nem vált ki közvetlen világháborút. Arra gondosan ügyel, hogy a bevetési "költség" (kockázat) - beleérve a politikai kockázatokat is - és az elérhető haszon egyensúlyban legyen, különben nem éri meg odamenni.

Észak-Koreai hadsereg mint jól kiképzett??? Ez most vicc? :D Egy sorozott tömeghadsereg, elavult 30-40 éves technikával. Lehet a parádékon mutogatják a különleges egységeket, de az átlag ÉK egységek harcértéke csapnivaló - viszont jó sokan vannak.

2021. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

6-os vagyok, 9-esnek:


1. Szerintem a nyolcvanas évekhez képest gyengébb az állomány összetétele. Zöldkártyások, spanyolajkúak és egyéb külföldiek tömege. Több a fegyelmezetlenségből, hülyeségből következő baleset és több a belső biztonsági probléma. A fegyelmi helyzet süllyed. Egy gyengülő, elsődleges pozícióját fokozatosan elveszítő világhatalom haderejénél ez tulajdonképpen természetes.


2. A KNDK-ban kb. 5 év a sorkatonai szolgálat időtartama. Azaz átlagban a sorkatonáik is kb. olyan gyakorlottak, mint máshol a szerződéses-hivatásos állomány. A különleges alakulataik pedig valóban nagyon jók, azokat mindenki értékeli. Az Egyesült Államok hadseregén belül a különleges műveletekre kiképzett katonák aránya 5 százalék körüli. A KNDK-ban ez 20-25 százalék.


3. Hagyjuk a dumát a 40 éves technikáról. Mondd ezt azoknak a dél-koreai haditengerészeknek, akiknek a modern fregattját abban az emlékezetes akcióban kinyiffantotta egy KNDK-s tengeralattjáró.

Egyrészt ők is fejlesztgettek, de ami fintosabb, Kína átad nekik dolgokat (részben tesztelésre) és ha kitörne a balhé, pillanatokon belül érkezne az első hi-tech fegyverszállítmány onnan. Mondjuk páncéltörő és légvédelmi rakéták, rádióelektronikai harceszközök garmadája.

2021. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!