Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ma még lehet elmenni 1-2 évre...

Ma még lehet elmenni 1-2 évre katonaságba?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Már kiskorom óta érdekelnek a repülők, fegyverek, ilyen "fiús" dolgok.

Már alsós korom óta vágyom, hogy elmenjek egyszer katonának. Viszont nem az életem szeretném rászánni. Arra gondoltam, hogy régen ugye a férfiaknak menni kellett katonának pár évre, és hogy én is elmehetnék gimi után.

Van ilyen lehetőség, vagy csak akkor, ha ilyen egyetemre jelentkezem? Igazából csak kipróbálni szeretném, és tudom, csak elég alap dolgokat csinálnék ott (pl. fegyvert tuti nem adnának a kezembe). Fogalmam sincs, ez hogy működik. Ha leheg ilyet, akkor hol kell jelentkezni? Vannak valamilyen feltételek?



2021. aug. 29. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz katona, amennyiben megfelelsz a különböző alkalmassági követelményeknek. Nem kell egyetem ahhoz, hogy katona legyél.
2021. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerződéses katonának érdemes ebben az esetben menni, - ott viszont nem úszod meg azt, hogy fegyvert keljen fognod. Minimum egyszer, - az éves lövészeten - részt kell, hogy vegyél. A katona alapvető munkaeszköze a rendszeresített egyéni lőfegyver, amit meg kell tanulnia kezelni. Abszurd tévképzet, hogy egy péket beállíthatsz hosszabb távon a kemence mellé péklapát nélkül! A lőelmélet ismerete, az egyéni lőfegyver kezelése, az alakzatban mozgás, tiszteletadás, jelentés tétele olyan alap, amely alól egyetlen katona sem bújhat ki. Ezek ismeretére épül minden egyéb, speciális képesség és ez akkor is így van, ha egy egyetemet végzett orvost nem kúszatnak orrba-szájba feleslegesen meg egy mocsárban. A katonaság lényege a feltétlen engedelmesség és a rugalmasság arra, hogy a legszélsőségesebb körülményekhez alkalmazkodva is végre hajtsák a katonák a (harc)feladataikat. Amennyiben másban gondolkodsz, akkor már most javaslom neked, hogy ejtsd a témát és keresgélj magadnak más időtöltést, állást. Ez egy hivatás, nem "csak" egy munka!
2021. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem lenne baj, ha lőfegyvert adnának, sőt. Örülnék. Régen öttusáztam, imádtam lőni.

Csupán abban nem voltam biztos, hogy el lehet-e menni mondjuk 1 év után, vagy kötelező x évet szolgálni, ha elkezdem. :)

2021. aug. 29. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Az a rossz hírem van, hogy a katonai hivatás nem babaruha, - amit ha van kedvem, ráadok a Panni babára, ha elmegy ettől a kedvem, akkor lecibálom róla. Abban biztos lehetsz, hogy olyan szerződést kell aláírnod - belépés esetén, - amely garantálja, hogy legalább a kiképzésed ára visszajöjjön. Gondold át légy olyan kedves: te sem tennél másképp, ha megelőlegezett bizalmad jelélül pénzt feccölnél valakinek a kiképzésébe!
2021. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ebből még mindig nem derült ki a válasz. Van egy adott idő (pl. 3 év), ami kötelező, és ez alatt nem lehet? Vagy jelentkezésnél kiválaszthatom, hogy én most hasamra csapok, 7 évet szeretnék szolgálni?
2021. aug. 29. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az #1-es írja, ha teljesíted az alkalmassági követelményeket akkor felvesznek - nőket is. A kiképzést ugyanúgy végig kell csinálnod, s ha nem vagy elég motivált akkor nem biztos menni fog. A szerződés határozatlan idejű, de lehet kérelmezni a leszerelést (mondjuk nem veszélyhelyzet idején mint most). Ne döntsd el mennyi ideig maradsz, kezd el és utána elválik van-e kedved maradni.
2021. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy 2013-ban frissített oldalon azt olvastam, minimum 3 év. Ez még reális lehet?

Illetve kényszeríthetnek, hogy maradjak, bármi van? Vagy elfogadható indoklással leszerelhetek?

2021. aug. 29. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Elehet menni bármikor, de ha nem teljesited a minimum szerződést, altalaban az elso 3 év, akkor vissza kell fizetni a kikepzes árat.

(pl. fegyvert tuti nem adnának a kezembe)

Dehogy nem. Meg az elso napokban. Vagy szerinted légycsaponak mesz oda?

Ez egy hivatás, nem "csak" egy munka!

Ezzel nem mindenki ért egyet. 13 éve vagyok katona, es inkabb azt latom hogy a tobbsegnek csak munka. Nekem is.

2021. aug. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy aláírsz mondjuk 3 évet, még leszerelhetsz. Nem börtön ez, és nem is a maffia. 😂😂
2021. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!