Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha bevonulok katonának, akkor...

Ha bevonulok katonának, akkor van valamennyi idő, ami alatt nem szerelhetek le?

Figyelt kérdés

Amint le érettségiztem, azaz 1év mulva, beszeretnék vonulni katonának.

Legfőképpen azért, hogy embert faragjanak belőlem és majd ha egyszer családom lesz, akkor tudjam őket oltalmazni minden bajtól.

Viszont legalább 3évet akarok katonaként szolgálni, maximum 5évet.


A kérdésem pedig az, hogy ha be vonulok, akkor mennyi időt kell katonaként eltőltsek, hogy le szerelhessek?

Valamint milyen úton módon tudok hamarabb leszerelni, majd ha le akarok?

Továbbá van e bármiféle hátul ütőjé annak, ha én le szerelek?


2021. szept. 12. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy amíg nincs szerződésed "x" időről a honvédséggel , addig bármikor leszerelhetsz mert nem kötelez semmi , bár attól függ mire mész mert pl tiszti az kvázi egyetemi szaként működik ergo ott ha kilépsz akkor vissza kell fizetni a képzés költségét , igaz oda nehezebb is bekerülni
2021. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak egyszerű katona szeretnék lenni, hogy a kiképzésben részesüljek.

Továbbá ha már úgy érzem, hogy megfelelő képpen ki vagyok képezve, akkor kissebb missziókon részt szeretnék venni.

2021. szept. 12. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:

1-re


amúgy vannak új dolgok pl most nyáron volt olyan irány (amire már nem lehet jelentkezni ) de 2 hónapos alapkiképzés és utána szakirány , fél , egy év ... utána meg ha akarsz többet mint 2/6/12 hónap akkor szerződhetsz hosszabb időre ... de amúgy érdemes nézni miket hirdetnek , indul most sok új fajta honvédségi szolgálat , pl most akarnak jobban rá menni hogy vidéki terület védelmi egységek , ergo ha vidéki vagy érdemes ilyesmit nézni mert kényelmesebb , amúgy nézd meg mikor hol van tart épp valami programot honvédség (elég sok van mostanába) mindegyiken van toborzó sátor , minden kérdésedre válaszolnak és segítenek

2021. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban pontosan hol tudok informálódni?
2021. szept. 12. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


itt például , de szerintem itt nincs kint minden helyszín ahol jelen szoktak lenni , mert csomószor kint vannak nem közvetlen honvédségi eseményeken is

2021. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 12. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb emberfaragás a verseny sport.


Vagy hegymászás. Ott csak magadra számíthatsz amikor meg kell küzdened az elemekkel.

2021. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Embert faragni belőled a szüleid dolga lett volna, es rég el kellett volna kezdeni.

Mellesleg van eleg eletkeptelen katona is, 10+ ev szolgalattal...

Első szerződés 3 vagy 4 ev.

Hamarabb is el lehet menni, csak akkor arányosan vissza kell fizetni a kiképzés költségeit.

2021. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!