Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért cserélték le a sötétebb...

Miért cserélték le a sötétebb színű gyakorló egyenruhákat az új (ha jól tudom amerikai) "2015 gyakorló zubbonyokra"?

Figyelt kérdés

Tudom pont nem érdekel senkit amit gondolok, de a régi szerintem sokkal jobban nézett ki. Vagy az újnak több/jobbak a funkciói?


[link]



2021. szept. 26. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Áll a két katona, mögötte a háttér a normál táj. Melyik színkombináció illeszkedik jobban a mögöttük lévő tájba? Na melyik? :D
2021. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
De 1# szerinted ebbe mennek misszióra (mármint a régiben?) Ott van benne hogy GYAKORLÓ ahol elég egyértelműen nem kell a rejtőzködés maximum "szimulációba" de ott meg teljles menetfelszerelésbe mennek. Amúgy ha tippelnem kéne egyszerűen NATO kompatibilisnek kell lennie a sisakok se ugyan azok már mint 2009-ben kell a fejlesztés
2021. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
#2: te ugye nem voltál katona? :D
2021. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
3# fogadjunk most az jön hogy te voltál és te mindent tudsz ugye? Jól gondolom? De ha elmondod Munkaköri Azonosító Kódodat akkor elhiszem hogy az voltál/vagy aműgy csak elmondom hogy én az vagyok
2021. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

#4: nem, nem az jön. Az jön, hogy ha voltál katona és ha katona vagy akkor tudod mire való a gyakorlóruházat. A gyakorlóruházat az állomány alapöltözete békében és békeidőn kívül és ha ne adj isten beüt a szar akkor ebben kell a következő háborút megvívnia a katonáknak, tehát az álcázó képesség lényeges ( meg azzal hogy csereberéljük az olajzöldet három-, majd négyszínnyomásosra aztán a többire azzal baromi jól keresnek a haverok. ) Még ne hivatalos megnevezése is az "hadi- (gyakorló-) öltözet".


Nagyon nagyon rég a közelében sem voltam egy HM-hez köthető intézménynek sem, de a hatályos öltözködési szabályzatról szóló HM rendeletben is ugyanez áll, még mindig. Igen, külszolgálatra nem feltétlenül ebben mennek, arról is külön rendelkezik a rendelet.


Szóval ne haragudj, de aktív katonaként azt leírni, hogy a gyakorlónak nincs rejtőzködést segítő funkciója az azért kicsit meredek szerintem. :D

2021. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Hát gondolom, mert Löllencsnek kell a lóvé ismét: mennyi manikát tapsolt most el a mennyegzővel?
2021. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy az #1-es, #2-es is írja, mert hivatalosan gyakorlónak szánják, de ne csak gyakorlónak legyen használható ha a szükség úgy hozza. Az új kamuflázs minta pedig jobban "rejtő" mint a régi minta.
2021. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!