Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha te lettél volna Hitler...

Ha te lettél volna Hitler helyében, hogyan fogtál volna neki a 2. világháborúnak?

Figyelt kérdés

Dunkirk-nál igyekeztél volna elpusztítani a visszavonuló angol csapatokat? Az Anglia-i bombázásnál maradtál volna a stratégiai létesítmények megsemmisítésénél? Vagy egyáltalán hogyan fogtál volna neki a szovjetunió megtámadásának? Az ezekhez hasonló fontos döntéseknél hogyan választottál volna?

Várom az ötleteket!



2021. okt. 11. 22:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
Elobb kifejlesztettem volna az atombombat es utana kezdtem volna hozza :)
2021. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy.
2021. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1


Az sem egy utolsó szempont..az a gond hogy Hitler nem fordított elég komoly erőforrásokat a kifejlesztéséhez.


2


Az most nem játszik. :D

2021. okt. 11. 22:29
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Elkapkodta az oreg fiu - elobb ki kellett volna fejleszteni a csodafegyvereket es utana kellett volna nekikezdeni az egesz vilag ledaralasanak.

Amugy meg siman osszebratyizhatott volna Sztalinnal es akkor most az USA sem ott tartana ahol ma.

Oroszokkal nem kellett volna kikezdeni, ott rontotta el.

2021. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem mentem volna neki egyszerre Nyugatnak, Keletnek meg a belső ellenségeimnek. Mert az nem sok realitásérzékről tanúskodik. Kitűzött volna három helyett egyetlen célt magának, akkor könnyen lehet, ma Németország annyival nagyobb lenne.
2021. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Komolyabb nyomást helyeztem volna a szövetségeseimre. Az, hogy afrikában is a németeknek kellett harcolni mert az olaszok nem bírták, sok erőforrást elvett, de mi magyarok se nagyon vettük ki a részünk a háborúból. Sokkal előbb megszálltam volna magyarországot is, nem bíztam volna ennyire a vezetésben, ahogy a szovjetunióban sem bízott Hitler. A fő probléma az erőforráshiány volt a háború végére, nem volt miből gyártani, nem volt hol gyártani és nem volt senki aki gyártani tudott volna. Ezeket a terheket nagyobb mértékben átpasszoltam volna a megszállt országoknak, és a zsidókat is dolgoztattam volna ameddig lehet, nem gyilkoltam volna meg egyből mindenkit. Nagyjából ezeken változtattam volna a helyében, egyébként ami megtörtént annak meg kellett történnie, tehát nem kerültem volna el a háborút egyik vagy másik országgal, amelyiket megtámadta.
2021. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. Békében elszállítottam volna a zsidókat a Közel-Keletre (talán még az útiköltségeiket is fizettem volna), a pénzt pedig nem katonai célokra, hanem infrastruktúra fejlesztésre költöttem volna, illetve családtámogatásra, ösztönözve a németeket az 5-6 gyermek vállalására is. Nincs háború, nincsenek halottak, nincsenek porig bombázott városok, a pénz nem az újjáépítésre megy el, hanem a fejlesztésekre. Mennyivel jobb lett volna minden és a terjeszkedést leszámítva az eredeti célokat így is elértem volna. Adolf bácsi viszont túl mohó volt...
2021. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%
7-es ... te Soros Gyuri bacsi vagy? :) - megismertelek!!!!
2021. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Hitler helyében bérgyilkost küldtem volna Churchillre és Rooseveltre is, a japánokra nyomást gyakoroltam volna, hogy ne támadják meg az USA-t. A szovjetek megtámadása helyett megpróbáltam volna együttműködni.
2021. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%
El kellett volna kerülnie a két frontos háborút mindenáron, ha nyerni akar. Hal'isten vesztett.
2021. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!