Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Anno a keleti-blokk országaiba...

Anno a keleti-blokk országaiban miért nem volt elterjedt a taktikai ruházat, felszerelés?

Figyelt kérdés

A nyugati országokban rendes taktikai felszerelést kaptak a katonák, keleten viszont beérték egy gépfegyverrel, egy gyakorló ruházattal meg egy fémsisakkal.


Keleten miért nem volt divat hogy jobban felszereljék a katonákat?



2021. nov. 18. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tömeghadseregekben nem szokás nagyon felszerelni a katonát, mert nem képvisel nagy értéket.
2021. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:
100%

Voltam sorkatona. Mindenki azt gondolta, hogy atomháború lesz, ezért nem tartották fontosnak. Plusz nem volt rá pénz.

Mind a mai napig röhögök, hogy volt atom villanás balról parancs, ilyenkor jobbra kellett vétődni és fordítva. Azaz a hülyeségnek már akkor sem volt határa.

2021. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam sorkatona, és első kézből tudom, hogy akinek kellett, annak volt álcaruhája. A vegyvédelmi is terepmintás volt, meg akinek volt, a sátorponyva is. Különben a gyakorló ruházat nagyon jó minőségű volt, a civilek állandóan nyaggattak bennünket hogy szerezzünk nekik gyakorlónadrágot.
2021. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

3 gondolom az akkori, szoci cuccokhoz képest volt jó minőségű. Feltételezem manapság már nem igazán vennék fel a versenyt a gore tex, north face cuccokkal. De remélem tévedek, mert akkor be kell szereznem ilyen cucokat


(amúgy akinek speciális feladata volt, az volt volt ám szerelve, ettől nem kellett félni. Ott van erőforrás, ahol szükség van rá)

2021. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem igazán vennék fel a versenyt a gore tex, north face cuccokkal."

Teljesen más a két dolog. Annyit tudott, amennyi a nevében volt, semmi többet. Kényelmes, könnyű viselet volt, amit szinte nem lehetett elnyűni. Kúszhattál, mászhattál benne nap hosszat a köves sziklás terepen, és nem szakadt ki. Egy membrántechnológiás hi-end túraruhával összehasonlítani kb olyan mintha az UAZ-t hasonlítanád össze a teslával. Két öltönyünk volt belőle, egy vadi új, amit csak ünnepekkor, díszszemléken vehettünk fel, és egy olyan amit minden nap leadhattunk a mosodába, és egyből kaptunk helyette egy másikat. Évekig bírta a napi mosást, a strapát, több katonát is kiszolgált mire annyira tönkrement hogy leselejtezték. Volt hogy olyat kaptam, ami az eredeti sötétzöld helyett már zöld-fehér átmenet volt. A civileknek is melózni kellett, ezerszer jobb és kényelmesebb volt mint egy kukás melós nadrág. A komcsi világban volt egy-két elnyűhetetlen cucc, talán még anyám telkén még midig zakatol egy legalább 50 éves szaratov hűtő, és a trapper farmer sem arról volt híres a háromszoros varrásával, hogy könnyen elszakad.

2021. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 ez véletlenül nem az a gatya volt mint a szürke "munkásőr" nadrág? olyanom volt, na az tényleg tönkretehetetlen volt..
2021. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkásőr gatyát nem ismerem, de nem kizárt hogy csak a színe volt más mint a katonai gyakorlóé. Szerintem egy cég csinálta az összes katonai cuccot, a szövete biztos azonos volt, legfeljebb a szabásán változtathattak.
2021. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tömeghadseregeket nem szokás méregdrága felszereléssel ellátni. Megjegyzem, a "nyugati" seregekben sem volt sokkal-sokkal jobb a felszerelés a sorozott állománynak (kimerült kb. egy málhamellényben, meg kamuflázs ruházatban). Az első lépcsős egységek voltak jobban felszerelve, de azok nálunk is kicsivel jobb minőségű egyéni felszerelést kaptak. A '80-'90-as évek környékén kezdett jobban elválni a színvonal, amikor a "nyugat" már érezhetően több pénzt tudott hadseregre költeni aminek a hatása megjelent az egyéni lövészfelszerelésben is (repeszmellény, kevlár sisak, optikai irányzékok, infra kamerák stb.).

A gyakorló meg azt tudta amire ki lett találva (meg amennyibe került). Egy elnyűhetetlen, tartós, sima egyszínű ruha. Amikor a HM megszűnt a porosodó felszereléseket elkezdték kiárusítani egyes boltokban. Anno potom pénzért vettem egy komplett gyakorlót meg egy surcit - eltelt bő 20 év és a mai napig azt használom kerti munkára 😃

2021. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
*30 év telt el (hogy repül az idő :) ) de a gyakorló naci és surci még mindig bírja pedig kapott hideget-meleget
2021. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!