Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jelenleg milyen az önkéntes...

Jelenleg milyen az önkéntes katonai szolgálat?

Figyelt kérdés

Főként fiataloknak találták ki, mint pl aki nem jutott egyetemre.

Jelenleg a minimálbért kapják az önkéntesek.


Pontosan milyen feladatok várnak ezért a jelentéktelen összegért egy önkéntes katonára? Illetve milyen kiképzést kapnak?


Van aki a közelmúltban volt ilyen önkéntes szolgálaton vagy most ott van? Tudna kicsit mesélni róla hogy milyen és miket kell csinálni?



2021. nov. 19. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%

"Pontosan milyen feladatok várnak ezért a jelentéktelen összegért egy önkéntes katonára?"


Hazáját élete árán is megvédeni.

2021. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Kiképzést? Ez jó.


Elmehetsz a kórházakba nagymellénnyel rászólni a nyugdíjasokra, hogy fertőtlenítsék a kezüket. Na kb. erre jó a nagy magyar honvédség.


Meg esetleg betesznek feszíteni a rendőrök mellé, igaz jogköröd 0, de legalább úgy tűnik mintha lennél valaki.

2021. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
2# még jó hogy civil ként tudod gratulálok
2021. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

3


Hűha, csak nem egy diadalittas honvédba botlottunk bele?


Akkor megkérdezném, hogy a seggvakaráson kívül mégis milyen hasznos tevékenységet végzel minden nap? Emberek b.szogatása a kórházakban hogy húzzon maszkot meg fertőtlenítse a kezét? Rendőrök mellett kóricáltok a városban hogy a Gizi nem-e szegi meg a kijárási tilalmat?


Én kérlek szépen dolgozom nap mint nap, azért hogy más embert szolgáljak. Ezt teszi az ács is, a bolti eladó is, a kamionos is, a villanyszerelő is, meg a fodrász is.


Te mi a az apád f.szát csináltál tegnap? Mit fogsz csinálni holnap? Természetesen az én pénzemből is.. Mert hogy a társadalmi hasznod egy nagy 0, abban nyugodtan biztos lehetsz. Adnék a kezedbe egy ásót meg egy csákányt, aztán elmehetnél honvédkedni minimálbérért hazaszeretetből, aztán ott megmutathatnád mennyire vagy jóravaló honvéd. De ha erről lenne szó, akkor 1 bátor katona se lenne a kötelékben. Mert seggvakaró az egész társaság.

2021. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

4# aha téged ilyen megnyílvánulásokkal max a BOSCH-ba vettek szerintem fel minimálbérért mert ilyen senkinek nem kell.


Tudod mi a társadalmi hasznunk kedves barátom hogyha beüt a krakk lessz ki megvédje a segged.

És szerinted jókedvünkbe szólunk rá az emberekre.


Ja és tudod mit csináltam tegnap gyakorlatoztunk egész nap 20 kilós menetfelszerelésbe futottunk le 30 kilométert stb.


Lenézni könnyű más munkáját de amíg te nem tudsz felmutatni semmit és egy ilyen idegbeteg személyiség vagy addig menj haza és gondolkodj el azon, hogy hol b.sztad el.

2021. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%
Ja és a seggvakarás azért van (vagyis nincs) mert kivonultunk afganisztánból én 3x voltam na ott sírva rohantál volna hozzám bocsánatot kérni kisrigó
2021. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%

5


Kicsit tévedtél, de sebaj, nem magyarázok társadalmi munkáról olyannak aki életében 1 percet nem dolgozott.


Kit védesz meg te szerencsétlen? :D Nem az amerikai hadseregben szolgálsz kisfiam, hanem a kórházakban cseszteted a betérőket a 40 kilóddal, hogy húzzanak maszkot. Erre még éppen elég is vagy. Büszke is lehetsz rá. Ne keverd azért a szezont a fazonnal.


Senkinek a munkáját nem nézem le, aki hozzátesz és szolgálja az embereket. Ezek alól a rendőrök sem kivételek, tisztelet nekik. De ti?...


Idén volt pont az az eset márciusban, amikor a kínai a kórházban ollóval szúrt mellkason egy másikat. Hol voltál kiscsillag? Elmondom, a földszinten játszottad az agyadat, hogy húzzon maszkot mindenki. Na, hát erről beszélek, ennyire vagy te is meg az egész brigádot hasznos. Nevetséges társaság, akik nyelik be a milliárdokat a semmire, kineveli a hozzád hasonló dologtalan embereket, akiket eltart az állam és a haszna egy nagy 0.


Ez nem lenézés, ez tény! Régen nem ilyen volt a katonaság, tisztelet is jár azoknak az embereknek. De ti, a mai katonák?? Nevetséges semmirekellők vagytok 1-től 1-ig, akik pontosan annyit tesznek hozzá az országhoz amit az előbb írtam: egy jó nagy nullát!

2021. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

#4


Egy buta proli vagy, az a helyzet.


A katonák azért vannak a kórházakban, hogy egyrészt tehermentesítsék a személyi állományt, elsősorban az egyszerű, szakképzettséget nem igénylő ápolói feladatok ellátásával. Ágytál cseréje, ágynemű cseréje, infúzió bekötése stb., de egyébként igen, a betegek állapotának felügyelete és az általános higiénia betartatása is különösen fontos egy járványhelyzetben.


A másik ok, amiért a Honvédség a kórházakban van, hogy logisztikai támogatást nyújtsanak. Rajtuk keresztül, az ő hatáskörükkel, járművekkel sokkal gyorsabban (és sok esetben olcsóbban az állami szerepvállalás miatt) lehet fogyóeszközöket, gépeket, berendezéseket beszerezni és helyszínre szállítani. Illetve ehhez kapcsolódódnak a belső és külső szervezési feladatok, ezzel ugyancsak a kórházi állomány kapacitásait tudják növelni.


A többi hülyeségedre már nem is reagálok. A leglustább tartalékos is 1000x többet ér, mint te. Borzasztó megkeseredett és magányos ember lehetsz.

2021. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%

6


Nocsak, egy mocskos zsoldoshoz van szerencsénk? Jó pénzért elmentél Amerikának gyerekeket gyilkolni és erre vagy büszke? Erre annyira azért ne legyél. Míg te gyilkolásztál más országnak más országban jó pénzért, a dolgos emberek építették az országot. Te most idejöttél vissza, úgyhogy húzd meg magad, vagy vissza lehet ballagni a kecskeb.szókhoz folytatni a katonásdit.

2021. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként jelentettelek én vagyok a senkiházi? Hát baszki majd a moderátorok eldöntik szerinted hülyegyerek miért lettél lepontozva jaaaaa mert biztos igazad van.
2021. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!