Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az EU, USA, NATO miért csak...

Az EU, USA, NATO miért csak az Északi-Áramlat 2 vezetéket támadja? Az Északi Áramlat 1 is ugyanúgy orosz gázt szállít Németországba - azt miért nem záratják le?

Figyelt kérdés
Nem értem az 1. ütem miért nem zavarja őket, miért csak a 2.

2022. jan. 28. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az NS2 adja azt a plusz kapacitást amivel már az Ukrajnai barátság megkerülhető. Az USA szíve szerint mindkettőt leválasztaná és egy molekulányi orosz gázt sem hagyna hogy vegyenek a szövetségesei, de ellátásbiztonsági okból szükség van rá.
2022. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első ütem építésében alaposan alaposan kivették a részüket EU országok és most kell nekik az ebből származó haszon, hogy földgázt vehesenek, amíg a második vezeték építésében eddig főleg az oroszok vettek részt, hogy eladhassanak, erről könnyebben le tud mondani egy NATO ország, bár ettől függetlenül az éremnek két oldala van.

Ha szóba kerül az első vezeték leállítása is, az már súlyos válságot okozna nyugat-Európában, így nem fogják leállítani a második vezeték építését sem, csak esetleg késleltetik valanenyire és addig megoldódhat a diplomácia konfrontációja, mert az ilyen szankció semelyik félnek nem kedvező.

2022. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Mert amikor az első ütemet üzembe helyezték akkor még nem élt az a szabály ami miatt most kötözködnek az EU illetékesek.

Csak azt nem értem, hogy ki tudna még eladó gázt tölteni ebbe a csőbe az oroszokon kívül. Mert ugye az EU-nak az a baja hogy csak nem lehet kizárólagosan a Gazprom használatában.

2022. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
#3 a szabályt utólag hozták szándékosan az USA nyomására, egy mondvacsinált, tessék-lássék indok a vezeték blokkolására. Ha már blokkolni kell a dolgot akkor úgy vannak vele keressünk rajta a lehető legtöbbet - annak örülnének hogy ha az oroszok 1:1 átadnák és a tranzitdíjak bezsebelésével a Gazpromra nyomást tudnának vele gyakorolni, lecsípni a haszonkulcsukból. Továbbá stratégiai legyet ütni, fenntartani egy későbbi norvég szállításra a lehetőséget, illetve hosszú távon LNG kapacitások kiépítésével akár az ellentétes irányú szállításokra meghagyva a lehetőséget.
2022. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a vicc az hogy az USA is vásárol gázt és olajat az oroszoktól, az utóbbi négy évben kétszer akkora mennyiséget mint előtte, érdekes az rendben van de európa ne vegyen tőlük.
2022. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!