Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fogimplantátummal és/vagy...

Fogimplantátummal és/vagy fogkoronával illetve szemműtéttel vadászpilóta?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok hogy nem lehet olyan vadászpilóta akinek 15 vagy annál több foga tömött vagy 6 illetve annál több foga hiányzik, na de mi van azzal akinek akár a teljes fogsora (vagy csak pár foga) beültetett implantátum vagy fogkorona? Ezekről sehol nem találok infót? Ez is kizáró ok?

Illetve ha valakinek szemüvege van de ezt lézeres kezeléssel megműtteti utána visszanyeri látását, utána esélye van ebből a szempontból honvédségi vadászpilótának lenni?



2022. febr. 27. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemlehet sajnos,

Nekem 3 tömésem volt, aztmondták 3000 méterről nemugorhatok!

2022. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fsms ***** válasza:
100%
Nem.
2022. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, a tömést értem. De engem kifejezetten a fogkorona illetve a fogimplantátum érdekelne. Most vagyok 18 éves, van pár tömött fogam és hiányzik 2 fogam, sajnos nem vettem kisebb koromban komolyan a fogmosást illetve szemüvegem is van (feles illetve 1-es lencsékkel). Gondoltam hogy ezt hátha kiköszöblhetem koronákkal vagy fogpótlással illetve szemműtéttel.

Köszi a választ!

2022. febr. 27. 19:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos ússzott neked!
2022. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És melyik részén úszott a dolgoknak? A fogproblémák vagy a szemműtét? Nem azért kérdezem mert nem hiszem el, beletörődök. Egyszerűen érdekel :)
2022. febr. 27. 19:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vadászpilóta sajnos már nem lehetsz. A hiányzó fog nem probléma, de az implantátum igen. Ha lesz alkalmad valahol beülni egy "g-gépbe" akkor próbáld ki mit érzel a fogaidban, szemedben már 2-3 g-nél és egyből megérted. Vadászpilótaként a kiképzés alatt ennél többet kell tudnod elviselni, műtött szemmel az viszont sajnos nem megy.

Polgári pilóta még lehetsz.

2022. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Akkor elkezdek az utasszállítás felé tendálódni, de ez meg rettentően drága, 15-20millió forint is lehet a képzés díjának vége. Esetleg tapasztalatabbak tudnak segíteni hogy ezt a több tízmilliós tételt "mindössze" pár millióra csökkentsem? :D
2022. febr. 27. 21:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vadászpilóta csakis hibátlan látással lehetsz és a műtét is kizáró ok. Szaknyelven nem tudom, hogy nevezik, szóval bocs a pongyola megfogalmazásért, de a terheléstől “leszakadhat” a retinád, vagyis a műtött szem már nem bír annyit, mint egy egészséges, hiszen megbolygatták a szerkezetét.

Utasszállítónál egyébként a legegyszerűbb, ha diákhitellel tanulsz Nyíregyházán. Vagy ha kb 6 milliót össze tudsz szedni, az elég rá, hogy elkezdj pl egy Wizzair kadétprogramot, de erről tudni, hogy ez összességében a legdrágább út és a képzés árát levonják a fizetésedből.

2022. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nos, kedves kérdező!

Vadászpilótáknál a látóélességnek 1 dioptriának kell lenni, helikopter pilótáknál 2 dioptria

Szemműtét vadászgépnél és helikopternél is kizáró ok

Fogászat felől annyit tudok mondani, hogy max 6 fog hiányozhat.

Maximum 2 örlőfog hiánya a megengedett

Elhalt fog, vagy foggyökér már hiánynak számít

Rögzített pótlás akkor lehet 2, ha baleset és nem elhanyagolt fogápolás eredménye

Maximum 15 tömés megengedett

Tehát mivel a fogimplantátum fogpótlásnak számit, ezért valószínűleg kizáró ok.

De egyébként vadászpilótánál még olyan betegségek is kizáró okok, mint a gerincferdülés, cukorbetegség, magas vérnyomás, sőt még az elhízás és az is, ha túl magas vagy, vagy túl alacsony

Még egy közepes ekcéma is kizáró ok.

De azért próbáld meg, max nem sikerül, de részletes tájékoztatást kapsz az egészségedről!

Inkább menj el, és ha nem sikerül, utána rágódj rajta 3 napig

Vagy ne menj el, és akkkr örök életedre megbánod.

2022. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, neked kedves utolsó külön köszönöm a részletes kifejtést! :)

Mindenképp megpróbálom, max lepattintanak. Utánanéztem időközben a US Airforce-nak is, kíváncsiság képp hogy ott mik a kritériumok, és konkrétan a szemüveg is megengedett náluk, a tömött fogakról nem is beszélve, ami azért elég durva. :O

Magyarországon a kevés repülőgép miatt sokkal szigorúbbak az elvárások, vagy valami más oka van?

2022. márc. 15. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!