Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik és milyen erős volt a...

Melyik és milyen erős volt a világon eddig felrobbantott legerősebb atombomba, és milyen mélyre kellene leásnunk, hogy túléljük a közvetlen pusztító erejét?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A cár bomba, 1961-ben. Az oroszok robbantották és azóta sem volt erősebb, ha jól emlékszem 50Mtonna körül volt. Viszonylag kevés radioaktív szennyezést hagyott maga után, mert az energiájának 97%-át magfúzíóból nyerte.
2022. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Humor Herold ***** válasza:
100%
A közvetlen pusztító erejét jó eséllyel élnéd túl.Bár függvénye hogy mekkora az atombomba és milyen robbanásra képes, milyen lökéshulláma van.A közvetlen környezetében a robbanástól is meghalnál..a lökéshullám körzetén belül pedig minden élőlény halálra égne.Ha ezen a hatótávolságon kívül vagy, akkor túléled.Egy atombomba nem okoz akkora katasztrófát..nem tudnák vele kiirtani az emberiséget.De ha atomháború lenne és sok atombomba robbanna fel, akkor az emberiség minimum fele kipusztulna.A maradék pedig hosszú évtizedekre,évszázadokra nem látná a napot.Minden szennyezett lenne,a természet, a víz, az élelem.Aki nem pusztul el a robbanásoktól az a sugárzásnak van kitéve,ami mindenhol jelen lenne.Egy egészen más világ várna az emberekre.De biztosan ahhoz is tudna alkalmazkodni.Egy atombunkerbe megmenekülhetne az ember a káros hatásoktól.De max. pár évig tudna ilyen helyeken elélni.
2022. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 megatonnás cárbomba. Ha Budapest közepén robbantanák fel, Székesfehérvárig halálos lenne, de 500 km-re is betörné az ablakokat.


A minap néztem az atombunkerépítésről egy videót. Tulajdonképpen esélyed sincs a közvetlen robbanás közelében, akkor sem, ha a föld alatt vagy. Töbmillió fokos az ott lévő hő, ez megolvaszt gyakorlatilag mindent.

A közvetlen tűzkörön kívül már jó esélyeid vannak. Azt mondják 3 méternél mélyebbre nem érdemes ásni, mert ha bedöglik a zárószerkezet, akkor bizony ásnod kell fölfelé. Ha egy ház alatt 3 méterrel van a bejárat, akkor az már jó védelem. A lökéshullám ugyan legyalulja a házadat, de uganakkor pont ez védi valamelyest a bejáratodat. A radioaktivitástól meg bőven megvéd 3 méter föld.

2022. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

A 15%-os madár miért pontozott le, csak kérdezem? Nem igaz amit írtam? Vagy azért mert az oroszoké vót? Tényleg kíváncsi vagyok!😂

1#

2022. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es: azért annyit korrigálnék, hogy még egy atomháború esetében sem lenne olyan hűdenagy probléma a sugárzás, ugyanis az atombombák a működési elvük miatt viszonylag kis területre szórják szét a sugárzást, és a radioaktív izotópok nagyon hamar le is bomlanak. Az atombombák által keltett sugárzás nagyjából egy évig lenne probléma, és az is inkább csak közvetlenül az atombombák által sújtott területeken. A valódi apokaliptikus hatása az atombombáknak az általuk felvert por, ami nukleáris telet eredményez, de a jelenlegi számítások szerint ez kb. 5-10 évig fog csupán tartani. Ez sem azt jelenti, hogy mostantól Júniusban is mínuszok lesznek, viszont az éves átlaghőmérséklet olyan 10 celsius fokkal kevesebb lesz, ami világviszonylatban irtózatos károkat fog okozni az élelmiszerellátásban, elsősorban a szegényebb országokban. A jelenlegi becslések szerint egy nyílt atomháború nagyjából 1-2 milliárd emberáldozattal járna az első 20 évben, utána valószínűleg ismét növekedni fog a népességszám.
2022. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy fent írják az 51 Mt névleges hatóerejű Cár-bomba. Egy demonstrációs fegyver volt, de túl sok értelme nincs (az amerikaik is tudnának ekkorát építeni, de nem látták értelmét erre pénzt költeni). A stratégiai töltetek 1-5 Mt hatóerejűek.

A bunker "mélysége" függ a töltet elműködtetésének magasságától, a bunker anyagától, szerkezetétől (nem mindegy hogy föld, vagy egy masszív gránithegyben van, csak vasbeton, vagy rétegelten acélbetétek, gyűrődési zónák stb.). Vertikális bunkerek építésének amúgy sincs túl sok értelme. Lehet 6 emelet mélyen a felszíni robbantás hatóerejét megfogja, felülről rádomlik 5 emeletnyi vasbeton ami alól - a szétrombolt felszínen megközelítve - ki nem "bányásznak" élve. Ott fulladsz meg a bunkered alján.

2022. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kretens ***** válasza:
A természet alkotta üregrendszerek a legbiztonságosabbak.Például Iránban vannak olyan üregrendszerek amelyek 500-600 méter mélyen vannak a hegyek alatt és több széles hosszú repedések futnak több irányba az üregtől.Egy ilyen természet alkotta képződménynél ha cár bomba robbanna fel a lent lévőknek semmi baja nem lenne.Max egy kisebb rázkódást érzékelnének.Nem véletlen hogy ilyen helyeken tárolják a rakétáikat mert jelenleg nincs olyan fegyver ami kárt tudna okozni.Vagy például ott vannak az Osztrák vagy a Svájci hegyek.Bármelyikbe ha alagutat fúrnak minimum 200-300 méter mélyen úgy hogy az alagút kanyargós az is atombiztos.Ott is tulélnél simán egy cárbombát mert a titok a kanyarokban van.Ha 50-méterenként van egy éles kanyar és ebbél van két három ilyen akkor az már simán megtöri a lökéshullám erejét.
2022. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!