Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország részben vereséget...

Oroszország részben vereséget szenvedett Ukrajnában?

Figyelt kérdés

A háború előtt azt gondoltam, hogyha egyszer Oroszország tényleg megtámadja Ukrajnát, akkor különösebb nehézségek nélkül átsöpör az orosz haderő az országon, az ukrán politikai és katonai vezetés pedig összeomlik az első napokban.


Amikor megindult a támadás, akkor elég hamar kiderült, hogy nem így lesz. Az oroszok csúnyán félreszámolták magukat és az orosz tervek is pár óra alatt összeomlottak. Azóta nagyon lassan halad az invázió és az orosz haderő a második világháború óta nem látott méretű veszteségeket szenvedett már eddig is a háborúban. Ettől függetlenül továbbra is azt gondoltam, hogy lehet, hogy lassabban, mint szerették volna, de idővel így is felülkerekedik az ukránokon és eléri a céljait.


Az utóbbi napok eseményei után most először gondolom úgy, hogy az is lehet, hogy ez az egész háború egy sima orosz vereséghez is vezethet. Előfordulhat, hogy szinte egyik célját se tudja elérni az orosz haderő. Egyszerűen felfoghatatlan nekem ez az egész. Egészen eddig abban a hitben éltem, hogy az orosz haderő egy nagyon erős, ütőképes haderő. Erre ebben a háborúban a legszegényebb európai ország simán feltartja őket és az orosz hadsereg teljesítménye is csak szégyent hoz a professzionális hadseregekre. Egyszerűen borzalmas.


Először a megakadt az offenzíva és azzal együtt az irtózatos veszteségek. Aztán az ukrán légvédelem és légierő megsemmisítésének kudarca. Aztán a megszállt ukrajnai kikötőre mért rakétatámadás, amiben orosz hadihajók süllyednek el. Aztán az orosz csapatok konkrét kimenekülése az országból Kijev környékéről. Most pedig az Oroszországban elkövetett ukrán légicsapás. Egyre inkább úgy tűnik számomra, hogy minél tovább folytatja Oroszország ezt a háborút, annál inkább csak kínos helyzetbe hozza magát. Ha a fegyveres erők meg sokáig folytatják ezt, akkor a világon többé senki sem fogja komolyan venni őket. Már most is iszonyatos szégyent hoztak magukra.


Tudom, most még kármentésként megpróbálják elfoglalni a Donbászt, de az eddigi teljesítményüket látva még lehet az sem fog menni. Az is gyalázatos szerintem, hogy a frontvonal jócskán többi mint egy hónappal a háború megindítása után még mindig ugyanott húzódik sok helyen, ahol február 24-én is volt a front a szakadárok és az ukránok között.


Más is így gondolja ezt? Más is úgy érzi, hogy Oroszország legalább már részben vereséget szenvedett, hiszen az eredeti céljait biztosan nem fogja tudni elérni.



2022. ápr. 1. 18:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem.
2022. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%
Ne poénkodj már kedves testvérem!
2022. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen így van.
2022. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
26%

"az orosz haderő a második világháború óta nem látott méretű veszteségeket szenvedett"



Ez de beteg... xD

2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező

Oroszország akkor is nagyságrenddel nagyobb, nagyságrenddel nagyobb a hadereje is, létszáma is, ha most nem 2 nap alatt lett vége a háborúnak.

2022. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#4


Esetleg nem így van? Nevezz meg egy háborút, amiben több orosz katona halt meg a második világháború vége óta, mint a mostani orosz-ukrán háborúban, kérlek!


Szerintem nem fog menni, mert nem volt olyan.

2022. ápr. 1. 18:10
 7/27 anonim ***** válasza:
61%
Kezdjük ott, senki nem tudja mik az eredeti céljai, és azokból mennyi valósult meg eddig a pontig.
2022. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

Nagyjából annyi történt, hogy Putin a kisujjával kicsit megpöckölte Ukrajnát. Most a fél ország romokban hever, több millióan meg elmenekültek. Aham, szerintem is nyerésre állnak.


Muhhahhahha...

2022. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#5


Ezt nem vitatom. Pont ezért elképesztő számomra, hogy konkrétan az oroszok lassan 1 hónapja semmilyen jelentős előrelépést nem tudnak felmutatni, sőt most még ki is futnak Kijev alól. Soha nem képzeltem volna, hogy az orosz haderő nem fog bírni az ukránnal.

2022. ápr. 1. 18:11
 10/27 anonim ***** válasza:
43%
9. Kérdező, mi a "jelentős előrelépés"? Azt sem tudod mi történik valójában, csak annyit tudsz amit a propaganda csatornák eléd tárnak.
2022. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!