Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok miért nem repülőgép...

Az oroszok miért nem repülőgépekkel harcolnak? Miért tankokkal szarakodnak, sosem lesz így vége, nem látják ők is ezt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 7. 17:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

"Egy országot nem tud legyőzni, és Ő akar kikezdeni a NATOVAL? Nevetséges,"


Azt az országot fék nélkül tömi a nato pénzel, szakemberekkel és fegyverekkel. Szerinted mire mentek volna ez nélkül? Egyetlen javelin rakéta 240,000 dollárba kerül

2022. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

Már a Javelinek előtt is darálták az oroszokat a saját gyártásu Stugnával.

Tehát akkor ha egy Nato által pénzelt országgal nem tudna elbánni akkor a NATOval sem :D

2022. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

"Azt az országot fék nélkül tömi a nato pénzel, szakemberekkel és fegyverekkel. Szerinted mire mentek volna ez nélkül? Egyetlen javelin rakéta 240,000 dollárba kerül"


Figyi! Oroszországot a II. világháborúban ész nélkül tömte az egész világ!! Különben sosem nyertek volna!!! Ja, hogy most egyedül vannak?? Így jártak!!!! Ezért kell gondolkodni, mielőtt cselekszünk!!!

2022. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

Mert megszálló műveleteket nem lehet csak repülőgépekről lefolytatni ahhoz szárazföldi csapatok is kellenek. Azok tűztámogatásának meg szerves része a harckocsik és a páncélozott járművek.

A szíriai intervenció is pont azt mutatta meg, hogy csak a levegőből nem lehet még a XXI. században sem elintézni, mindenképpen kellenek szárazföldi csapatok is. Az ISIS-t is csak akkor tudták kiiktatni amikor - jórészt kurd segítséggel - szárazföldi csapatokat is küldtek (masszív légitámogatás mellett).

2022. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nincs annyi nekik. Gondolkodtál rajta kérdező, hogy mennyibe kerül egy repülőgép, illetve az anyagiakon felül mennyi idő kiképezni egy pilótát? Ezekbe a haditechnikákra nem elég egy 2 hetes gyorstalpaló. Valahol hallottam, hogy egy modern tank személyzetét 1 év kiképezni normálisan, ami nem kis idő. Persze szép lenne, ha elég lenne annyi, hogy előkapod az user manualt és nyomod neki.
2022. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#2 / John_McClane


"a repülőik közül elég kevés rendelkezik normális csapásmérő képességgel"


A Szu-24-esek, a Szu-30-asok, és a Szu-34-esek eleve bírnak csapásmérő képességgel, a Szu-25-ösök azok, amikről valóban hiányzik ez.



"precíziós fegyvereik nagyon úgy tűnik, hogy nincsenek ( legalábbis elegendő nincs )"


Papíron vannak H-59-esek, H-29-esek, és KAB-ok is, a zárójelett rész, hogy elegendő nincs. A többit ellövöldözték / elbombázták / sőt le is járhatott a rakéta / bombatestben levő robbanóanyag élettartama, ami miatt vagy besül, vagy instabil.



"nincsenek erre mgfelelően kialakítva a gépek és kiképezve a pilóták"


A második lesz az igaz. A Nyugati Katonai Körzet pilótái évente 120 órát repülnek, ellenben az USAF pilótái 350 órát.



Én csak azt nem értem, 8. éve készülnek a háborúra, és mit csináltak addig az illetékesek ?

2022. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak azt nem értem, 8. éve készülnek a háborúra, és mit csináltak addig az illetékesek ?"


Jól bevett, még a Szovjetunióból örökölt szokás szerint, papíron minden rendben volt. :D

2022. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

"Én csak azt nem értem, 8. éve készülnek a háborúra, és mit csináltak addig az illetékesek ?"


Én csak azt nem értem mit képzelnek az oroszok, amikor olyan gyengék, mint a harmat!!! Siralmas amit művelnek!! A legyőzhetetlen Putyin elvtárs, pedig mentálisan nagyon gáz!! Az Eu és a NATO 4 óra alatt szétvernék őket. Egy ilyen gyenge hadsereget, lehet, hogy előbb is!!

2022. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"A Szu-24-esek, a Szu-30-asok, és a Szu-34-esek eleve bírnak csapásmérő képességgel, a Szu-25-ösök azok, amikről valóban hiányzik ez."


A Szu-25 "csatarepülőgép" az kb úgy jó ahogy van.

A Szu-24/30/32/34 rendelkezne megfelelő csapásmérő képességgel, csak a precíziós csapásmérőú eszközök hiányoznak - vagy csak papíron állnak rendelkezésre - ami a legnagyobb gond jelen esetben.


Ezek hiánya igencsak fájó, ahogy az olyan csapattámogató képességek hiánya is, ami az amerikaiaknál alap, pl:

felszáll az Adriáról egy F-18 géppár/Avianoból egy F-16 géppár, átrepülnek Romániába 1000-1200km-t, ott néhányszor tankolnak a levegőben, őrjáratoznak 3-5 órát majd visszarepülnek. A 3-5 óra örjárat helyére behelyettesíthető 3-5 óra csapattámogatás is ( pl az A-10-ek is így nyomják ), amihez megvan a megfelelő kommunikációs, irányítás és együttműködési képesség. Ilyet évi 120 repült órával nem lehet elérni, sorállománnyal nem is lehet elsajátítani ráadásul az orosz gépek rettentően üzemidő limitáltak és magas a karbantartási óraigényük.


Itt jön elő, hogy nem wunderwaffera kellett volna elverni rengeteg zsetont, hanem képességfejlesztésre mert papíron az oroszok a saját bevallásuk szerint mindenben egyenlőek vagy jobbak, mint a nyugati konkurencia. Csak a papír mindent elbír a valóság meg.. :D


Személy szerint én nem tartom ezt nagy problémának, mert ha ezek a képességeik és hadianyag rendelkezésükre állt volna akkor tényleg max 2 nap alatt nyomták volna Ukrajnát, mint a bélyeget.

2022. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#19 / John_McClane


Az A-10-es Warthog-nak születésétől fogva van 1 nagydarab méretű TV-kamera a pilótafülkéjében, a Maverick alkalmazására, analógos korszakában. És a Szu-22-es Fitter / MiG-27-es Flogger-nak is.


De a Szu-25-ösnek semmi.


A Szu-25T/TM / 39-es érdemi modernizáció lett volna, első körben a hiányzó kamera, és későbbiekben meg a komplett pilótafülkét digitalizálták volna, ahogy a Grúz Szu-25-ös Skorpió és hasonló kisgépes légierőknél szokott lenni.


Ehelyett a Szu-25SzM semmit nem kapott, képtelen a Vikhr és társainak alkalmazására, pedig azzal, 4 gépes kötelékekben járva rendezhettek volna tüzérség vadászatot.



Nem szeretnék ellentmondani, de a közvetlen légitámogatásnak, hogy a szorult helyzetben levő harckocsizó / gyalogos hívja, annak nincs értelme, hanem annak kellett volna lenni, hogy 1 - 1,5 hónapig irgalmatlan légi hadjárat, egyetlen földi egység nem lépheti át az Orosz - Ukrán határt, azután az eredményes hadjárat után mennyire lett volna még ellenállási hajlandóság az Ukránokban, hogy a kommunikációs hálózataiak és vezetési irányítási központjaik romokban, meg a fegyverraktáraik is megsemmisültek, és effektív légtérzár, külföldről sem kaphatnának hadisegélyeket.



De nem, semmi légi hadjárat, hanem eszetlenül, szép tömött konvojokkal bevonulni, 3 napra való üzemanyaggal, egyből Kijevbe, ezek hogy gondolták ?


Teljesen debilek vezetik az Orosz Hadsereget, hogy nem számolnak ellenállással ?

2022. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!