Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ukrajnai háborúban ezt...

Az ukrajnai háborúban ezt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy szőkenős lesz a kérdésem, de van, amit nem értek, és érdekelne: Szóval az oroszok ugye lassan, de módszeresen haladnak, nem hagynak "fehér foltot" sehol, mondhatni házról házra járnak, így írtátok itt többen. (Akkor gondolom, a házakból kihajigálják, aki még benne van, de hogy hova viszik, az is érdekelne, már ha civil, és nem harcol). Viszont ami részt így ugye "felszabadítottak", utána mennek tovább, akkor a felszabadított részen mindig maradni kell katonáknak, akik őrzik? Mert ha nem, akkor sose lesz vége, mert amikor ők onnan levonulnak, akkor visszamennek az ukrik. Ha pedig őrzik az oroszok (de közben haladni is kellene előre), akkor ahhoz nagyon sok ember kell, őrizni a már elfoglaltat.

Ezt hogy kell elképzelni? (Én csak papíron tudok gondolkozni, lepapírozzák, és akkor a ruszkiké, de itt nem így van).

Valaki pár mondatban leírná?



2022. máj. 21. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Inkább úgy képzeld el, mintha a határvonalat tologatnák a katonák. A lakosság marad ahol van (aki nem menekült el) csak a határ két oldalán levő katonák, fegyverek mozognak. Amikor egy területet elfoglalnak, akkor onnan a katonák kihátrálnak, de próbálják ezt a határvonalat visszatolni és harcokkal visszafoglalva azt a területet megint a sajátjuknak nevezni.

Közben a lakosságot szerencsésebb esetben nem bántják, mert egyik félnek sem érdeke, hogy a terület néptelen legyen.

Az oroszok egyes szakértők szerint pont emiatt haladnak lassan, mert egyszerűbb lenne ha simán szétbombáznának mindent meg elhajtanák/elhurcolnák az ott élőket, de ezt pont nem akarják.

Mint amikor vizet próbálnál kisöpörni a teraszról. Ha jól sepersz akkor a víz előre megy, de időnként valahol visszafolyhat. Neked csak 1 seprű kell mert ott kell seperned a vizet ahol éppen a szélén vagy, ahonnan már sikerült kiseperned ott nincs szükséged seprűre meg sepregető emberre. Ha viszont valahol visszafolyt a víz akkor vissza kell oda lépned a seprűvel és újra seperned a vizet kifelé. A kérdés az, hoyg az ukránok vagy az oroszok fognak jobban seperni a másik felé.

2022. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Így azért már érthető, (pedig sokat agyaltam rajta), de tök jól leírtad.
2022. máj. 21. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

"Az oroszok egyes szakértők szerint pont emiatt haladnak lassan, mert egyszerűbb lenne ha simán szétbombáznának mindent meg elhajtanák/elhurcolnák az ott élőket, de ezt pont nem akarják."


Láttál te képeket olyan településekről, ahol komoly ostrom volt? pl. Mariupol? Gyakorlatilag a város kétharmada megsemmisült, és nem bombázzák szét őket?

2022. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
#3 Azért Mariupolon kívül van ott még jó sok település, mi lenne ha kötözködés helyett inkább figyelnél arra ami le van írva?
2022. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
4! Mi lenne ha nem kéne kötözködjek? Ha nem írnál olyat, hogy az oroszok nem lőnek szét mindent és ezért haladnak lassan? Mert tudod a háborúban akkor lőnek szét mindent, ha szét kell, és igenis ha kell látod szétlőnek. Úgyhogy ne terjesszük már a butaságot a jóságos oroszokról, akik csak akkor lőnek szét mindent, ha muszáj, tudod ez minden háború minden hadviselő felére igaz.
2022. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-es által leírt hasonlat teljesen jó. A "fehér folt" felszedése nem azt jelenti, hogy minden embert elhurcolnak onnan, hanem az előrenyomulás irányában, az utánpótlási vonalak mentén minden települést, stratégiai pontot kontroll alá kell vonni egy nagyon széles, egybefüggő, hézagmentes sávban. A Kijev elleni offenzívánál számos "fehér foltot" hagytak maguk után (ld. Cshernyiv), úgy gondolták a megerősített pontokat inkább megkerülik és kész, inkább rohantak fejjel előre. Az utánpótlási vonalakat csak egy relatív keskeny, pár 10 km-s sávban biztosították, nem hagytak hátra a védelmére sem elég eszközt (átlefedő légvédelmet), sem szárazföldi csapatokat. Könnyű célpontnak tették ki az hírszerzési információkkal bőven ellátott ukrán taktikai egységeknek, drónoknak.

Macerás, hosszú folyamat, s igen részét képezi az is, hogy szinte minden épületet, pajtát, csűrt stb. ellenőrizni kell fizikailag - az aktív műveleti zóna meghatározott távolságán belül akár többször is. Utána már nem kell mellé őrt állítani, de hátra kell hagyni biztosító alakulatokat amik az esetlegesen beszivárgó / megbúvó kisebb taktikai egységeket semlegesíti ki kell alakítani az értesítési láncot.

2022. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!