Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Várható, hogy Magyarország a...

Várható, hogy Magyarország a háború után beleegyezik Ukrajna NATO-tagságába?

Figyelt kérdés

2022. máj. 25. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Oroszország deklarálni fogja, hogy semmiféle ukrán NATO-tagság nem jön szóba, különben azonnal ismét támad. Eleve egy vitatott határokkal rendelkező ország alkalmatlan NATO-tagságra. Nem reális ezzel foglalkozni.
2022. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország lehet hogy bele, csak Oroszország nem fog. És ez Putin halála után sem fog változni, mert itt nem egy ember akaratáról hanem nemzeti érdekről van szó.
2022. máj. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amint Ukrajna teljesíti amit elvárunk, azonnal támogatjuk a tagságát. Csupán vissza kell vonniuk a magyar kisebbség elleni törvényeiket, intézkedéseiket, a kisebbségek nyelvhasználatának korlátozását. Amilyen gyorsan törvényt tudnak hozni az ellenzék betiltásáról, minden más nyelvű média betiltásáról, éppen úgy meg tudják szavazni a kisebbségek jogainak visszaállítását is egy nap alatt.
2022. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként fura kettős érzésem van a nyelvtörvény kapcsán, egyrészt a határontúli kisebbség mindig csökkent, részben a vegyes házassságok miatt, másrészt mi azzal a baj, ha egy határon túli magyar, megtanulja, jó nem ő kérte, de mondjuk szlovákul, ukránul, ruszinul, románul, szerbül, horvátul, szlovénul, vagy németül... előnyére vágyik...


Bocs, de én pl lengyel-magyar állampolgár vagyok és most én is mondhatom, mivel szüleim kiskoromban mivel én is a bátyáim fiúk voltun, lemondtam a magyar állampolgárságról, mert még akkor Magyarországon is, Lengyelországban is volt sorkatonaság, és nem volt biztos, hogy eltörlik, és mivel Magyarországon születtünk, de lengyel állampolgárok lettünk, így egyik országba se vittek el... szóval én kicsit szégyellem, de nem tudtam megtanulni apám nyelvét,így utólag vissza gondolva, a magyar államnak kötelessége lett volna biztosítani valamiféle rendszeres lengyel oktatást is, volt is, de az nem volt elegendő... pl bátyáim idejében 90-es években vidéki megyeszékhelyen szombatonként volt, de már az én időmben alig tudtak be indítani ráadásul a tanárnő se volt szakképzett... pedig milyen jó lett volna... ennek ellenére párszor kint éltem huzamosabb ideig egyetem meg önkéntesség miatt...

2022. máj. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
bocs, előnyére válik...
2022. máj. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

"így utólag vissza gondolva, a magyar államnak kötelessége lett volna biztosítani valamiféle rendszeres lengyel oktatást is"


Ugyan mért lett volna köteles? Majd egy hülyének vagy öt hülyének mindjárt nyitnak is egy lengyel iskolát nem? Nagyon nem vagy képben az ukrán nyelvtörvénnyel. Az pont nem arról szól, hogy van egy faluban öt magyar és az tanuljon meg ukránul IS, hanem hogy egyszerűen tiltották nekik a magyar nyelv használatát. Az meg hogy egy szégyenletes hulladék vagy, aki a szolgálati idejét nem tölötte ki eléggé lealacsonyítja az emberi értékeid. De mivel szellemileg is ennyire silány vagy ez nem is sokunkat lep meg.

2022. máj. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Milyen szolgálati időt? Miről beszélsz te? A sorkatonaságot, mire az én bátyáim felnőttek, addigra eltörölték...


Mondhatom azt is, hogy a magyar nemzetiségi önkormányzatok se hasznosak... mert csak mutyizás folyik belőle... de semmilyen hatékony munkát nem végeznek.... Egyébként meg támogatnám pl székelyföldi és partiumi autónómiát, vagy a Kárpátaljai kettős autónómiát, sőt a Szlovákiában is, meg Vajdaságban is, de ott visszaállítottak nem teljesen, de pl van önálló alkotmánya és nemzetközi szinten képes önállóan döntést hozni, ennek ellenére mégis csökken a magyarság, és nem látnám azt, amit Koszovóban megcsináltak az Albánok, hogy szüléssel, kiszorították a szerbeket...


Anyukám a hulladékozásodra azt mondaná, hogy az a hulladék aki mondja... igazi Bayer Zsolt féle csinyovnyik lehetsz....

2022. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk szerintem hatoska te is pont olyan vagy, mint akik arra vágynak, titkon, hogy 1914-es határok közt legyenek... közben meg ezen hiú ábránd miatt átéltünk egy újabb világégést és még 3 falut is elcsatoltak, plusz a maradék Trianoni békeszerződésben folalt magyar kisebbségvédelmi rendelkezésre se mentek át pl a Párizsi békeszerződésbe


de az is érdekes, hogy Titó pl Vajdaság autonómiáját a délvidéki vérengzés után 1974-ben széles autónómiát adott, Koszovóval együtt...


Romániban is létezett Magyar Autónóm Tartomány 1952-től bár utána átalakították területét és 1960-ra és lett belőle Magyar Maros Autónóm Tartomány előbbi verziója lefedte pl mai Székelyföldet.... 68-as megyerendezéssel, ez is megszűnt... bár az is inkább kulturális autónómia volt és ez is Sztálin nyomására jöhetett létre...

2022. máj. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#4 "így utólag vissza gondolva, a magyar államnak kötelessége lett volna biztosítani valamiféle rendszeres lengyel oktatást is, volt is, de az nem volt elegendő."

Magadat cáfolod.

Tehát a magyar állam biztosította neked a lengyel nyelv oktatását - csak neked az kevés volt. Mitől? Mit vártál volna még el a magyar államtól?

Nem a magyar államnak kell a nyelvet tanulnia, hanem nemed!

Nálunk is van nemzeti kisebbség a városban és éppen a mi iskolánkban van ennek a kisebbségnek a nyelvoktatására lehetőség. Az állam, az önkormányzat és az iskola is segíti, támogatja őket, mégis alig van pár gyerek aki jár ezekre a nyelvórákra.

Nem másokon múlik, hogy ez nem bővül, hanem ezeken a családokon, hogy nekik ennyi elegendő. Éppen úgy megkapnák ennek dupláját is - ha kérnék, csakhogy nem kérik.

Te meg próbálod ezt egy szintre hozni azzal, hogy ott magyar anyanyelvű a lakosság nagyobb része egy-egy településen, és nekik tiltják a magyar nyelv használatát egymás között is a munkahelyükön.

2022. máj. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Debrecenben most van nemzetiségi nyelvű oktatás.... előtte valami egyesület csinálta, ez ég és föld.... addig ha járni akartam volna, max Pesten kőbányán lehetett volna... a szüleim meg nyilvánvalóan állás, meg mi egyebek miatt Hajdú-Bihar megyéhez voltak kötve....
2022. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!