Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire jellemző a vallásossá...

Mennyire jellemző a vallásosság a magyar honvédségi alkalmazottakra?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Pontosan ugyanannyira, mint a lakosság körében. Vannak, akik mélyen vallásosak, vannak, akik mélyen ateisták, vannak, akiket nem érdekel a téma, és vannak, akik papíron vallásosak, de nem vesznek részt aktívan a vallási életben, nem járnak misére, stb..
2022. jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az #1-es is írja, arányaiban se nem több, se nem kevesebb mint a többi foglalkozás körében a lakosságon belül.
2022. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem kevesebb a vallásos a hadseregben.

Csak gondolom, arra alapozva, hogy igazán keresztény ember sosem volt sok fegyveres testületben, amely eszköz kifejezetten ölésre való.

Speciel én voltam sorkatona, ám én nem is vagyok vallásos, de még így sem jószántamból, hanem mert behívtak.

2022. jún. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez engem is érdekelne, 1 fegyveres testületnél dolgozó, hogyan párositja azt, hogy vallásos (ide sorolva azt, hogy hivő, én nem jár templomba, ezoterikus stb vagy mély vallásos) de közbe meg ott a fegyver az oldalán. Amerikai kommandós osztag tagjairol (navy seal stb) nem egyről pl tudható, hogy mély keresztény hivő. (nyilván a visszavonultaknál tudni, akik könyvet irtak stb)
2022. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

#4


Általában az szokott lenni a háttérben, hogy ezek a katonák olyan keresztény felekezetekhez tartoznak, amik Ószövetség-alapúak (pl hitgyüli). Azt pedig tudjuk, hogy a ószövetség a vérengzésről és a gójok kiírtásáról szó. Egy Újszövetség-alapú személy nyilván kevésbé valószínű, hogy katona lesz, tekintve, hogy Jézus az újszövetségben állandóan a békéről prédikált.


Olyan ez mint az iszlám világban a dzsihádisták. Azok szinte mind wahábi vagy szalafi muszlimok. Míg egy átlag muszlim nem szívesen ölne meg bárkit is.

2022. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
értem köszi, bár az is igaz, hogy a legtöbb rendőr , katona stb,, ha jól tudom úgy gondolja, hogy csak ne kelljen senkit meglőni,,,, tehát ő a rendet védi.
2022. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, de azért van pendelyes szolgálat is a testületnél!

Tábori Püspökség - vagy valami hasonló fedőnéven...

2022. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!