Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kínai 5. generációs J-20...

A kínai 5. generációs J-20 vadászgép mennyire számít jó minőségűnek?

Figyelt kérdés
Például összehasonlítva az amerikai F-35-el, melyik lenne modernebb? Mik ennek a gépnek az erősségei és a gyengeségei?

2022. júl. 2. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az f35 nek lenne riválisa hanem az f22-nek, mert az az "erősebb". Mivel egyikről sincs semmi harci tapasztalat ezért nyilván lehetetlen megmondani, hogy melyik jobb.

Hiába mazsolázgatnál az adatok között, hogy sebesség, radarkeresztmetszet, fegyverzet ilyenek, a harci körülmények teljesen mások. Jelenleg az F22 biztosan nagyon jó és rendkívül érzékeny radarja van, sokkal messzebbről meglátja az ellenséget mint bármelyik másik repülő. A J20ról ilyen "hivatalos" adatok nincsenek, legalábbis én nem találtam.

2022. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az F-22-őt már vagy 15-20 éve reszelgetik, sok-sok tízezer repült óra, rengeteg sorozatgyártott példány aminek a tapasztalatait, a "gyerekbetegségek" kiküszöbölését beépítik. A J-20-ból kb. un. nullszéria van még csak, legalább 10 évvel le vannak a kínaiak maradva az üzemeltetési tapasztalatszerzés terén. Szóval az F-22 harcértéke valószínűleg magasabb.
2022. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

A kínaiak nincsenek lemaradva, mert a kiválóan működő hírszerzésük mindent ellopott, minden lényeges tapasztalatot rögzített és továbbított.

Jelenleg az USA ott tart, hogy új légiharcrakéta kell a vadászgépeinek, mert a J-20 messzebbről indít, mint az F-22.

A J-20 sárkánya, a megoldások, a berendezések egy része különben a nyolcvanas évek közepétől fejlesztett orosz ellenpéldányon (MiG 1.42) alapul. Tehát is hosszú a fejlesztésre fordított évek, s a tapasztalatok sora.

2022. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatból kimaradt az "ott" szó.
2022. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 tény hogy a kínai hírszerzési aktivitás folyamatosan erősödik, de az amerikainak is van elhárításuk. Lehet megszereznek 1-1 információt, adatot, de azt nem tartom valószínűnek hogy komplett technológiai leírást tudnának szerezni.

Az 5. generációs gépek teljesen más sárkányt, szerkezeti megoldásokat igényelnek. Egy régebbi gépre történő alapozás csak félmegoldás lesz.

A légiharc rakétáknak nem feltétlenül az elméleti hatótávolság a leglényegesebb eleme! Nagyobb hatótáv = nagyobb méretű rakéta, lassabb célmegközelítés, vagy távolságon négyzetesen csökken a jelintenzitás. Az amerikaiak sem véletlenül nyugdíjazták a Phoenixet és tértek át mindenhol az Amraam alkalmazására.

2022. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyira, mint minden egyéb másolat!

Kína egy hatalmas fénymásoló gép!

2022. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
#6 annál azért már több! Bőven vannak már saját fejlesztéseik. Kicsit olyan mint a japánok voltak a '80-as években. Akkor mindent is másoltak (gagyibb minőségben), utána ráfeküdtek arra hogy a másolat jobb anyagminőségből készüljük, használhatóbb legyen, s nekiálltak saját fejlesztéseket is csinálni. Persze ettől ha le lehet másolni valamit, lopni 1-2 ötletet az még mindig olcsóbb mint a saját KFI-be ölni a sok-sok lóvét.
2022. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!