Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi idő alatt tudnánk meg,...

Mennyi idő alatt tudnánk meg, ha felrobbanna a zaporizzsjai atomerőmű? Mennyi idő alatt jutna el hozzánk a híre?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit túlparázom a dolgot, de az előbb, mintha enyhe földrengést éreztem volna. Erről az jutott eszembe, amikor Kim Jong Un robbantott egy nagy földalattit Észak Koreában és az egész világon lehetett érezni - én is éreztem.

2022. aug. 24. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ma már elég hamar kiderülne az internetnek köszönhetően.


1 órát saccolnék mire egy átlag magyar internet használóhoz eljutna.

2022. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen 1 óra alatt eljutna hozzánk, de 6 hónap lenne, mire el is hinné ez a bugyuta nép xD
2022. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
max 1 óra vagy félóra...de mondjuk akkor már késő jönne, jönne a cucc a levegőben rendesen.
2022. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak sugárzás mérők, elég hamar kiderülne
2022. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Olvastam már egyébként ilyen atomrobbanás-survival tanácsokat is. :) Ilyenek, hogy az első pár óra, pár nap a kritikus, akkor kell nagyon fedezékben lenni, mert a sugárzás utána elkezd csökkenni, folyamatosan feleződik a radioaktivitás mértéke... Csak mondjuk ez egy atombombánál még igaz lehet, de egy felrobbant atomerőműnél, ami folyamatosan okádja ki magából a radioaktív cuccot, már nem annyira...


Fedezék: lehetőleg föld alatt, minél vastagabb bentofallal körülvéve, ablakokat, ajtókat körbe ragasztószalagozni, hogy ne jusson be a radioaktív por... tök izgi dolgok ezek egyébként.

2022. aug. 24. 11:52
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Rettegés kimaxolva... Túl sokat Stalkereztél.


"Erről az jutott eszembe, amikor Kim Jong Un robbantott egy nagy földalattit Észak Koreában és az egész világon lehetett érezni - én is éreztem."


Ez kizárt, azt te nem érezhetted.

2022. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6 "Túl sokat Stalkereztél" - Honnan tudtad? XD Call of Pripyat az egyik kedvencem :D


És de, tényleg éreztem. Pár éve volt, az egész világon lehetett érezni. Keressek forrást?

2022. aug. 24. 11:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Sugárzás mérő... xD


Igen, az oroszok/ukránok arról híresek hogy hiteles adatokat közölnek.

2022. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Abból kiindulva, hogy a csernobili baleset 1986. április 26-án, szombaton hajnalban történt és a debreceni Atomki (ahol folyamatosan mérik a sugárzást) április 30-án figyelmeztette a dolgozóit, hogy ne menjenek ki a május elsejei felvonulásra, mert szokatlanul gyorsan emelkedik a sugárzás, gondolom most sem lenne másképpen, hacsak nincs lényegesen másmilyen időjárás. Szóval ha tudni lehet, hogy felrobbantották, akkor van néhány napunk, hogy sopánkodjunk, aztán már az itteni mérési eredmények is mutatni fogják. Persze lesznek rengetegen, akik tagadják majd. Aztán egyre kevesebben lesznek... Mint mindenki más is.
2022. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"És de, tényleg éreztem"


Nem, nem érezhetted. Ahhoz akkorát kelkett volna durrantaniuk Kiménkek, hogy egy darab kiszakadt volna a bolygóból.


A 10 000 kilométerekkel közelebb lévő földrengésből sem érzel semmit, pedig ott jóval nagyobb energiák vannak, mint egy pár tíz kilotonnás robbantásnál.

2022. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!