Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi idő alatt tudnánk meg,...

Mennyi idő alatt tudnánk meg, ha felrobbanna a zaporizzsjai atomerőmű? Mennyi idő alatt jutna el hozzánk a híre?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit túlparázom a dolgot, de az előbb, mintha enyhe földrengést éreztem volna. Erről az jutott eszembe, amikor Kim Jong Un robbantott egy nagy földalattit Észak Koreában és az egész világon lehetett érezni - én is éreztem.

2022. aug. 24. 11:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10 [link]


"A föld alatti atomrobbantás két mesterséges földrengést idézett elő, az erősebbet Magyarországon is mérték"


"A RENGÉS ANNYIRA ERŐS VOLT, HOGY MÉG MAGYARORSZÁGON IS MÉRTÉK.


A Paks II mikroszeizmikus hálózathoz tartozó kölesdi lyukszeizmográf állomás szeizmogramján jól látszik 02:55-kor egy kisebb horvátországi M 3.4 magnitúdójú földrengés. Az É-Koreában 03:30-kor végzett atomrobbantás hullámai pedig kb. 12 perc alatt tették meg a több ezer km-es távolságot és 03:42-kor érték el a mérőállomást" - írta a Foldrenges.hu. "

2022. aug. 24. 12:55
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

#11 És te ezt érezted? Nyilván álmodban, mert éppen aludtál. Vagy felkeltél a szokatlanul nagy szeizmikus aktivitásra?

Legalább ne nyilvánosan röhögtesd ki magad! XD

2022. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#12 Éreztem, földön aludtam, de ébren voltam akkor hajnalban. De lesz.rom, elhiszed-e, ott a forrás, innentől kezdve nem tudok veled mit csinálni. :D
2022. aug. 24. 13:03
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag nem érezhetted Kimék kísérleti atomrobbantását mivel tőlük jóval közelebb is durrogtattak ilyen és ettől nagyobb bombákat és mégsem érezte senki. Amit te éreztél az Eragon szívdobbanása volt amikor tatabányán a barlangban fel ébredt :) Fekete is lett a szelim barlang :)


A szakértők azt mondták hogy a zaporizzsjai erőmű más rendszerű mint a csernobili és ez miatt nem okozna akkora kiszóródást.

Csernobil grafitos modulátorú erőmű volt és amikor megszaladt akkor a gyrafit napokig égett, az lökte a légkörbe a radioaktív részecskéket.


Én egyeltalán nem értek hozzá de laikusként ha egy vízhűtésű reaktor megsérül akkor ugyanúgy leolvad, és ha leolvad akkor ott marha nagy hő lesz. Szerintem ugyanúgy a légkörbe kerül a sok radioaktív por.

2022. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

Igen,mérték. De az a szeizmográf nagyon érzékeny ám, nagyságrendekkel érzékenyebb mint te vagy.

Lofszt nem éreztél te abból.

2022. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A héten hány földrengést éreztél?
2022. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor véletlenül pont akkor volt egy földrengés is és azt éreztem, mindegy, beállhattok mindenketten a le.szrom sorba. :)
2022. aug. 24. 13:17
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A hírekből azonnal. Hírek nélkül meg ha nincs a spájzban egy érzékeny GM-számlálód, vagy tömegspektrométered akkor soha nem veszed észre.

Az erőmű összes blokkja áll. Ha találatot is kapna a konténment, vagy a pihentetőmedence, vagy a hűtési rendszer és e miatt leolvadna a reaktor, akkor sem lenne olyan mértékű kiszóródás mint Csernobilban volt. Lenne sugárterhelés, de csak a közvetlen 100-150 km-s körzetét érintené és a környező talajvizet.

2022. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

" de laikusként ha egy vízhűtésű reaktor megsérül akkor ugyanúgy leolvad, és ha leolvad akkor ott marha nagy hő lesz. Szerintem ugyanúgy a légkörbe kerül a sok radioaktív por."


Nem egészen. A zaporizsjai reaktoroknak is van egy "containment" épülete - mit úgy nagyjából minden rendes reaktornak - ami másodlagos biztonsági térként funkcionál. Az ilyen nyomott vizes reaktorok esetén ha leáll minden tápellátás és a hűtővíz keringetés és beüt a totális krach - mint Fukushimaban - akkor a maradék víz a forró hidrogénné és oxigénné bomlik amit védőszelepeken át ki lehet vezetni pl a containment épületbe, onnan meg akár a szabadba is ( ez a mennyíség nagyon kis sugárterhelést jelent a környezetre ) vagy elfáklyázva egy részét fel lehet fogni.


Ha elfogyott az összes víz akkor jön a leolvadás, felhasadnak az fűtőanyagcsövek és minden összeolvad. Viszont itt már a gázképződés és a túlnyomás kicsi, innen már valszeg szinte semmi nem jut ki a környezetbe.


Amikor az egyik Three Mile Island-i blokk leolvadt és ment a kukába az egész akkor 0-hoz közelítő mennyíségű radioaktív anyag jutott ki a szabadba.


Fukushimában sem poranyag került a környezetbe, hanem a reaktor locsolására használt tengervíz és némi gáz.

2022. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Már kilőtték őket az oroszok:



"Orosz precíziós csapás megsemmisített egy amerikai gyártmányú M777-es tarackot, amelyből a zaporizzsjai atomerőművet lőtték – közölte Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a pénteki hadijelentést ismertetve.


A tábornok szerint a tarackot a Dnyipropetrovszk megyei Marganectől nyugatra lévő tüzelőállásban iktatták ki. Azt is mondta, az ukrán erők az elmúlt napban kétszer lőtték a nukleáris erőművet nagykaliberű tüzérségi ágyúkkal, ezeknek négy lövedéke az oxigén- és nitrogénüzem területén, egy ötödik pedig az 1. számú speciális épület területén robbant fel."

2022. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!