Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkorát robban egy mai bomba?

Mekkorát robban egy mai bomba?

Figyelt kérdés
Kerestem videókat a youtube-on, de csak atombombákról, meg gázpalackokról találtam (sajnos angolul nem tudok). A kérdésem annyi lenne, hogy mekkorát robban egy mai normál bomba, amit mondjuk a vadászgépekről vagy bombázókról dobnak le?

2022. szept. 8. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A többtucat típusból melyik?
2022. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont mai?
2022. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vadászgépekről pont nem nagyon dobálnak bombákat.

Vadászgép = légiharcra kifejlesztett repülőgép, nem bombázásra.


Amúgy meg kb. több száz fajta bomba van.

2022. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
A moderngépek vadászbombázok.
2022. szept. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyot.
2022. szept. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerelembomba
2022. szept. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van tényleg sok féle van, de egy kicsit utána olvastam, és az alábbiak érdekelnének:

GBU-31

Paveway II

Paveway III

Mk-84

AGM-154

GBU-39

2022. szept. 9. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Mekkora bomba? Önmagában a robbanóanyagok hatóerejét TNT egyenértékben mérik. Az egyes töltetek kialakításától, szerkezetétől, céljától függ miben célszerű kifejezni a hatóerejét. Ld. egy élőerő elleni töltetnél a rádiusz a lényeges (amin belül még jelentős sérüléseket okoz), egy "bunkerrombolónál" az hogy milyen vastag betont tud átütni.

A fenti listából az Mk-84-ben van a legtöbb robbanóanyag, kb. 500 kg TNT hatóerőnek megfelelő mennyiségben. Élőerő és nem megerősített épületek, hidak ellen rendkívül hatásos. Egy sima raktárat, csarnokot darabokra szaggatna, egy tíz emeletes panelházba csapódva 3-4 lépcsőháznyi lakást gyalulna le a földszintig (ha késleltetett a detonáció és az épület közepében működik el).

2022. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam videót keresni a robbanásokról:

Ezen a GBU-39/31 robban (de javítsatok ki ha tévedek)

https://www.youtube.com/watch?v=mmqKOtcow4M

Ezen nem olvastam milyen típus:

https://www.youtube.com/watch?v=zrexlA7wFxE

A fent linkelt két videóban lévő bombákban hány kg tnt-nek megfelelő robbanószer van?

2022. szept. 9. 16:48
 10/10 A kérdező kommentje:
#3 szerintem ezeket vadászgépről dobták le, de én nem értek ehhez, csak kíváncsi vagyok.
2022. szept. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!