Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Bidenék hogyan tudnák elkerüln...

Bidenék hogyan tudnák elkerülni az orosz tömegpusztító fegyverek bevetését, nukleáris eszkalációt és kiutat találni a háborúból? Lesz majd valami megoldás a konfliktusra?

Figyelt kérdés

Most már Amerikában is látják, hogy az ukrajnai válság komoly veszélyt jelent, a kubai válság óta nem volt ilyen feszült a hidegháború és küszöbön állhat a nagyhatalmak közti nyílt összecsapás, akár nukleáris eszkaláció.

1962-ben Amerika és a Szovjetunió is hajlandó volt visszavonni a fegyveres erőit, lemondani a háborúról, jó lenne ha most is meg tudnának egyezni valamiben, kérdés, hogy hogyan.


[link]


Az Amerikai Egyesült Államok elnöke hozzátette:


Kennedy és a kubai rakétaválság óta nem álltunk szemben az Armageddon lehetőségével.


Az 1962-es kubai rakétaválságban a John F. Kennedy elnök vezette Egyesült Államok és a Nyikita Hruscsov vezette Szovjetunió közel került a nukleáris fegyverek bevetéséhez a Kubában lévő szovjet rakéták miatt.


Putyin nem viccel, amikor taktikai atomfegyverek, biológiai vagy vegyi fegyverek lehetséges bevetéséről beszél, mert a hadserege - mondhatni - jelentősen alulteljesít


- figyelmeztetett Biden.


Nem hiszem, hogy létezik olyan, hogy könnyedén be lehet vetni egy taktikai nukleáris fegyvert, és a végén nem jön el az Armageddon


- vélekedett az amerikai elnök.


Biden elmondta, hogy ő és amerikai tisztviselők keresik a diplomáciai kiutat.


Próbálunk Putyinnak kiutat találni, hogy olyan helyzetbe kerüljön, amely nem jár jelentős arcvesztéssel, és a hatalmának elvesztésével Oroszországban


- avatta be a jelenlévőket Biden.



2022. okt. 7. 11:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

És mondd csak, 40 évig rettegtél csak egyetlen egyszer is háborútól? Olyan igazitól, nem a hidegháborútól. Olyantól, aminek most k...va nagy realitása van?

2022. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%

"Próbálunk Putyinnak kiutat találni, hogy olyan helyzetbe kerüljön, amely nem jár jelentős arcvesztéssel,"


Akkor Zelenszkij önjáró ezek szerint. Az usa úúúúgy keresi a megoldást, de zselé mindig másképpen cselekszik. Ugyan már, az usa hergeli a hülye zenebohócot.

2022. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Salamon Bálint ***** válasza:
20%

Putyin azert szeretne atomfegyvert bevetni - akar lakatlan helyen is, hogy ezzel bevonja a konfliktusba a NATO-t. A NATO ugyanis valaszcsapasra kenyszerul hagyomanyoa eszkozokkel; az orosz hadsereg helentos veszteseget okozva.

Viszont ez mar azt jelenti, hivy Putyin nem Ukrajnaval, hanem a NATO-val all szemben, es az eddigi ukrajnai fiaskok hirtelen semmive valnak.

A NATO es Oroszorszag gyorsan targyaloasztalhoz ulnek es elkerulve a tovabbi eszkalaciot beket kotnek az ukranok feje folott. Ami azt is jelenti, hogy figyelmen kivul hagyjak az ukran ugenyeket a beke erdekeben. Ez oedig azt okozza, hogy a NATO siman rabolint az oroszok ukrainai koveteleseire, azaz pl a 4 megye annektalasara.

Es ezzel Putyin nyert is.

2022. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Salamon Bálint ***** válasza:
Bocs a helyesirasi hibakert; mobilon nem igen megy a potyoges :)
2022. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 hollófernyiges ***** válasza:
52%

"És mondd csak, 40 évig rettegtél csak egyetlen egyszer is háborútól? Olyan igazitól, nem a hidegháborútól. Olyantól, aminek most k...va nagy realitása van?"


Nem tudom te hány éves vagy, de az 50-80as években állandó volt az atomháború veszélye. Egymásra voltak irányozva a rakéták, gyakorlatilag bármelyik pillanatban láthattad kinyílni a gombafelhőket. Mindkét félnek a léte múlt azon hogy időben reagáljon. Legalább két olyan alkalom volt hogy az előrejelző rendszer hibája miatt csak az ügyeletes tiszt józan eszén múlott hogy most itt pötyöghetek a számítógépen. Most Oroszország területi épségét senki sem veszélyezteti, egyedül egy őrült diktátor hiúsága az, ami atomháborút robbanthat ki.

2022. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#13

Ebben amúgy van logika.

2022. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15

80-as években voltam középiskolás.

Persze, érezni lehetett "a levegőben" egy állandó nyomott hangulatot, (persze nekünk USA volt a mumus nyilván, hogy én mennyire utáltam a Carter elnököt, te jó ég.)

De én most jobban be vagyok tojva, mint akkor, mert akkor közvetlenül (én legalábbis kamasz és fiatal-felnőtt koromban) nem éreztem ennyire melegnek a helyzetet, mint most.

2022. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!