Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Benito Mussolini olasz fasiszt...

Benito Mussolini olasz fasiszta diktátor volt az (egyik) legfőbb oka Németország vereségének a II. világháborúban?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Inkább a D-nap és a sztálingrádi csata.
2022. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem, hanem Hitler.
2022. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Németország vereségének az volt a legfőbb oka, hogy Herr Hitler túl merészet álmodott, valamint volt olyan karizmatikus vezető, hogy hatékonyan hitette el a környezetével, hogy az álma pikk-pakk megvalósítható.
2022. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hitlernek nem volt kellő realitásérzéke, ezt 1942-ben Mannerheimnek már elismerte.


Másolom korábbi hozzászólásomból:



H: "Ha valaki azt mondta volna nekem, hogy ez az állam 35 ezer tankot tud csatába küldeni azt mondtam volna neki hogy elment az eszed."


M: 35 ezret?


H: Igen 35 ezer. Mostanáig 34 ezer tankot pusztítottunk el. Ha egy tábornokom azt mondta volna hogy egy állam 35 ezer tankot tud előállítani, akkor azt mondtam volna neki, hogy ön drága uram mindent duplán lát vagy tízszeresen, ez őrültség, magának látomásai vannak. Mi nem gondoltuk ezt lehetségesnek. Már mondtam önnek, hogy felfedeztünk egy gyárat Klámárovszkájában* , ami két évvel korábban még csak egy mezőgazdasági falu volt, el sem tudtuk képzelni hogy tank gyár lesz, ami első fázisban 30 ezer munkást foglalkoztatott, amikor teljesen kész lett 60 ezer munkást. Egyetlen egy tank gyár, amit elfoglaltunk, egy gigantikus gyár.


...


M: Akkor gondolja el, hogy nekik volt szabadon 20, majdnem 25 évük hogy felkészítsék magukat. És mindent fegyverkezésre fordítottak, csak fegyverekre!


H: Aahh (sóhajtozik Hitler), ahogy mondja. Korábban beszéltem erről az elnökével (Risto Ryti finn elnökkel). Erről nem volt korábban elképzelésem. Egyre jobban fáj a szívemnek, hogy ezt nem láttam előre. De a döntést nekem biztosan meg kellett hoznom, mert nem volt valójában más lehetőség.



*valójában Krámátorszkájá, Hitler eltévesztette a nevét"

2022. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A vereség legfőbb oka Hitler volt, pontosabban a kontraproduktív és fenntarthatatlan politikája.
2022. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Meg olyan hülyék voltak hogy elküldték az összes zsidó tudóst, akik aztán az amcsiknak csinálták meg az atombombát.
2022. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Te sokat forgattad a történelem könyvet.
2022. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem, Hitler azért veszített, mert összevissza kapkodott. Mindenkinek nekitámadt, mint egy veszett kutya.
2022. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Rajtunk nem múlott. Mi az utolsó percig kitartottunk mellette.
2022. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
Brühühü "utolsó csatlós" brühühü
2022. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!