Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságnál hogy volt a...

Sorkatonaságnál hogy volt a látogatás?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran fogadhattak látogatót és mennyi időre?

Akiket én ismertem, ők már a 90-es évek végén, illetve 2000-es évek elején voltak katonák. És az első 3 hónapban alig, de utána már majdhogynem heti rendszerességgel volt eltávjuk. (Szegediek voltunk. Először Szabadszálláson voltak, utána átkerültek Hódmezővásárhelyre, ami ugye egy köpés Szegedtől.) Arra nem emlékszem, hogy valaha is látogatták volna őket. De végülis nem is nagyon volt rá szükség a fentiekből kifolyólag.

De régebben, ha jól tudom, ez másképp volt. Akkor nem sűrűn engedték eltávra a katonákat, és igyekeztek a lakhelyüktől a lehető legtávolabbra sorozni őket, ugye?

Azt tudom, hogy olyan is volt, hogy nyilvános eskütétel (amin ott lehettek a rokonok), amíg be nem szüntették.

Tehát összességében hogy volt a látogathatóság?



2022. nov. 13. 12:15
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Na jó, de hogyha valaki soha nem kért eltávot, akkor nem is küldték el? És mi volt a max. hossz, amit lehetett kérni?

Nekem ismerősöm, ahogy emlékszem, amikor Hódmezővásárhelyen volt, átlagban minden második héten hazajött több napra, meg a téli ünnepek alatt is végig otthon volt, már 2-3 nappal Szenteste előtt, és 2-3 nappal Újév után kellett visszamennie. (2000 májusától 2001 februárjáig volt katona.)

2022. nov. 16. 06:39
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as évek végefelé voltam katona. A laktanyák nagyobb számban az ország nyugati felében voltak, mert arra volt az ellenség, ugye. Az előfelvételiseket egyetemenként egy laktanyába gyűjtötték, lakóhelytől függetlenül. Az ilyen okok miatt volt az, hogy nagy valószínűséggel nem a lakóhely közelébe vonultál.

>a jó, de hogyha valaki soha nem kért eltávot, akkor nem is küldték el?

-Nem hát, bizonyos százaléknak maradni kellett mindig. De nem ismertem ilyen embert, aki ne kért volna. Már csak amiatt is, mert bent a laktanyában nem volt bolt, csak kantin, erősen korlátozott választékkal. Egyszer amiatt kértem kimaradást, hogy vehessek a városban egy tudományos számológépet (előfelvételis voltam...). Azért sört is ittam, csak hogy a többiek ne nézzenek hülyének :)


Akkoriban kimaradás minden második hétvégén pár óra, de csak ha jól viselkedtél, eltáv meg kéthavonta, szintén csak ha jól viselkedtél.

2022. nov. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem tudom.Én a Jugoszláv seregben szolgáltam.Ott volt a "vikend" ,ami annyit takart hogy péntek délután 2 től,vasárnap estélig tartott.Ha eltávot kapott vikkendre,akkor mehetett.De Vasárnap este 10 re vissza kellett érni.

Aztán volt a hétvégi vasárnapi kimenő.Ez azt jelentette,hogy délután 2 től este 12 ig kimehettél a városba,ha nem voltál beosztva.

És volt a szabadság ,ami 20 napot jelentett.Ezt akkor vetted ki amikor engedték,de többnyire nem akadályozták,hacsak nem volt vlmi rendkívüli gyakorlat,kiképzés vagy katonai ceremónia stb.

3 részletben is kivehetted vagy ahogy akartad.

Többnyire azonban a vikkendekkel nem gyakran éltek a bakák,mivel az isten faxára küldtek szolgálni.Saját tartományban nagyon ritkán soroztak be embereket.Pld ahol én voltam az egész laktanyában 2 ember volt.Én 750 km re voltam othontól.Nem érte meg haza buszozgatni,többszöri átszállással.Én 1 szer mentem így ,akkor is repülővel,majd Belgrádból busszal.Szval így sem nagyon érte meg,mert A pénteked el volt ba$$va,a vasárnapd is a visszautazással.Tkpen 1 napod,a szombat volt, ami ért vmit.

2023. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Jah az alapkérdésre nem válaszoltam.A látogatás azaz a "poseta"

A díszavatáson (eskütétel) lehetett először látogatni.Majd később tkpen minden vasárnap lehetett(volna) látogatót fogadni(ha nem voltál beosztva)

Ilyenkor a látogató a látogatok számára kijelölt helyen bejelentkezett, és megadta pontosan kit keres.

Vagy benti látogatás volt,ekkor nem mehettél ki.Vagy kaptál kimenőt, és akkor a környéken elmászkáltál a látogatókkal,majd este visszamentél.

Itt is ugyanaz volt érvényes,mint a vikkendre,hogy az avatóünnepségre a legtöbben ugyan meglátogatták a rokon bakát,de aztán ezek a látogatások ritkultak.

A távolság miatt nem voltak gyakoriak.

2023. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!