Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az Zelenszkyék lőtték...

Ha az Zelenszkyék lőtték Lengyelországot S300 légvédelmi rakétákkal akkor a NATO hadat üzen az Ukránoknak az 5. cikkely alapján?

Figyelt kérdés

A rakétáról készült fényképek és a szakértői vélemények szerint S300 légvédelmi rakéta az ami becsapódott a lengyeleknél.


Tehát vagy prpovokáció volt, vagy véletlen, de a lényeg, hogy megtámadták a lengyeleket.


Mondjuk nem is értem, hogy az ukránoknak miért lenne érdeke a lengyeleket megtámadni? Nincs elég bajuk az oroszokkal, most még a lengyelek is?


[link]



#Lengyelek támasása
2022. nov. 16. 07:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már pontosan tudják, ki hol lőtt mikor, csak még meggondolják mit mondanak a világnak.

Ugye azt nem hiszi senki, hogy mindent egyből a sajtó orrára kötnek?

Egyébként meg 99 %, hogy véletlen műve, mert egyik fél sem ennyire hülye.

2022. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A 400 már "orosz" rakétákról beszél [link]
2022. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%

“ Na én pont a hivatalos álláspontól (NATO/USA) félek, mert abban már benne lesz a politika.

Tehát a tényeket az álláspontjuk (értsd: érdekeik szerint) fogják értelmezni, ami akár lehet pont az ellenkezője is a valóságnak.


Lásd.: északi áramlat fölrobbantása”

……



Látom a politikai szakértő megjött, van videód a vezeték rombantásról?


2. Biden szerint nem Oroszországból érkezett, de látom személyeskedő nyugatellenes dolgaitokat megint hoztátok.

2022. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy támadásnak vagy balesetnek ítélik meg az eseményt. Támadás esetén minden NATO-tag hadba vonul a támadó ellen. Baleset esetén tárgyalni fognak a vétkesekkel. Ez egyébként független attól, hogy Oroszország vagy Ukrajna volt az elkövető. Most egyébként azt mondogatják amerikai szakértők, hogy feltehetően az ukránok lőtték ki a rakétákat.
2022. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igen, és az, hogy nem Oroszországból érkezett, egyértelműsiti, hogy nem ők voltak, hiszen nincs szomszédos területük Lengyelországgal, Fehérorszország, nem áll gyakorlatilag hűbéres kapcsolatban velük és területet sem birtokolnak jelenleg a háború végett, Ukrajnában.


Ennek tükrében, tök egyértelmű, hogy nem a ruszkik voltak, én meg megyek megnyerem a lottót!

2022. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de gondolom azt meg tudják állapítani, milyen irányból jött. Vagy nem?
2022. nov. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%

Értsétek már meg, hogy az 5. cikkely csak egy darab papír.

Mintha én leírnám egy darab papírra, hogy ha a szomszédba betörnek, akkor átmegyek és segítek elkergetni a betörőket, és a szomszéd is leírná egy darab papírra, hogy ha hozzám törnek be, akkor ő jön át és segít.


Hogy a valóságban ténylegesen mi történik majd, egy egészen más dolog.

Lehet, hogy épp nem lesz kedvem felkelni, amikor tényleg betörnek.

Vagy csak nem akarok belekeveredni, és lesz-rom, hogy mit írtam a papírra.

Szóval ez nem garancia semmire.


Az teljesen nyilvánvaló, hogy egyik fél sem akar kirobbantani egy atomháborút, ezért kb. 100%, hogy akárki is lőtte ki azt a rakétát, az egy baleset folytán landolt Lengyelországban, és a NATO is ennek megfelelően fog reagálni.


Kiadnak majd valami nyilatkozatot, hogy mélységesen elítélik az orosz rakétatámadásokat, felszólítják az oroszokat, hogy hagyják ezt abba, blabla, és ennyi volt.

2022. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem, mivel Ukrajna az USA bábállama.
2022. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Szerintem is, igazatok van. Ha kiderül, hogy tényleg az ukránok voltak (most mindegy, hogy szándékos provokáció, vagy véletlen) akkor elsikálják, agyonhallgatják, mint azt a román MIG21-es repülőgép lelövését.


De egyébként az ukránok lelőttek már véletlenül egy román repülőt, majd egy román helikoptert, azonkívül éppen tegnap megint egy kijevi emeletes lakóházba lőttek bele egy szintén S300 légvédelmi rakétával, most meg ez a lengyel...

Mi lesz, ha ezeknek a kezébe majd atomfegyverek kerülnek?

2022. nov. 16. 08:13
 20/20 anonim ***** válasza:
Totálisan biztos vagyok benne, hogy az ukránok lőtték ki a rakétát/ rakétákat, amik a Lengyeleket eltalálták, mivel az orosz rakétákat akarták levadászni... aztán rosszul sikerült.
2022. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!