Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A háborúkért csak az agresszor...

A háborúkért csak az agresszor országok a felelősek vagy a megtámadott fél is hibás, őket is terheli felelősség?

Figyelt kérdés

Néhány történelmi példa az agresszióra, aminek érdekes lehet a megítélése:

- 1914-ben Ausztria-Magyarország háborút indít Szerbia ellen

- 1939-ben Németország (és a Szovjetunió) lerohanja Lengyelországot

- 1956-ban Nagy-Britannia, Franciaország és Izrael megtámadja Egyiptomot

- 1967-ben Izrael megtámadja Egyiptomot

- 1983-ban az USA inváziót indít Grenada ellen

- 1989-ben az USA lerohanja Panamát

- 1999-ben a NATO háborút indít Kis-Jugoszlávia ellen

- 2003-ban az Amerikai Egyesült Államok és Nagy-Britannia inváziót indít Irak ellen

- 2022-ben Oroszország inváziót indít Ukrajna ellen.



2022. nov. 26. 16:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem. Tehát az indiánok azok nem számítanak. :) Mindig megvan az önigazolás.

A mongol, perzsa, oszmán birodalomnak együttesen nem volt annyi háborúja, mint az USA-nak.

2022. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
53%

"Ja, értem. Tehát az indiánok azok nem számítanak. :) Mindig megvan az önigazolás."


De, számítanak. De akkor az oroszok háborúi a kétszázadik szibériai pár ezer fős néppel nem számítanak? Miért nem? Mert nincs róluk Wikipédia szócikk? :)

Vagy az angolok helyi háborúi afrikában, vagy Indiában, túlzás nélkül több száz törzzsel?


"A mongol, perzsa, oszmán birodalomnak együttesen nem volt annyi háborúja, mint az USA-nak."


Elég szegényesek akkor a történelmi ismereteid. Perzsia hány tucat városállamot foglalt el egyesével a Közel-Keleten? Vagy az oszmánok is csak önmagában vagy egy tucat bicánzi utódállam ellen harcoltak pár évtized alatt.

Vagy amikor az arab hódítások megindultak a 7. században, akkor hány tucat kis városállamot, törzset, kisebb királyságot vertek szét? Ezek is azért nem háborúk, mert nincs róluk Wiki szócikk, amit ismernél?

2022. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
73%

"Ja, értem. Tehát az indiánok azok nem számítanak. :) Mindig megvan az önigazolás."


Ja és még valami: ezekben a kis "háborúkban" összesen nem halt meg annyi ember, mint amennyi a föld alá kerül most Ukrajnában 1-2 hét alatt... Melyik a rosszabb, egy tucat, néhány hetes háború pár száz / ezer halottal, vagy egy háború, ami lassan egy éve dúl, ki tudja mikor lesz vége és már 40 ezer civil + 190 ezernyi katonai sérült és halott van? (Nyilván többféle becslés van a számokra, de az arányokat nézd...)

2022. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
52%
Dehogynem számítanak. Volt orosz szamojéd háború több is. De te csatákról beszélsz, én pedig konkrét háborúkról. Csata és háború nem azonos fogalom.
2022. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
52%
Így nem lehet különbséget tenni, hogy hányan halnak meg benne. Nincs olyan, hogy melyik a rosszabb. Mindenkinek az a rossz, amiben épp benne van.
2022. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
52%

Az ukrán háborúval kapcsolatban pedig több felelős is van.


Egyrészt az USA, illetve a Deep State. Másrészt az EU vezetése, akik végülis az előzőt (ki)szolgálják. Harmadrészt az ukrán vezetés, akik úgy táncolnak, ahogy a DS fütyül. Végül negyedrészt az oroszok is természetesen, hiszen mindegy milyen okok miatt, de mégiscsak belekeveredtek ebbe az egészbe.

2022. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 tobas ***** válasza:
73%

" Ha a teljes világtörténelmet vesszük (cirka 6000 év), akkor is ők az elsők a háborúk tekintetében úgy, hogy csak 200+ éves ország."


Ezzel szemben a valóság, hogy még Magyarország is több háborúban vett részt, mint az USA.

Top 10:

1. Spanyolország

2. Franciaország

3. Magyarország

4. Egyesült Királyság

5. India

6. Ausztria

7. Lengyelország

8. Fülöp-szigetek

9. Irán

10. Egyesült Államok

2022. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
52%
Lol, micsoda légből kapott lista. :)
2022. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 tobas ***** válasza:
73%

"Lol, micsoda légből kapott lista. :)"


Google nem csak az én barátom, de a wikipedia is segíthet. 110 háborút nem nehéz felülmúlni.

2022. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
72%

És akkor most vond le belőle azokat, amikor minket támadtak meg, a belharcokat, felkeléseket az országon belül, illetve azokat, amikbe belerángattak minket az éppen rajtunk uralkodók (Habsburg, Szovjet).

Amiket én írtam be, azokat mind az USA kezdte, mindegyik során agresszorként lépett fel, mindegyik során területeket vagy gazdasági előnyöket szereztek.

2022. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!