Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az a "Hajdúdandár"? Meg...

Mi az a "Hajdúdandár"? Meg úgy általában ennek mi értelme ami itt a honvédségnél történik (nem pejoratívan értem)?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy nagy átalakítások (túlnyomó részt nagyon helyesek szerintem) és újítástok vannak a MH-nál. Szinte az összes alakulatot átnevezik és átszervezik a csöves szovjet mintáról a penge nyugatira, amivel az ukránok is lekoccolják az oroszokat. Itt láttam olyan kifejezéseket amiket nem értek, pedig törzsőrmester voltam. Például mit jelent a "hajdúdandár"? Illetve mi az így egybe, hogy "páncélozott gyalogdandár", hát nem úgy volt, hogy 1. a lövész szót használjuk nem a gyalogot (mint a 2.vh-ban) a modern magyar katonai terminológiában, meg az mi, hogy 2 fegyvernemi neve van egy alakulatnak, miért használják egybe? Most lövészdandár akkor? Hát az is páncélos "gyalogos volt" lényegét tekintve könyörgöm. Küldöm a linket is: [link] Köszi az értelmes válaszokat.

2022. dec. 30. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Szerintem az amerikai stb. elnevezésekre hajaz, hogy ott is vannak ilyen "huszár" meg "lovasság" ezredek aztán harckocsijaik vannak.

Amúgy remélem, hogy a finn hadsereg alapján modernizálják a magyart, mert bár az oktatási rendszerük "overrated", de egy finn önkéntes vagy sorkatona máshol professzionális elitkatonának felel meg.

2022. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Pont mint VÁRmegyéknek vár nélkül, semmi értelme. Ilyen magyarkodos, agyatlan hülyeség.
2022. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
#2 De egy csomó vármegyében van vár, ahol meg nincs, ott volt régen, tehát újjá lehet építeni.
2022. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek írnám, hogy sajnos az gatya lesz, mivel minden ágazatra kiható strukturális problémák vannak, ez olyan mint az "összhaderőnem", hogy a fegyvernemek együtt fejtik ki a hatásukat, szóval ha az oktatás offos, az kihat másra is és kinyírja azt is, mondjuk az oktatás nem is kicsit, na oda kéne a finn minta tokkal vonóval.
2022. dec. 30. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem a finn minta kell az oktatásba, hanem több pénz. A porosz modell tökéletesen megfelel, csak nem működik éhbérért fizetett tanárokkal meg szó szerint összeomló iskolákkal.
2022. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem felel meg, de nem fejtem ki miért, a porosz modell poroszország megszűnésével együtt kellett volna megszűnnie. Kitömött pénzzel se fog működni, az új generációknak nem áll rá az agyuk más információáramláshoz fejlődnek, mint én. De finn minta kell, vagy ha nem az kell, akkor mondd már el nekem, hogy miért döglődik minden poroszos jellegű iskolarendszer és miért akarja minden állam arra leváltani. Meg azt is mondd el, hogy miért a finn iskolarendszer teljesít a legjobban valaha, minden nemzetközi felmérésen. Nagyon rosszul tudod remélem nem komolyan írtad.
2022. dec. 31. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!